Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Jak zabalit dárek

25. března 2006 v 8:28 |  Galerie
Pár rad a nápadů, jak někoho potěšit.
Mramorování
Krásnou a originální krabičku si můžeme udělat sami. Stačí jen pár barviček a trocha odvahy.
Potřebujeme:
Krabičku
Misku na vodu
Špejli
Mramorovací barvy - ty použité jsou od firmy Marabu
Tak, teď se podíváme, jak se to dělá. Metaoda mramorování je založná na faktu, že mastné (olejové) barvy plavou po hladině vody a navíc jsou silně přilanvé - na předměty ve svém okolí se budou lepit. Mramorovat můžeme skoro všechno, co se krátkým ponořením do vody nezničí - krabička na obrázku je potažená jednobarvenou fólií. Můžeme mramorovat látky, papír...při mramorování papíru je ale dobře přidat do vody trošku tapetovacího lepidla.
Do misky nalijeme vodu a poté přidíme pár kapek barvy. osobně začínám od tmavé do světlé, protože pak je dobře vidět, jaký bude výsledek. Miska je lepší bílá nebo aspoň světlá, aby barvy na vodě vynikly. Jakmile nakapu víc barev, vytvořím špejlí vzorek - prostě ji posouvám po hladině a barva se táhne za ní. Pak vložím krabičku. Já jsem přitom fotil, takže krabička chvilku ležela jen tak sama a barva se dostala i na boční stěny. Vytvořila tam proužek, vysoký asi tři milimetry. Po zaschnutí(stačily dvě minuty) jsem znovu namíchal barvy a omočil postupně boky krabičky. Postup a výsledek vidíte na fotkách.
Na co si dát pozor?
  • Barva se po nakapání sráží. Miska byla pravděpodobně mastná nebo je v ní zbytek staré barvy. Pomůže misky vypláchnout a důkladně umýt odměšťovacím prostředkem.
  • Barvu se nepodařilo promíchat. To se může stát. Buď zkuste dokapat ještě jednou světlou nebo tmavou, nebo se musíte smířit s tím, že začnete od začátku! Barvy nejsou krycí, jakmile jednou nanesete něco, co se vám nelíbí, nepůjde to zakrýt, maximálně můžete mramorování přidat!
  • Na předmětu jsou nehezké sraženiny. Nedali jste si dost pozor při míchání nebo jste předmětem trhli. Sraženiny nechte uschnout - většinou skončí jako násobná vrstva barvy, která je slabounká a ničemu nevadí. Málokterý ruční výrobek je úplně bez kazu. Pokud je nános příliš velký, musíte to zkusit napravit až po zaschnutí. Nejjednodušší u krabičky je přidat mašli ve vhodné barvě...
  • Na mramorované ploše jsou prázdná místa a bublinky. Nejspíš jste krabičku položoli do vody příliš zbrkle a pod ní zůstal vzduch nebo nebyla úplně rovná - prostě z nějakého důvodu nepřilnula na hladinu s barvou. Pokud je vrstvička mramorování slabá a vzorek prázdnější, můžete zkusit namramorovat znovu.
Potřeby k práciNakapaná barvaPromícháváníMramorováníBarvy nejsou krycí - na žluté krabičce mi modré barvy daly zelenouSilné mramorováníVybrání zbytku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miluše miluše | E-mail | 23. února 2008 v 17:35 | Reagovat

,

2 Cidre Cidre | 24. září 2015 v 11:08 | Reagovat

Balení zboží Praha a okolí

http://www.balino.cz/baleni.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama