Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Bambiriádě daly jméno děti

25. března 2006 v 8:43
Pokud ve slově Bambiriáda slyšíte společný základ s italským slovem bambini, slyšíte správně. Bambiriáda by měla být pořádným dětským karnevalem s pestrými barvami i nápady, děním, kde vítězí smích a dětské povykování. Bambiriáda by měla být pořádným dětským karnevalemBambiriáda by měla být pořádným dětským karnevalem

Pokud ve slově Bambiriáda slyšíte společný základ s italským slovem bambini, slyšíte správně. Bambiriáda by měla být pořádným dětským karnevalem s pestrými barvami i nápady, děním, kde vítězí smích a dětské povykování. Jenomže podstatnou část toho všeho děti nejen konzumují, ale také připravují a přímo na place tvoří. A v tom je zvláštní kouzlo nápadu, který se už pátým rokem chystá koncem května nabídnout dětem i jejich rodičům Česká rada dětí a mládeže. Samozřejmě, že se to neobejde i bez dospělých, bez jejich organizačních schopností, konexí a peněz. Ale děvčata a kluci z celé řady sdružení dětí a mládeže jsou jim rovnocennými a nezastupitelnými partnery.
Bambiriáda je v prvé řadě tedy příležitostí pro všechny, kteří chtějí na vlastní oči vidět a doslova si osahat, že i dneska se dětem nabízí mnohem lepší alternativa, než je zahánění nudy mnohahodinovým civěním na televizi nebo rozřezáváním vesmírných příšerek v programátorsky rafinovaných, ale jinak slaboduchých počítačových hrách, případně takovým či onakým terorizováním svého okolí. Kromě dětí tedy, pro rodiče a vychovatele.
Bambiriáda je také skvělou příležitostí pro ty, kteří věnují svůj čas, energii a mnohdy i zdraví a peníze péči o děti a mladé lidi v různých spolcích a sdruženích - a už jim nezbývají síly a prostředky, aby s touhle svojí záslužnou činností seznámili ostatní. Pro jejich děti je to navíc šance zažít, že nejsou kapkou utopenou v moři nezájmu a někdy i výsměchu, ale že mají skutečně co druhým nabídnout.
Bambiriáda je konečně možností pro naše veřejné činitele, aby konkrétně ukázali, že jim přece jenom neleží na srdci jen jejich bezprostřední osobní prospěch a že dokáží politické body získávat něčím, co ocení rozumní lidé bez ohledu na stranickou orientaci.
Tohle všechno si mnozí už v předchozích letech uvědomili. Proto místa bambiriádních setkání navštěvují desetitisíce účastníků - zejména dětí a jejich rodičů. Proto se koná s výraznou podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, záštitu nad ní mají ministři a v místech, kde se koná, i primátoři a starostové. Proto Česká televize ráda přijímá při Bambiriádě hlavní mediální partnerství a stranou nezůstávají i další média jako je vydavatelství Mladá fronta a Český rozhlas - Radiožurnál. Proto se i mezi solidními a schopnými podnikatelskými subjekty objevují první vlaštovky, které chápou, že podporou Bambiriády samy získají. Tohle všechno si jistě budeme moci ověřit i na Bambiriádě 2005.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama