Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Muž a jeho věčný boj aneb Láska versus ego (20.3. 2006)

21. března 2006 v 9:15
Od pondělí do pátku každé ráno na jedné pražské rozhlasové stanici probíhá flirtování.

Prostřednictvím moderátorky se zde seznamují lidé, kteří se znají od vidění z práce či se spolu někde setkali. Všechny spojuje fakt, že ani jeden nenašel odvahu toho druhého oslovit s pozvánkou na schůzku.
A tak se on nebo ona rozhodne pro odvážnějšího prostředníka. Tím se stane rádio, které druhému z dvojice zavolá a zprostředkuje rande. Zaplatí romantickou večeři a flirtování tak dostává zelenou. Jenže.
Před několika dny do rádia zavolala mladá dívka a chtěla domluvit rande s mladým mužem. Na tom by nebylo nic zajímavého. Vždyť proč ne. Ona je nezadaná a dotyčný se jí líbí. On - a to je ten háček - on má sedm let partnerku. Nakonec souhlasil. Prý to partnerce vadit nebude…
Nevím proč, ale ve chvíli, kdy on souhlasil, mi nebylo nejlépe. Představila jsem si sebe na místě jeho partnerky. A nakonec, možná i proto abych nepřemýšlela hypoteticky, mi můj partner řekl, že by nejspíš také šel. V případě, že by nevěděl, o koho jde. Byl by zvědavý. "I když, asi bych to nakonec vzdal, ta zvědavost mi za to nestojí…," dodal nakonec.
Na rovinu? Bylo mi to líto. Ten fakt, že by šel, mě rozlítostnil. Možná by se nakonec rozhodl jinak. Ale první impuls byl, že ano. Nedalo mi to. Zeptala jsem se dalších.
"Proč ne, ze zvědavosti."
"Kdyby někdo zaplatil večeři."
"Nevím, ale lákalo by mě poznat, kdo to je."
Asi jsem hloupá naivka. Zdá se. Já bych totiž nejspíš nešla. Ne v případě, kdy mám partnera. Ne ve chvíli, kdy žiji s někým, koho miluji. Ne v okamžiku, kdy je náš vztah v pořádku. Nebo bych řekla "ne" jen proto, že jsem ženská?! Tomu se mi nějak nechce věřit, a proto se ptám vás...
Chovají se muži v tomto případě jinak? Riskují případný krach vztahu kvůli tomu, aby měli na chvíli pocit vítězství a jejich ego mohlo vzrůst? Zaklapli by za sebou dveře, za kterými zůstává jejich partnerka a vydali by se vstříc dobrodružství s neznámou dívkou?
Jaká je vaše zkušenost? Šel by ten "váš" na rande s cizí? Zeptáte se ho, nebo raději ne?
A co vy, když o tom přemýšlíte?
Napište mi prosím do komentáře svůj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek Marek | E-mail | 21. května 2006 v 1:15 | Reagovat

Ahoj,

tak já si myslím, že muži to tak neprožívají.

Já sám jsem si znovu musel přečíst začátek článku, abych se rozhodl, zda ano nebo ne.

Myslím si, že je prostě jednoduše láká romantická večeře zadarmo.

Ve skutečnosti bych nemyslel na případný krach vztahu, protože by tohle ho nemělo ohrozit, ale když jsem viděl to slovíčko flirtování, tak to bych opravdu nemohl a na večeři nešel.

To, že bych mohl urazit svou partnerku je dostatečným důvodem.

Jinak: pocit vítězství a vzrůst ega, tak tomu nerozumím. Nepociťoval bych žádné vítězství a vzrůst ega by byl opravdu nepatrný i při odmítnutí nabídky. Prostě jen kvůli tomu, že jsem se někomu líbil.

2 tany tany | 21. května 2006 v 19:31 | Reagovat

Ahoj Marku, no nevím, ale asi když ten muž půjde a manželka nebo přítelkyně se to dozví (může poslouchat ve stejné chvíli rádio, nebo budou ti dva viděni) může to vést k rozchodu. Za to to nestojí. Sice bych také byla zvědavá, kdo ten dotyčný je, ale jít s někým na véču..no nevím.

Díky ti za tvůj názor. Pěkný den :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama