Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Čtení z ruky

22. března 2006 v 18:34

Vdovský prstenec, čára starých panen

linie vdovecká
Byla symbolem starých panen. Bývá též nazývána vdovská čára. Ukazuje na ztrátu partnera úmrtím či jiným způsobem. Osoba stráví podstatnou část svého života sama. Též se objevují na rukou lidí, kteří se cítí osamělí i v existujícím vztahu.

Šalamounův prstenec

Šalamounův prstenec
Ukazuje na moudrost, poradní schopnosti a porozumění s neutěšenou situací ostatních. Psychologové, pečovatelé a zdravotníci by tento kruh měli mít. Dotýká-li se nebo přetíná-li čáru srdce, najde osoba uplatnění v pečovatelských službách, což jí dokonce může nahradit opravdový rodinný život.

Saturnův prstenec

Saturnův prstenec
Osoba s tímto znakem je samotář či jí chybí jistý druh vztahu. Může mít depresivní či melancholické ladění nebo může být zahrabána do vědecké práce, přehlíží či ztrácí běžné lidské vztahy.

Čára Marsu

linie Marsova
Tato linie je zasazená do čáry života a může být stejně silná či silnější než ona sama. Zabezpečuje ochranu před nebezpečím, ztrátou, chorobou a dalšími neštěstími. Je výbornou ochranou v případě, že sama čára života je slabá.
Oblouk intuice
kruh intuice
Tato linie značí velkou sílu intuice. Není jednoduchým výsledkem úsudku, inteligence a přirozené znalosti psychologie, ale i něčeho, co má opravdové duševní zdroje.

Čáry ovlivnění

linie ovlivnění
Někdy jsou pokládány za čáry rozhodování. Jsou to jemné opuštěné linie bloudící přes velké čáry. Ukazují změny názorů, často jako důsledek vnějšího vlivu. Jestliže běží z Venušina vrcholku, důvodem ke změně názorů budou rodiče či starší člen rodiny.

Léčivé rýhy

léčivé linie
Tyto typické znaky nacházíme na Merkurově hrbolku. Skládají se ze tří vertikálních či lehce diagonálních čar, někdy přerušených čtvrtou čarou. Poukazují na zájem o zdravotnickou či podobnou práci včetně duševní.
Čára zdraví (via hepatica)
linie Merkurova
Staří Řekové se domnívali, že čára zdraví nabízí informace o stavu jater, odtud je pojmenovaná via hepatica. Nyní věříme, že spíše odráží imaginární stezku životem, než že je spojena pouze s našimi játry.
Čára zdraví může být částí čáry intuice či od ní zcela oddělena. Obvykle míří rovně nahoru z Měsíce (Neptunova místa) do Merkurova vršku, ačkoli u některých lidí může vést do formující se léčivé čáry. Někdy existují dvě paralelní čáry. V tomto případě chiromanté pokládají vnitřní linii za čáru zdraví a vnější za Merkurovu čáru. Jste-li z toho všeho zmatení, nebojte se. Jakákoli čára v této oblasti vás bude informovat o zdraví a léčbě.
Přítomnost čáry zdraví svědčí o tom, že si osoba své zdraví uvědomuje, má potřebu pečovat o sebe i o druhé. Je-li čára roztřepená, ráda se stará o členyrodiny či ostatní jí blizké. Jestliže se otáčí a končí na linii vztahů, bude zde důležitý vztah s velkým vlivem na subjekt a též bude na chvíli ovlivněno zdraví člověka.
Rodinný kruh
prstenec rodiny
Může být čistý a jasný, ale častěji bývá šupinatý či řetězovitý. Čím jasnější čára, tím pravděpodobněji osoba povede rodinný a domácí život. Čára bude více přerušovaná, jestliže dochází k častým změnám či stěhováním v rodině. Občas nacházíme vnější kousky čar po stranách rodinného kruhu. To vypovídá o několika domovech či o řešení otázek ohledně rodičovského majetku. Tečky, čárky a ztráty za barvení znamenají problémy v rodině či s rodiči.
Linie, které se paprskovitě rozbíhají z rodinného kruhu naznačují rodinné střety. Stojí za to vypátrat jejich příčinu, abychom přesně viděli, do které oblasti života se tyto střety promítají. Silné záhyby pokračující ven z rodinného kruhu napovídají o uzavřenosti vůči rodičům, točí-li se nahoru k vrcholku dlaně, a o uzavřenosti vůči partnerovi a dětem, točí-li se dolů.
Společenská čára
společenské linie
Jemné čáry mezi Apollonovým a Saturnovým prstem vypovídají o tom, že subjekt nebude nikdy nadlouho sám a měl by se nakonec zamilovat.
Apollonův kruh (prstenec)
Apollonův prstenec
Naznačuje přechodný blok štěstí ve vztahu, či zklamání v nějaké zálibě či tvořivé činnosti.

Vedlejší linie - Sourozenecká čára

sourozenecké linie
Tyto čáry se dotýkají linií vztahů, ale na druhé straně ruky. Obvykle bývají vryty lehčeji než čáry vztahů.

Vedlejší linie - Venušin pruh

Venušin pás
Začíná u kořenů Saturna a Apollona, předurčuje citlivost a citovost, schopnost připoutat pozornost druhého pohlaví.
Může být přítomen celý nebo pouze jeho část. Obvykle jsou přítomny jeden či oba konce pásu a střední část chybí. Pruh se může nalézat na jedné či obou rukách, může být vyznačen jemně či dosti hluboce. Naznačuje tu část senzitivity, která dovoluje osobě sympatizovat s druhými, ale též zranitelnost a možnost ublížit sám sobě.
Pokud linie chybí je citovost potlačena. Je-li linie výrazná, dlouhá a rudá, sexualita se může vymknout kontrole. Linie je normální délky a růžová - srdečný a milý charakter, který miluje lidi i zvířata. Je ve společnosti oblíben pro šarm a přitažlivost.

Vedlejší linie - Čáry dětí

linie dětí
Tyto linie vedou vertikálně dolů skrze linie vztahů. Aby mohly být důležité, musí protínat nejméně jednu z nich. Doporučuje se používat lupu. Měli byste odhrnout bubínek ke straně ruky a mezi svými prsty podrobně prostudovat, co vidíte. Vždy srovnejte instrukce na obou rukách, neboť vedlejší ruka obsahuje přiléhavější popis.
Vedlejší linie - Linie vztahů
linie vztahů
Tyto malé, často hluboce zaříznuté horizontální linie vedou přes údernou hranu až k Merkurově hrbolku, v mítě mezi Merkurovým prstem a čárou srdce. Je velmi příhodné, že leží právě tady, neboť Merkurův hrbolek je spojen s komunikační schopností a čára srdce zase s city. V minulosti se chiromantici domnívali, že jedna linie vztahů znamená, že osoba bude mít jedno manželství, zatímco dvě čáry znamenaly manželství dvě. Nyní se však kloní k názoru, že množství čar přítomných v jakékoli době vyjadřuje spíše, co subjekt chce, a nemusí reprezentovat to, co se stane. Stará moudrost znovu potvrzuje svou cenu. Jisté však je, že se čáry mohou velmi dramaticky upravovat, když člověk mění svůj životní styl či zájmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama