Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Martinovi začal krutý den+ duel a Petr

26. března 2006 v 12:16
Na sklonku přechozí rekapitulace jsme viděli ranní akci, kterou provedl tajný agent Tomáš spolu s Pavlem. V kuchyni vytvořili skutečně úděsnou podívanou. Rozsypané a rozlité jídlo, kam se jen člověk podíval, vše důkladně promíchané, podlaha plná odpadků, na nábytku, lednici, ale i zdech chlístance jogurtu, mléka, medu a podobně. No zkrátka saigon jak má být. A hned ráno přišla pošta s pokyny, kdo že má tu spoušť uklidit. Štáb vybral Sanny a Martina, zatímco Tomáš s Danou se měli postarat o úklid umělého trávníku, který na tom nebyl o moc lépe, protože se na něm v noci konalo potravinové bombardování Jakuba a Tomáše. "Fůj, vypadá to jako blitky," rozčilovala se Dana.

Tři hodiny dřiny

Martinovi a Sanny asi ráno nezáviděl nikdo... - Zdroj: Prima TV
Její rozčilování ale zůstalo daleko za tím, co předvedl Martin. Fyzická práce je něco, co se mu totiž doslova hnusí a je v tom mnohem lepší než já (a to už je co říct, zeptejte se paní Scalexové). S bolestínským výrazem v obličeji se ploužil Vilou a přemýšlel, jak se z toho vykecat. Jenže to bohužel nebylo možné, musel se do úklidu pustit a poslouchat dobré rady dobrých kamarádů. "Když se do toho opřeš, tak to máš do večera... teda do zítřejšího večera, do přenosu," kibicoval Tony a Martin se na svého "taťku" mračil, až mu naskákaly vrásky snad i na zadku.

Martin umíral žízní

Marcy dávala Martinovi pořádnou čočku. A šlo jí to báječně. - Zdroj: Prima TV
Ta pravá pohroma pro Martina ale přišla až po úklidu. Ostatní totiž museli ze čtveřice uklízečů vybrat ty, kteří budou dělat spidermany (tj. pohybovat se po vile jen po nábytku, případně po stropě a zdech, kdyby to náhodou uměli). Martin rozehrál několikahodinovou etudu na téma "nejhorší den ve Vile". "To říkáš, každej den, že máš nejhorší den ve Vile," zpražil ho Tony, který na něj byl neuvěřitelně odměřený a chladný. Že by si vzal k srdci Sannina slova z Výzvy? Martin v pravidelných intervalech padal ze židle a neustále si tím spidermanování prodlužoval, navíc se báječně do hry zapojila Marcy. Odmítala Martinovi podat minerálku a přístup k ní mu všemožně ztěžovala, zatímco Tomášovi, druhému spidermanovi, dělala, co mu na očích viděla. "Nechceš minerálku, Tomášku? A ochucenou nebo přírodní? A chceš do ní led?" ševelila a žíznivého Martina mohli čerti vzít.
Vynadal Marcy do čubek, ale na sklonku dne se jí za vše omluvil. To ale bylo trochu pozdě. Marcy už Martinovi připravila jídlo s poctivou dávkou projímadla. A Martin vylízal misku do sucha. Na jeho omluvu pak Marcy řekla "Tu omluvu beru. Taky tě mám ráda. Vzpomeneš si na mne, až budeš na záchodě..." - a na její slova došlo a netrvalo to ani tak dlouho. S vylučováním si ten den VyVolení vůbec užili - o tom, jak Pavel s Marií strávili pár minut v Zásobovačce, během nich málem došlo k defekaci Marie, už jsem na Bleskově psal. Stihla to pak na záchod opravdu na poslední chvíli.

Dvacet!

Záhadný vzkaz "Dvacet" znamenal 20 minut času na vyzvednutí proviantu. - Zdroj: Prima TV
Užila si tedy i sama Zásobovací místnost. Nejdřív 15minutová etuda na téma "já se pokadím" (po většinu času tomu ale Marie říkala trochu jinak), večer pak štáb připravil akci "Dvacet". Do Vily přišla pošta, v níž nestálo nic jiného než "Dvacet". Martin si to okamžitě vyložil jako "Máte 20 minut na přípravu, pak jedete mimo Vilu" a pobláznil k tomu i ostatní. Takže se všichni převlékali, malovali, holili - a nikdo si nevšiml otevřené Zásobovačky. Ano, ten vzkaz neznamenal nic jiného, než dvacet minut na vynošení proviantu. VyVolení si toho všimli až na poslední chvíli a Pavlovi se podařilo alespoň část vynosit a vyházet ven, i když konec jeho akce byl jako vystřižený z Indiana Jonese.
Martin se hrozně těší na pozornost, kterou "venku" bude mít. - Zdroj: Prima TV
Když už byl ale Martin oblečený, tak se rozhodl alespoň si na opuštění Vily zahrát. Tony mu ochotně sekundoval v roli Vlasty Korce a Martin mával a rozdával úsměvy... ten člověk bude opravdu šťastný, i když hru opustí. A možná si zahraje psa i ve Zlaté kapličce. Tony ale umí v pravý čas Martina i lehce zpražit. Když chtěl Martin celou scénku zopakovat, Tony mu povídá: "Ahoj Martine, vítej venku, jsem tu sám, nikdo se na tebe nepřišel podívat..." - pozorovat v tu chvíli Martinův zklamaný výraz bylo úžasné.
Agent Tomáš si také připravil vtípek. Jakub, Marie a Marcy byli zrovna u vstupních dveří a Tomáš zahalekal na lidi uvnitř Vily a rozeběhl se k oněm dveřím. Všichni ve Vile tak nabyli dojmu, že dveře z Vily jsou otevřené a jako o překot se hrnuli ven, kde ovšem narazili jen na za břicha se popadající čtveřici vtipálků. Ale vzali to všichni s humorem. Je vidět, že když mají tihle VyVolení volnou ruku, jsou ve vymýšlení kravinek a vtípků velmi kreativní a umějí být zábavní.

Hraje Sanny na emoce?

Sandru přišla do studia podpořit její maminka a přítelkyně Štěpánka. - Zdroj: Prima TV
Když skončila rekapitulace, začal Duel. Duelová Hymna VyVolených byla zapomenuta, vše podbarvoval jen starý známý tesklivý klavír a smyčce. Odchod obou dívek provázely emoce a slzy, u Dany, řekl bych, silnější než u Sanny. Když se pak Tereza ptala lidí ve Vile, kdo myslí že se jim vrátí, většina mluvila o tom, že oni by raději Danu, ale že diváci vrátí zpátky Sanny. Zejména lidé, kteří více drželi s Petrem a Danou, se do Sanny trochu obuli a kritizovali její pasivitu a hru na city. Dokonce i Pity, který má Sanny hodně rád (i ona jeho) říkal, že hře by asi víc prospělo, kdyby se vrátila Dana.
"Přece nechodím s takým uřvancem," říkala Dana na plazmě a Petr usedavě plakal... - Zdroj: Prima TV
Duel to byl poměrně vyrovnaný, Danin výsledek určitě není špatný, ale je rozhodně vidět, že Dana je z výsledků hodně zklamaná, což otevřeněji řekla hlavně v noční show, kde v podstatě kulantním opisem řekla, že Sanny pro ni není nic jiného, než tlusťoška. Já osobně jsem poslal hlas Sanny, i když jsem byl trochu na vážkách. Z lidského hlediska se mi víc líbí Sanny a šanci bojovat dál jí upřímně přeju. Dana by v reálném světě mojí kamarádkou určitě nebyla, některé její vlastnosti mi dost vadí a myslím, že umí být dost zlá, z herního hlediska by ale ve Vile byla zajímavá, protože svého Petra opravdu trochu dusila a asi bychom se dočkali i nějakých hysterických scén. Ale třeba se dočkáme alespoň jejích reakcí v tisku a na internetu, až začne Petr ve Vile dělat něco, co se jí moc líbit nebude.
A otázka teď zní - kdo dostane zelený šátek teď? Smlsne si Vila na Jakubovi, nebo je vše odpuštěno? A jak se budou VyVolení dnes večer tvářit na to, že jim do Vily přijdou tři noví lidé? Myslím, že to bude hodně zajímavé...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama