Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Hvězdičky v Brně....můj tip

25. března 2006 v 13:32 |  Kam s dětmi v Brně
Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně
Kraví hora 2
616 00 Brno
Pořady pro děti uváděné po celý kalendářní rok:
Pohádky z nebeské zahrádky
Pořad pro děti od 4 let je sestaven ze tří poutavých vyprávění o nebeských tělesech. V první části pořadu malý Vítek zkoumá, kam mizí každý večer Slunce a proč se střídá den a noc. O pyšném Měsíci, který nechtěl s nikým kamarádit, je námět druhé pohádky. Dobrodružství statečného medvěda, který podnikl výlet až na severní pól, má své vyústění na hvězdné obloze, na níž děti spatří naše nejznámější souhvězdí.
O škole pro hvězdy
Vyprávění o jedné neposedné hvězdě, která se chtěla naučit číst a psát. Víte, kdo učí ve škole pro hvězdy? Jak vypadá Velký a Malý vůz na obloze a kde leží souhvězdí Vozky? To vše se dozvíte, ale hlavně uvidíte v našem pořadu O škole pro hvězdy.
Umí Slunce číst?
Vyprávění o Zemi a její přírodě, především však o Krkonoších, v nichž vládne mocný Krakonoš. V prvním příběhu pomůže Slunci získat slabikář, ve druhém obstará Měsíci teplou čepici a ve třetím příběhu se hladový drak ocitne až na hvězdné obloze.
O ztracených planetách
Pohádkový příběh o dvou kamarádkách, které cestovaly na Velkém vozu po hvězdné obloze a seznámily se s jejími obyvateli. Dozvěděly se, jak se kdysi planety ztratily, kdo jim pomohl a proč je na nebi doprovázejí jen některá souhvězdí. Součástí představení je i malá soutěž v poznávání planet a zvířetníkových souhvězdí.
Pořady pro děti uváděné na jaře a v létě:
Kde se koupe Měsíc?
Povídání o dvou klucích, kteří se vydali za Měsícem ušpiněným od kouře a sazí. Herkulovo vyprávění o Mléčné dráze a hvězdných kamarádech. Součástí pořadu je kreslení Měsíce a ukázka aktuální oblohy.
Pořady pro děti uváděné na podzim a v zimě:
Příběhy od Mléčné řeky
Poutavé vyprávění o vodním světě na Zemi: Jak vypadá podmořská krajina? Která zvířata ji obývají? Má létající ryba opravdu křídla? Pohádkové příběhy zavedou malé posluchače ze Země až na oblohu ke dvěma hvězdným řekám. Tam se zabydlili delfín, ryby, velryby, mečoun a další vodní zvířata, která se děti naučí poznávat na umělé hvězdné obloze.
Jak kometa šla do světa
Jak hvězdy záviděly Slunci planety a chtěly ukrást Pluto. O vysilující pouti komety, která Slunce varovala před nebezpečím. Jak vypadají komety doopravdy? Vidíme skutečně padat hvězdy?
O Perseovi a Andromedě
Jak slavný řecký hrdina získal okřídleného koně Pegasa, vypravil se pro hlavu Gorgony Meduzy, vysvobodil krásnou princeznu a dostal se až na hvězdné nebe. Upravená starořecká báje. Nejznámější podzimní souhvězdí.
O lovci Orionovi
Příběh neohroženého lovce a jeho statečných psů, kteří zbavili Zemi nebezpečného býka. Povídání o přírodě kolem nás, zvířátkách, která máme rádi, ale především pak o psech. Nejjasnější hvězdy zimního nebe.
zlevněné vstupné
na astronomický či obdobný pořad ve velkém planetáriu a astronomickou či obdobnou přednášku ve velkém planetáriu, s výjimkou přednášek cestopisných
(platí pro děti a mládež do 18 let, vysokoškolské studenty, držitele průkazů ISIC a EURO a osoby starší 65 let)
Kč 30,-
rodinné vstupné
na astronomický či obdobný pořad ve velkém planetáriu
(pro dva dospělé a dvě nebo tři děti)
Kč 140,-
pozorování hvězdné oblohy
v případě nepříznivého počasí pořad v malém planetáriu a prohlídka hvězdárny
(jednotné vstupné)
Kč 30,-
pozorování Slunce
(jednotné vstupné)
Kč 10,-
prohlídka digitální výstavy
v budově malého planetária
(jednotné vstupné)
Kč 10,-
nestandardní akce
např. koncerty, vybrané přednášky, semináře
vstupné individuální

ceník vstupného:
organizované skupiny návštěvníků
školní vzdělávací pořad
ve velkém planetáriu
(s výjimkou pohádek pro nejmladší návštěvníky)
Kč 30,-
speciální požadavky
prodloužení standardního školního vzdělávacího pořadu např. o podrobnou orientaci na obloze, ukázku jižních souhvězdí aj. v trvání asi půl hodiny
Kč 15,-
pořad pro nejmladší návštěvníky
ve velkém planetáriu
(pohádky)
Kč 25,-
školní vzdělávací pořad zaměřený na optiku
v budově malého planetária
Kč 30,-
prohlídka hvězdárny
a ukázka dalekohledů
Kč 10,-

Za služby poskytované organizovaným skupinám návštěvníků mimo plánované termíny při počtu menším než 30 osob stanovuji tyto ceny vstupného (za celou skupinu):
skupina osob majících nárok na zlevněné vstupné:
Kč 900,-
skupina dospělých:
Kč 1500,-
smíšená skupina:
Kč 1200,-

Vstup zdarma má pedagogický doprovod hromadných školních skupin (v počtu maximálně dvě osoby na jednu skupinu) a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P (včetně průvodce). Bezplatný vstup dalších osob může povolit ředitel organizace. Nárok na zlevněné vstupné, není-li zřejmý na první pohled, musí být prokázán příslušným dokladem (občanský průkaz, průkazy ISIC, EURO, ZTP apod.).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama