Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Nakupování hadříků: posedlost jako každá jiná?

22. března 2006 v 17:56
Móda je krásná věc. Kdy je nakupování hadříků v normě a kdy už se jedná o posedlost? Je určitě užitečné vědět, co pro nás móda a její diktát znamená, nakolik jsme odolné vzepřít se všem těm lákavým módním kouskům, které by bezesporu osvěžily náš šatník a dopřály nám pocit, že držíme krok s módou, víme, co se nosí, známe svůj styl a umíme ho podtrhnout tím, že se oblékneme tak, aby nám to slušelo.
Shodněme se na tom, že móda a její diktát je mimořádně dobrou příležitostí, jak utrácet vydělané či jinak získané korunky. Jsou ženy, které si neodepřou žádnou módní novinku, a tak jsou schopné a ochotné vyprášit peněženku do posledního pětníku a dopřát si, co zrovna frčí.
Některé z nás ale dokáží zajít, pokud jde o nakupování nejnovějších módních výstřelků, opravdu hodně daleko. Takový je i případ třiatřicetileté Kristýny, která o nakupování halenek, svetříků, botek a kabelek, která se rovná už mánii, ví své. "Je to pro mě hodně těžké odolat, dokážu za měsíc utratit tisíce, dokonce i desetitisíce korun za oblékání, protože jsem ráda, že jsem mladá a mohu si to dopřát," říká sedm let vdaná Kristýna. "Samozřejmostí je, že když obléknu moderně a kvalitně sebe, tak totéž dopřeji i své pětileté dceři Sandře. Některé maminky možná tvrdí, že je to nesmysl, kupovat tolik drahého oblečení malému dítěti, když z toho za chvíli vyroste, na druhou stranu ale vím, že jí to sluší a nedokážu jí to odepřít. Tolik jí to sluší! Chci, aby si už odmala uvědomovala, že oblékání je pro ženu důležité. K čemu jí bude vysokoškolský titul, když bude chodit oblékaná jako Popelka? Jak ji bude její okolí hodnotit? Chci, aby jednou, až bude dospělá, byla vědomá své ceny. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Pro ženu to samozřejmě platí minimálně dvojnásob."
//<![CDATA[ //]]>
iReklama.cz - nový free reklamní systém
Tolik paní Kristýna. Nikdy jsem se jí neptala, jestli je pro ni něco důležitějšího než oblékání (a dcera, abych jí nekřivdila), ale podle jejího výstředního stylu, jakým se prezentuje, si myslím, že pro ni je podstatné překvapovat, šokovat, vyvádět z míry, a to v jakémkoli slova smyslu. Podívaná je to vskutku zajímavá, protože Kristýna nepreferuje pouze jeden módní styl, takže jednou ji potkáte jako mondénní dámu, jindy zase představuje dokonalý sportovně-ležérní styl, často si libuje i v klasickém elegantním ohozu, který ji pasuje na podnikatelku, ačkoli jí ve skutečnosti není.
Myslím, že móda je pro Kristýnu něco víc než jen prezentace samy sebe. Je to pro ni životní program, náplň, ona sama má dokonce pocit, že "poslání". "Chci se lidem líbit, co je na tom špatného?", obhajuje Kristýna svůj názor. "Nechci kazit nikomu náladu tím, že se bude dívat, jak chodím v obnošených, nezáživných hadrech, nudná a fádní. Žijeme jen jednou, ne? Nevidím na tom nic špatného. Nehraju automaty, ani nekouřím a nepiju, tak proč bych si nedopřála pěkné oblékání? Ano, je to moje slabost, ale veřejně se k ní aspoň přiznám."
Roky si sice lámu hlavu nad tím, jestli je Kristýna módou posedlá, ale než dojdu k jakémukoli závěru, tak si pokaždé řeknu, že je to nakonec jen a jen její věc a že je dobře, když je se sebou spokojená. Nebo se pletu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama