Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Herci - Četnické humoresky

22. března 2006 v 12:52
V seriálu Četnické humoresky vystupuje plejáda našich předních herců. Potkáte v něm Tomáše Töpfera, Tatianu Vilhelmovou, Libuši Šafránkovou a další
Tomáš Töpfer (Karel Arazím)
Narodil se 10. ledna 1950 v Praze. Vystudoval DAMU. Hraje hodně v televizi, jedním z prvních seriálů, kde se objevil, je Kamenný řád. Za posledních patnáct let jsme ho mohli vidět v seriálech Nemocnice na kraji města po 20 letech, Černí baroni a Život na zámku. Podílel se na obnově divadla na Fidlovačce, jehož je nyní ředitelem. Je ženatý a má dvě dcery.

Ivan Trojan (Bedřich Jarý)
Narodil se 30. června 1964 v Praze. Je synem herce Ladislava Trojana a bratrem producenta a režiséra Ondřeje Trojana. Do povědomí širšího publika se dostal díky filmu Samotáři Davida Ondříčka. Poté jako by se s nabídkami roztrhl pytel a Trojan během krátké doby získal tři České lvy (Smradi, Jedna ruka netleská, Musím tě svést). Dále si zahrál v Želarech, Příbězích obyčejného šílenství a naposled v pohádce Anděl Páně.

Alena Antalová (Ludmila Horká)
Narodila se 28. července 1972 v Bratislavě. Absolvovala konzervatoř a JAMU. Hraje hlavně v muzikálech - Chicago, My Fair Lady, Cyrano z Bergeracu. Hrála v televizním filmu Společník. Největší popularitu jí ale vynesla jedna z hlavních rolí v seriálu Pojišťovna štěstí.

Andrea Elsnerová (Anděla)
Narodila se 5. července 1977 v Zábřehu na Moravě. V polovině devadesátých let se začala objevovat v televizi a na filmovém plátně. Jedna z jejích prvních rolí byla ve filmech Řád a Fany. Hrála v seriálech Prima sezóna, Život na zámku a Hříšní lidé města brněnského.

Petr Kostka (štábní náčelník Šiktanc)
Narodil se 11. června 1938 v Říčanech u Prahy. V televizi se objevuje od počátku sedmdesátých let. Ze seriálů, ve kterých účinkoval, jmenujme Synové a dcery Jakuba Skláře, My všichni školou povinní, Sanitka, Inženýrská odysea. Hodně hraje v televizních pohádkách - O třech ospalých princeznách, O zlé a dobré vodě, Není houba jako houba, O Popelákovi… Je ženatý s herečkou Carmen Mayerovou.

Zdena Herfortová (Vladěnka Šiktancová)
Narodila se 8. října 1945. Absolvovala JAMU a od počátku devadesátých let je členkou Městského divadla Brno. Za roli Alžběty Anglické získala cenu Thálie. Nejvíce si ji lidé pamatují z Četnických humoresek. Od roku 1976 působí jako pedagog na JAMU, kde vede ateliér muzikálového herectví.

Libuše Šafránková (Karlička Formánková)
Narodila se 7. června 1953 v Brně. Její filmovou kariéru odstartovala role Barunky v dvoudílném filmu Babička z roku 1971. Pár let na to natočila Tři oříšky pro Popelku, která byla vyhlášena nejoblíbenější pohádkou vůbec. Z pohádek jmenujme ještě Princ a Večernice, Třetí princ nebo Malá mořská víla. Objevila se také ve filmech - Vrchní prchni, Jára Cimrman ležící spící, Svatební cesta do Jiljí, Vesničko má středisková, Kolja, Báječná léta pod psa… Je vdaná za herce Josefa Abrháma a mají spolu syna.

Tatiana Vilhelmová (Kamila Kliková)
Narodila se 13. července 1978 v Praze. Jak ukazuje její filmografie, patří mezi nejvýraznější herečky mladé generace. Poprvé na sebe upozornila v Gedeonově filmu Šeptej. To odstartovalo vlnu filmových nabídek - Čas dluhů, Návrat idiota, Divoké včely, Jedna ruka netleská, Milenci a vrazi a naposled Štěstí. Hraje i v televizi a to jak ve filmech, tak v seriálech - Nemocnice na kraji města po 20 letech, Společnice, Josef a Ly. Je vdaná za Pavla Čecháka a mají spolu syna Františka.

Autor: Jana Truksová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama