Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Mezinárodní veletrh potřeb pro dítě

25. března 2006 v 16:55 |  Kam s dětmi v Brně

PRODÍTĚ
22.3 - 26.3.2006
23. 3. 2006 Tiskové středisko BVV - Na veletrhu PRODÍTĚ nechybí ani nabídka hraček, z nichž některé patří k novinkám na českém trhu. Firma MALÝ GÉNIUS s. r. o. v pavilonu D představuje skládací koberce, planžety a hračky, které podporují všestranný rozvoj dítěte.

Hry MALÝ GÉNIUS s didaktickou funkcí jsou určeny pro raný intelektuální rozvoj dítěte. V plošné formě jsou vytvořeny na principu rámečků a výplní - od geometrických tvarů a zvířat až po čísla a písmena české abecedy (tj. včetně háčků a čárek). Prostorové stavebnicové modely - hlavolamy mají podobu například auta, lokomotivy nebo plachetnice a obsahují od 6 do 55 dílů. Všechny hračky jsou vyrobeny z pěnového polyetylénu, který je barevný, pružný, lehký, plave na vodě a navíc výrobkům zaručuje výhodnou cenu. "Pěnový polyetylén je materiál velmi vhodný právě pro malé děti, kterým nemůže přivodit žádné zranění. Dovážíme jej z Maďarska a hračky vyrábíme přímo v České republice. Všechny mají certifikát zdravotní nezávadnosti, takže dětem nehrozí žádné nebezpečí, ani když je budou olizovat," říká Natalia Kargaltseva z firmy MALÝ GÉNIUS.

Tento typ hraček je na českém trhu znám ve větším provedení v podobě koberců. Firma MALÝ GÉNIUS k nám přesídlila z Ruska a výrobu zahájila teprve před několika měsíci. O zájmu rodičů svědčí, že se kolem jejího stánku v pavilonu D stále rojí kupující. "V Brně vystavujeme poprvé, chceme se tak dostat do povědomí veřejnosti, jak obchodníků, tak i konečných zákazníků. O naše zboží je poměrně velký zájem, protože tyto hračky dokáží děti nejen zabavit, ale zároveň je mohou něco nového naučit. Na veletrhu jsme získali nové kontakty na obchodníky, ale také na mateřské školy," uvedla N. Kargaltseva.

MALÝ GÉNIUS patří k ohrožené skupině evropských výrobců hraček. V roce 2004 se do Evropské unie dovezly hračky v hodnotě 4,8 mld. euro (80 % z nich pocházelo z Číny), zatímco evropský vývoz hraček měl hodnotu 0,7 mld. euro. Český trh v tomto roce absorboval hračky za 43,1 mil. euro, tj. o polovinu více než v roce 1999, a jeho exportní přírůstek tak byl za sledované období spolu s litevským nejvyšší v zemích EU.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama