Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Co mají umět muži ?

21. března 2006 v 10:23
Tak například - přebalit miminko!

Nástraha , která vás může potkat pánové, když Vás přítelkyně či manželka nechá samotného s vaším miminkem je jeho přebalení. Nejspíš si každý z vás řekne, že na tom přece nic není, ale opak je pravdou.
Pokud jste typ tatínka, který nikdy nemusel dítě přebalovat a teď ho žena nechala s batoletem sama doma, pak nastala vaše chvíle si to vyzkoušet a já vám popíšu přesný postup jak na to.

Co budete potřebovat?
1. Dítě s ušpiněnou plenkou,
2. Přebalovací stůl nebo jakýkoli měkký podklad, u kterého nevadí, když se na něj dostane trochu obsahu plenek.
3. Čistou plenku
4. Žínku nebo hadřík, kterým dítě omyjete případně vlhčené ubrousky
5. Dětský pudr nebo krém proti opruzení
6. Koš kam odhodíme použitou plínku
7. Kolíček na nos

1 krok
Položte miminko na zádíčka a rozepněte špinavou plenku. Dobře si všimněte, jak drží pohromadě, pomůže vám to při upevňování nové plenky.
2. krok
Vezměte miminko za kotníky a jemně mu zvedněte zadeček, stačí je natolik, abyste mohli vysunout špinavou plenku. Pak plenku vytáhněte a stočte.
3. krok
Pomocí teplé (nikoli horké) žínky dítěti otřete zadeček. Holčičky otírejte zepředu dozadu, chlapečky zezadu dopředu. Jakmile je pokožka čistá, otřete do sucha.
4. krok
Na novou plenku naneste nepatrné množství pudru, dělá se to proto, aby se kůže dítěte nelepila k plence. Případně můžete dítěti natřít zadeček krémem, obzvlášť pozorujete-li začervenalá místa.
5. krok
Vsuňte pod dítě čistou plenku. Dejte si pozor, aby byla obrácená správnou stranou nahoru. Pak mu prostrčte plenku mezi nohama. U chlapečka dejte pozor, aby mu penis směřoval dolů, jinak si počurá košilku.
6. krok
Přilepte zadní část plenky přes pření část - u papírových plenek obvykle lepicí plošky už jsou, jen dejte pozor, abyste je nepřilepili miminku na kůži. V případě látkových plen použijete plenkové kalhotky, které jste na miminku už našli.
Plenka by měla být upevněna dost těsně, aby neprosakovala, ale ne zase tak těsně, aby dráždila pokožku dítěte.

Malá velká rada:
Nespusťte miminko ani na okamžik z očí a stále ho přidržujte jednou rukou.
Pokud přebalujete chlapečka, přikryjte mu preventivně čistou plenkou penis. Stává se, že chlapečci začnou zničehonic čurat, a takhle aspoň nepočurají přímo vás.

z knihy: Co mají umět muži? autor: John F. Hunt
nakladatelství MOTTO www.motto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama