Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Ivana Jirešová: Vždy jsem chtěla být herečkou

25. března 2006 v 13:34
Na patnáctiměsíční Sofii
Na patnáctiměsíční Sofii "Fíka" si maminka Ivana vždycky najde čas. Když není zbytí, bere si ji s sebou i do redakce, kde na ni trpělivá holčička počká v dětském koutku. "Rozhodně jí chci tak do čtyř let pořídit ještě minimálně jednoho sourozence," řekla
Ivana Jirešová se svou dlouholetou kamarádkou Lindou Rybovou Na patnáctiměsíční Sofii
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
//<![CDATA[ changeElCSS('more-pics','display','none') //]]>

Kde se vzala, tu se vzala - na televizním nebi náhle zazářila nová herecká hvězda. Ivana Jirešová (28) získala v divácké anketě TýTý ocenění Objev roku za roli barmanky Lucie v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Jak jste se stala herečkou?
Už ve druhé třídě jsem měla jasno. Na písecké základce jsem začala navštěvovat dramatický kroužek paní učitelky Marie Husinecké. A moc mě to chytlo. K tomu jsem chodila na klavír, hrála na kytaru, navštěvovala recitační soutěže. Takže bylo rozhodnuto. Po škole jsem se přihlásila na hudebně-dramatický obor Pražské konzervatoře. Pak však přišlo období, kdy jsem měla pocit, že herectví a svět kolem něj není to pravé, a chtěla jsem studovat dějiny umění. Místo toho jsem ale nakonec přijala nabídku z libereckého Divadla F. X. Šaldy.

Tápání

O svém účinkování v divadle jste prý zapochybovala...
V Šaldově divadle byl v roce 1996, kdy jsem nastoupila, skvělý kolektiv. Soubor se orientoval hodně na avantgardu a to mě moc bavilo. Protože však jsem introvert, postupně u mě převládla deziluze z nevázaného divadelnického života a po roce účinkování jsem odešla. Chtěla jsem do Ameriky, dělat au-pair...
Pak mě ale k návratu na divadelní prkna přemluvila režisérka Lída Engelová a já neodolala. V libereckém angažmá jsem byla další tři roky. Nebylo to však jednoduché. Musela jsem si přivydělávat v baru...
Hrála jste krásné role: Ondinu, Elektru... Proč jste z angažmá odešla?
Trávila jsem veškerý čas v divadle a potřebovala změnu. Taky se mi zbořil vztah. V Liberci jsem už jen dohrávala.
A opět jste Thálii podlehla. Kdo vás přesvědčil?
Dostala jsem nabídku, která se neodmítá. Roman Meluzin mě zlákal do Plzně. Zahrála a zazpívala jsem si Lízu Doolitelovou v muzikálu My Fair Lady. To mi hodně profesně pomohlo. Zesílil mi hlas a já jsem díky tomu získala roli Morgany v muzikálu Excalibur v divadle Ta Fantastika.
Proč vás v roli vystřídala Lucie Bílá?
Přestala jsem hrát, protože jsem otěhotněla. Místo toho jsem se hodně věnovalal józe, cestovala jsem.
Jste svobodná matka, točíte v televizi a zároveň pracujete jako redaktorka v časopise Harper's Bazaar. Jak to všechno stíháte?
V redakci jsem nejprve čtyři roky působila jako asistentka, teď už druhým rokem píšu o kosmetice. Ve vydavatelství mi vedení všemožně vyšlo vstříc, takže při troše dobré vůle všechno zvládám. A když opravdu nemám čas, tak se o 15měsíční Sofii střídavě starají moji rodiče, dceřin otec nebo "občasná" chůva.
Po kom máte talent?
Asi po babičce. Měla krásný, zvučný hlas. Táta má taky dobrý hlas, naučil mě hrát na kytaru a doma jsme si spolu zpívali. Teď dělá v realitce, maminka na živnostenském úřadu. I o pět let starší sestra Martina má seriózní povolání. V Písku vyučuje angličtinu.

Práce

Dosud jste hrála jenom v divadle. Proč najednou tak zásadní změna?
Do konkurzu mě přihlásila moje kámoška a spolužačka z konzervatoře Linda Rybová. Moc se mi nechtělo, bála jsem se, že se do televize nehodím. Konkurz se uskutečnil v červenci a já si do poslední chvíle nevěřila.
Byl pro vás váš výkon překvapením? Jak ho hodnotili vaši nejbližší?
Ze začátku jsem měla trému. Po zhlédnutí několika prvních dílů jsem si totiž připadala jako "ufoun". Ale rodiče a přátelé mě samozřejmě podpořili.
Co jste říkala vaší nominaci v TýTý?
Nic jsem netušila. Dozvěděla jsem se to až v Prásku na Nově, a když za mnou přišli z Týdeníku Televize. Ale myslela jsem, že zvítězí Jirka Mádl.
Jaké máte nejbližší plány?
Druhá natáčecí série Ordinace končí v červnu a třetí se teprve zvažuje. Teď bych se nejvíc chtěla věnovat Sofii. Ráda bych se s ní podívala k moři do Thajska, ale je ještě moc malá, tak pojedeme někam blíž.
Časem bych se chtěla vrátit k divadlu. Bylo by skvělé, kdybych si zase mohla zahrát v nějakém muzikálu v divadle Ta Fantastika. (miš)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | E-mail | 6. dubna 2006 v 17:32 | Reagovat

SUPRRRR JE TO SUPR A J TA HEREČKA super

2 Dominika Dominika | Web | 1. dubna 2008 v 17:10 | Reagovat

hezkej blog. A Ivana je taky dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama