Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Krajští vítězové - jména

25. března 2006 v 8:41
Krajští vítězové 2005
Jménopočet vítězství
v krajích
počet druhých
míst
počet třetích
míst
body
Jan64228
Jakub46327
Tomáš32417
Adam21311
Ondřej-237
Lukáš-113
Dominik--11
Filip--11
Jiří--11
Matěj--11
Patrik--11
Celkem*151722101
*součet není 14, neboť v některých krajích se na prvním, druhém i třetím místě umístilo více jmen (každé je pak počítáno plnohodnotně, body se nijak nedělí)

První čtyři chlapecká jména jsou stejná jako v celostátním pořadí. Těsné vítězství Jana však dokládá i struktura jeho "medailí" ve srovnání s Jakubem - ten má více stříbrných a bronzových kovů a v bodovém hodnocení za Janem zaostal jen o bod. (Naše bodování se zde liší od toho olympijského, neboť bodujeme jen první tři místa.) Skokan roku Adam triumfoval v Plzeňském kraji a v kraji Vysočina. Z první desítky dle celkového počtu zůstali bez krajské medaile Martin a Vojtěch. Naopak, alespoň jednu bronzovou medaili dokázali vybojovat Dominik, Jiří a Patrik, kteří jsou v celkovém pořadí až sedmnáctý, čtrnáctý a dvacátý. Statistiky však nevykázaly v žádném z krajů nějaké specifické místní jméno, které by se v krajském pořadí umístilo v první desítce, zatímco nikde jinde v ČR by se už takřka nevyskytovalo.
Krajské vítězky 2005
Jménopočet vítězství
v krajích
počet druhých
míst
počet třetích
míst
body
Tereza64127
Adéla23113
Aneta21-8
Natálie1218
Lucie12-7
Eliška11712
Karolína1-25
Barbora1--3
Anna-339
Nikola-113
Veronika-1-2
Kateřina--11
Kristýna--11
Zuzana--11
Celkem*151819100
*součet není 14, neboť v některých krajích se na prvním, druhém i třetím místě umístilo více jmen (každé je pak počítáno plnohodnotně, body se nijak nedělí)

A ženy? U nich i krajská tabulka odhaluje větší nestálost v oblibě. Celostátní královna Tereza drží přímou vládu jen v šesti ze čtrnácti krajů, tedy ani ne v polovině. A to ještě v Libereckém kraji byla odsouzena k dvojvládí s Eliškou. Adéla opanovala Středočeský a Pardubický kraj. A Aneta? Tu vynesla popularita na trůn ve Zlínském kraji a překvapivě i na konzervativní Vysočině (zato v domovském Středočeském kraji skončila až devátá, v Praze sedmá, jediné stříbro vybojovala v Královéhradeckém kraji). Po jednom krajském triumfu si odnesly Natálie, Lucie, Eliška, Karolína a Barbora. Přitom mezi Plzeňáky oblíbená Lucie skončila v celkovém pořadí až jedenáctá a královna karlovarských kolonád Barbora je celkově třináctá. Pozoruhodná je i Eliška - získala celkem devět medailí, což znamená druhý nejvyšší počet, avšak sedm z nich bronzových. Lze ji však označit za jméno, jehož popularita je nejrovnoměrněji plošně rozprostraněná. A i to se někdy cení.
I pro ženy však platí, že statistiky nevykázaly v žádném z krajů nějaké specifické místní jméno, které by se v krajském pořadí umístilo v první desítce, zatímco nikde jinde v ČR by se už takřka nevyskytovalo.

Regionální rozdíly zachycují též kartogramy

Musíme však upozornit na skutečnost, že kartogramy zachycují četnost prvních pěti jmen z celostátního žebříčku v každém z krajů, a liší se tedy svým pojetím od výše uvedených tabulek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama