Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Casanova

21. března 2006 v 12:42
Filmy>Novinky

Nové zpracování filmu o největším svůdníkovi všech dob. V pojetí oscarového švédského režiséra

Casanova

Napsal: Miloš BrádleZveřejněno: 08. 03. 2006Přečteno: 171xKomentáře: 0
Milostný život nejslavnějšího svůdníka všech dob.
Benátky, 18. století. On byl legendárním dobrodruhem, jehož milostné úspěchy se staly inspirací pro tucty dalších generací svůdců. Ona byla nejnadanější spisovatelkou své doby, která čekala na vzácného muže s opravdovým pochopením pro věrnost a vášeň. Když Giacomo Casanova (Heath Ledger) poznal Francescu Bruni (Sienna Miller), našel svůj ideální milostný protějšek a podlehl jediné ženě, která kdy odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musel se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů.

Casanova se proslavil jako nejznámější milovník všech dob, ale byl mnohem víc než to. Kromě toho, že dokázal ženy okouzlit svým dravým intelektem a chytrostí, byl také právníkem, vojákem, kouzelníkem, spisovatelem, filozofem a nadaným atletem, což jen nahrávalo jeho pověst neodolatelného svůdníka, u nějž nepřipadá v úvahu život s jedinou ženou.
Najít představitele, který by dokázal ztělesnit všechny z Casanovových výjimečných schopností, byl pro filmaře přetěžký oříšek. Na začátku hledali herce ve věkovém rozmezí 30 - 50 let, který by působil dojmem, že už si prožil své a měl mnoho krásných žen, ale začíná pociťovat touhu se usadit. Když si ale všimli mnohem mladšího Heatha Ledgera, jejich stanovisko se rázem změnila.O filmu:

V hlavních rolích se tedy představí již zmiňovaní: Heath Ledger v roli Casanovy, Sienna Miller jako Francesca Bruni, ale i Jeremy Irons jako představitel úhlavního nepřítele Casanovy biskupa Pucciho.
Natáčení se nepochybně uskutečnilo v Benátkách, které jsou s Casanovou neoddělitelně spjaty. Město, které má pověst jednoho z nejromantičtějších a nejvíce okouzlujících míst na světě, zkrátka nemohly zastoupit kulisy.

Žánr: romantická komedie
Režie: Lasse Hallström (USA 2005)
Námět: Kimberly Simi a Michael Cristofer
Scénář: Jeffrey Hatcher a Kimberly Simi
Producent: Mark Gordon, Betsy Beers a Leslie Holleran
Vedoucí výroby: Su Armstrong, Adam Merims a Gary Levinsohn
Kamera: Oliver Stapleton
Hlavní výtvarník: David Gropman
Střih: Andrew Mondshein
Kostýmy: Jenny Beavan
Hudba: Alexandre Desplat
Hrají: Heath Ledger (Lord Jacomo Casanova), Sienna Miller (Francesca Bruni), Jeremy Irons (Instigator Pucci), Oliver Platt (Lord Papprizzio), Lena Olin (Lady Brun
Délka: 108 minutMyslím si, že tento snímek bude stát rozhodně za zhlédnutí. Už samotné jméno režiséra Lasse Hallströma, vypovídá o mnohém. Jeho snímky posbíraly po celém světě řadu prestižních ocenění a získaly si mnohé příznivce z řad mladé, ale i starší generace. Mezi jeho nejznámější díla bych nepochybně zařadil filmy: Čokoláda, Pravidla moštárny, Síla lásky, ABBA ve filmu a neměl bych opomenout ani na Děti z Bullerbynu. Také je velká škoda, že se premiéra nekonala, jako na Slovensku 14. února (Valentýn). Myslím, že mnoho páru by si ho nenechalo ujít a sledovanost by byla dozajista stoupla.

Filmová premiéra od 16.3.2006

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama