Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Chlupatá jako opice? Oholím se!

26. března 2006 v 16:23
Chlupatá jako opice? Oholím se!
Je spousta způsobů, jak se zbavit nevzhledných chloupků v podpaždí, na nohách i jinde na těle. My ženy už nechceme vypadat jako orangutan, jak to bylo v módě dříve. A tak si chmýří holíme, depilujeme, odbarvujeme a vytrháváme pinzetou. Jenže má to i nevýhody…

Chloupky jsou přirozenou součástí těla muže i ženy. Zbavovat se chloupků je v současnosti přirozenější pro ženy. Mužů, kteří se holí, je poměrně málo, většinou jde o mladší generaci. Copak už jste viděly kompletně oholeného šedesátníka? Když má dívka týden neoholené nohy, cítí se nesvá. To je úděl ženy jednadvacátého století. Evropanky se této módě po vzoru amerických dam rády podvolily. Potkáte-li na koupališti ženu s křoviskem v podpaždí a houštím trčícím z třísel, jde o kuriozitu. Výhody odstraňování chloupků
  • Určitě to při mazlení ocení váš partner.
  • Kromě toho z etického hlediska vypadá mnohem lépe ženská noha oholená než zarostlá.
Nevýhody odstraňování chloupků
  • Holení pohltí drahocenný čas, který můžete věnovat jiným věcem.
  • Vaše kůže netrpí u kosmetičky pod lávou horkého vosku. Neutržíte šrámy od zákeřného ostří žiletky. A také se vám nevytvoří pupínky po útoku depilátorem.
  • Když se holíte, všemi těmito zákroky se z vašich chloupků stávají tučné chlupy. A nezbývá vám než se doživotně holit. Pěkná pakárna, co říkáte?
  • Při neholení neutrácíte peníze za kosmetické přípravky, které by bylo možné investovat jinam.
Vypadá to, že zbavování se přirozených chloupků má víc nevýhod než výhod. A je to tak. Je to hřích proti přírodě, ale je málo činností člověka, které nejdou proti přírodě. Každá žena se chce líbit. Proto se také líčí, chodí na kosmetiku, moderně se obléká a drží diety. Ženy jsou pečovatelky. Pečují o své tělo, o svého muže a také o sebe. Muži na oplátku ženy ochraňují a živí. I když dnes už se role různě mění, ve většině případů to takto funguje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 10. května 2006 v 22:05 | Reagovat

Komentář k nevýhodě - viz ,,tučné chlupy". Při holení se chlupek seřízne těsně u kůže a až začne růst, vypadá úplně jako předtím (že je tlustší, větší, tmavší - všechno blbosti). Může se to trochu zdát jenom kvůli tomu, že roste chloupek se seříznutou stranou, ale kdybychom ho nechaly úplně dorůst, vypadal by úplně normálně, jako kdybysme se neholily nikdy a vůbec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama