Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Jazykové kurzy v zahraničí - M. Dlouhý

25. března 2006 v 19:23
MICHAL DLOUHÝ
herec (stálý klient INTACTu)
Hodnocení kurzu angličtiny na Tobagu ve škole Team SSS
Kurz Standard, škola Team SSS, Tobago.

Tobago, krásné Tobago!
BNenapadá mě jiný titulek pro pár řádků o mém pobytu na tomto robinsonském ostrově. Po návštěvách nejrůznějších koutů naší planety s CK INTACT vzpomínám na Tobago nejraději.
Nápad odjet právě na Tobago byl trochu náhodný. Původně plánovaný odjezd do Austrálie jsem musel z pracovních důvodů odložit, pak přišly pochybnosti, zda se to ještě vyplatí, odjet tak daleko, a ještě k tomu v době, kdy je tam "zima". Takže jsem se začal pídit po jiné možné variantě a INTACT mi nabídl úplně novou možnost: ne tak vzdálené, ale o to teplejší Tobago. A protože mě vždy zajímaly věci nové a neověřené, vyrazil jsem s pocitem objevitele na Tobago. Sbalil jsem si většinou zbytečné věci a přistál na místě, které jsem znal jen z dětských knížek.
Tobago mě přivítalo tím, co jsem potřeboval asi nejvíc a co v Čechách potřebují asi všichni, KLIDEM a TEPLEM! Na Tobagu převládá klid a harmonie. Napomáhá tomu vůně a hudba dvou vodních gigantů, Karibského moře a Atlantického oceánu, které se zde přetahují o Vaši přízeň, a nebe plné nejjasnějších hvězd. Po ubytování ve velmi útulném apartmánu a vřelém přijetí samotným ředitelem školy (který se takto věnoval každému novému příchozímu!), jsem pomalu začínal tušit, že jsem objevil pro sebe ráj. ?Pro sebe?, v pravém slova smyslu, protože se mi splnila jedna z nejtěžších podmínek pro totální osvobození, a to, že jsem byl na celém ostrově jediný Čech.
Po dvou seznamovacích dnech s novým domovem, jsem vyrazil do školičky. Záměrně píšu do školičky, protože tamní Team SSS je spíše rodinným sídlem, než nějakou monstrózní institucí. A to se odráží i na atmosféře. Hned od první chvíle si připadáte jako doma. Kdo zná jazykové kurzy ví, že nejtěžší je zařadit se do kolektivu a nálady té či oné školy. Tady je to něco tak přirozeného, že si ušetříte čas i nervy pro boj s vlastní tupostí. Dvě třídy jsou obsazeny v průměru pěti žáky, což skýtá dost času pro výuku každého z Vás. Internetová místnost nabízí tři počítače, které by mohly být trochu rychlejší, ale jste na odpočinku v ráji s možností zdokonalit se v angličtině a ne v každodenním shonu po informacích, které jsou stejně v poslední době jen o lidské blbosti.
Máte k dispozici stolní tenis, tenis, plážový volejbal, všechny druhy potápění, vodní skútry, kola atd., vše je za rozumné ceny a všechno si můžete objednat ve škole. Všechny zbylé aktivity jsou na Vás. Pokud si něco vymyslíte, a je to jen trochu reálné, škola Vám ochotně pomůže.
Volný čas se mi trávil nejpříjemněji na překrásných plážích a jejich přilehlých barech s pivkem (které stojí stejně jako u nás) a slovníčkem v ruce. V noci jsem relaxoval v bazénu, který patří k vybavení resortu, a pozoroval jsem hvězdy. Na víkend jsme si se spolužáky půjčovali auto a objížděli ostrov a jeho tajemná zákoutí. Většinou jsme ale skončili na neobydlených plážičkách a představovali si, že jsme na celém Tobagu sami.
Pokud bych to měl shrnout do jedné věty: Tobago a jeho škola Team SSS je ideální místo pro vyprání přepracovaného mozku a těla s bonusem nenásilné výuky angličtiny a životního stylu, který si v našich podmínkách nedokážeme zařídit.
Závěrem bych opět smekl před CK INTACT, jejím lodivodem panem PhDr. Karlem Klusákem a celým jeho andělským ansámblem za to, že mě nejen popostrčili nenásilnou formou k metě samostatně anglicky mluvícího člověka, ale zároveň mi splnili jeden z mých dětských snů: nechali mě připomenout si část sama sebe, na kterou všichni dost často zapomínáme, a to duši malého kluka.
Díky, Váš věrný klient Michal Dlouhý
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janecek janecek | Web | 20. února 2015 v 16:35 | Reagovat

Mrkněte na super jazykové kurzy v odkazu výše, vybral jsem si tam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama