Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Dokonale nalíčená tvář

24. března 2006 v 19:06
Ideální pro líčení je denní světlo, protože pak vás při náhodném pohledu do zrcátka nepřekvapí zmalovaná tvář . Pokud se líčíte v koupelně, dbejte na to, aby vám na obličej dopadal dostatek světla, nejlépe bílého.
Podkladová líčidla
Úkolem tekutého podkladového make-upu je zakrytí drobných nedostatků a hladkého povrchu obličeje. Vždy se musí přepudrovat. Můžete použít i tuhé podkladové líčidlo. Nanáší se vlhkou houbičkou a není nutné se přepudrovat.

Barevné korektory
Naučíte-li se s nimi pracovat, oceníte jejich schopnost zakrývat veškeré vady pleti.
Zelený korektor - snižuje zarudlost, Fialový - dodává zdravější jas nažloutlé pleti, Bílí - pomůže zakrýt tmavé kruhy pod očima. Chcete-li aplikovat korektor na celí obličej, učiňte tak před rozetřením podkladového líčidla. Na malá místečka ho naneste až na podklad.

Zvýraznění očí
Dobře upravené obočí přitahuje pozornost k očím a vyvolává dojem, že jsou větší. Barva obočí by měla být v souladu s odstínem vlasů a celkovým barevným laděním make-upu. S očními stíny dosáhnete nepřeberného množství efektů. Můžete použít max. čtyři různé odstíny: neutrální jako podklad, hlavní barvu, tmavší tón pro zdůraznění a světlejší na prosvětlení. Účinným prostředkem jasnému vykreslení očí jsou oční linky. Závěrečnou tečkou jsou pečlivě nalíčené řasy. Řasenku nanášejte už od vnitřního koutku oka a po obou stran řas.

Líčení rtů
Rtěnka by měla sjednotit ostatní barvy a celkově oživit obličej. Konturovací tužkou dodáte ústům jasný úhledný tvar. Aby se vám sní lépe kreslilo, vetřete do rtů trochu hydratačního přípravku. Rtěnku aplikujte štětečkem - bude nanesená přesně a rovnoměrně. Pak si otiskněte rty do papírového ubrousku, tím se odstraní přebytečná barva. Chcete-li mít rty matné přepudrujte je, pokud lesklé použijte lesk.
Autor: Petra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama