Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Budeme se brát!

23. března 2006 v 9:19
Každá nevěsta by podle tradice měla mít ve svůj svatební den u sebe něco půjčeného, něco starého, něco modrého a něco nového. Tím "novým" bývá často i nový život, který v sobě nosí.
V posledních letech se v naší společnosti mnoho věcí radikálně změnilo. Zatímco před třiceti lety se dívky běžně vdávaly kolem dvacátého roku věku, dnes se věk nevěst posouvá k hranici třicítky. Mladí lidé spolu žijí léta bez oddacího listu, dlouho studují, jezdí na studentské i pracovní pobyty do zahraničí a teprve později přichází na řadu založení rodiny. Mnoho dvojic se ke svatbě rozhoduje, až když se podaří počít potomka. Nejsou výjimkou případy, kdy partneři se svatbou čekají až po narození dítěte, mnoho žen je ale ve svatební den v jiném stavu. Podle těch, které to zažily, většinou jde o úplně běžnou svatbu - konec konců těhotenství, pokud probíhá bez komplikací, je normální fyziologický stav. Pro zdárný průběh svatby je potřeba pamatovat jen na pár (důležitých) maličkostí.
Šaty
Pokud si nevěsta nechává šít svatební šaty, je potřeba počítat s tím, že se může její objem pasu z týdne na týden zvětšit, totéž platí o objemu přes prsa. V šatech, které škrtí, by se svatební den změnil v horor. Pokud se nevěsta rozhodne pro šaty z půjčovny a zamlouvá je dopředu, měla by si je také před vyzvednutím ještě důkladně vyzkoušet. Když je těhotenství na postavě znát, není to vůbec žádný problém. Dnes ženy bříško neschovávají, naopak, chlubí se jím. Mnoho světových celebrit se nechává s těhotným bříškem fotit na titulní strany časopisů - a to občas dokonce i bez šatů. :-)
Jídelníček
V těhotenství se mění čichové a chuťové vjemy - viz článek Chutě v těhotenství. K tomu je potřeba přihlížet při výběru svatebního menu. Novomanželka sotva bude s úsměvem krmit manžela knedlíčkovou polévkou ze společného talíře, když se jí z vůně jater zvedá žaludek. Až půjdete zamlouvat salonek pro svatební hostinu, všimněte si také, zda v podniku, který jste vybrali, nejsou v prostorách pro hosty cítit výpary z kuchyně.
Květiny
Pozornost věnujte i výběru svatební kytice. Některé květiny, například růže, voní jen slabounce, tam problém nenastane. Ale třeba lilie, šeřík, hyacinty či konvalinky vydávají těžkou vůni, ze které by se nevěstě mohlo udělat mdlo.
Kouření, alkohol
Svatební hostina by měla být nekuřácká - jsou sice ženy, které se ani v těhotenství nezbaví chutě na cigaretu, většina jich ale pobyt v zakouřené místnosti špatně snáší - nemluvě o tom, že tím škodí sobě i nenarozenému dítěti. Četné studie potvrzují, že i pasivní kouření je velmi škodlivé. Svatebčanům, kteří se bez cigaret neobejdou, určitě nebude zatěžko jít si zapálit ven. Také pokud jde o alkoholické nápoje, měla by být nevěsta obezřetná.
Zkrátka, přizpůsobte svůj svatební den tomu, jak se cítíte, abyste si všichni, včetně manžela i přicházejícího miminka, tento den užili podle svých představ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama