Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Mléko snižuje riziko předčasného porodu

28. března 2006 v 8:19
Čtyři sklenice mléka denně výrazně snižují riziko, že těhotné ženy porodí předčasně. Vápník v mléce tato rizika snižuje o celou čtvrtinu."Těmto rizikům a komplikacím jsou vystaveny především ženy mladší dvaceti let. Kalcium je vhodnou zbraní, jak proti nim bojovat. Denně by měly zkonzumovat kolem 1,2 gramu kalcia," shodují se lékaři.
10.3. 2006 17:05
LONDÝN - Specialisté Světové zdravotnické organizace (WHO) zjistili, že tabletky s kalciem významně snižují riziko veškerých těhotenských komplikací o čtyřiadvacet procent. U předčasných porodů pak je riziko o pětinu menší.
Podle WHO trpí nedostatkem kalcia ženy po celém světě. Podle průzkumů například třetina žen mezi devatenáctým a čtyřiadvacátým rokem vůbec nepije mléko, u starších žen ve věku pětadvacet až čtyřiatřicet let se jedná dokonce o jednapadesát procent. S přibývajícím věkem procento ještě roste. Přitom mnoha komplikacím, jako je vysoký tlak nebo předčasné protržení placenty, mohou ženy zabránit právě pitím mléka.
K pokrytí nutné denní dávky kalcia podle lékařů stačí sníst dva jogurty, porci sýra a vypít sklenici mléka. Ženy by měly preferovat jako zdroj vápníku především jogurty, protože obsahují méně tuku než mléko a sýry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama