Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Ordinace v růžové zahradě vítězí - rozhovory s herci

30. března 2006 v 13:17
Funguje to bezchybně... Když se televizní seriál u publika chytí, zákonitě to vynese na piedestal zájmu všechny nejdůležitější postavy, které v tom či onom kusu hrají.
A ti šťastní páni herci, kterých se to týká, se stanouznámější, sledovanější, populárnější. Otázkou je, jestli jsou ti herci opravdu šťastnější, ale to není v této chvíli náš problém.
Ordinace v růžové zahradě má za sebou už bezmála šedesát dílů, je v centru diváckého zájmu a zkrátka, jak se říká, "jede". Dominantními figurami jsou tři sympatičtí doktoři ze soukromé gynekologické ordinace. Tohle vymyslela autorka seriálu Lucie Konečná (se ctí budiž zahrnuty i její zdatné literární pomocnice) velmi dobře.
Dramaturgyně Magdaléna Turnovská se také činí. V ději seriálu se pravidelně objevují zajímavé kauzy, které se týkají nejenlékařské praxe, ale především mezilidských vztahů. Rozchody, příchody, nevěry, velké a malé lásky, problémy s dětmi, mezigenerační komplikace... Co si račte přát.
A mezi tím vším Daniela Šinkorová (MUDr. Gita Petrová), Roman Zach (MUDr. Michal Šebek) a Ladislav Potměšil (MUDr. Aleš Čížek).
Loni o nich ještě téměř nikdo nevěděl. Letos dostali všichni tři a bez velkých komplikací od diváků mandát a zařadili se do nejužších nominací na cenu TýTý. Co o své práci v seriálu Ordinace v růžové zahradě a vlastně vseriálech vůbec říkají...
Ladislav POTMĚŠIL
Ladislav Potměšil - foto: Martin Kubica a archiv TV Nova
* Co vy a seriály?
Poznal jsem tu práci díky Jaroslavu Dudkovi, obsadil mě do Hospody. Když se začala vysílat, spousta diváků trochu ohrnovala nos, ale kupodivu s přibývajícími reprízami přibývala také sledovanost a spokojenost.
* To byl před Ordinací váš jedný seriál?
Prakticky ano, i když jsem dělal v řadě dalších věcí, třeba v Prima sezoně, ale spíš jen epizodní role.
* Byl mezi nimi doktor?
Byl, v Nemocnici na kraji města. Takový štěk, telefon s Láďou Frejem.
* Máte dost práce? Necítíte se jako penzionovaný herec?
To je pořád stejné. Někdo měl to štěstí a hraje pořád, někdo holt ne.
* Měl jste vy to štěstí?
Myslím, že měl. Musím to zaklepat. Je fakt, že jednou je to nahoru, podruhé dolů. Točíš jako blázen a pak třeba pět let neděláš vůbec nic, a to je na deprese. Platí přesně ono "sejde z očí sejde z mysli". Znám to z doby,když jsem onemocněl a byl jsem rok mimo. Jednou zavolali, podruhé už ne. Dokonce i kamarádi zapomněli.
* To teď ale přece nehrozí, Ordinace běží jako na drátkách...
Jsem moc rád, že točím. Před chvílí jsme mluvili o tom štěstí, že...?
Daniela ŠINKOROVÁ
Daniela Šinkorová - foto: Martin Kubica a archiv TV Nova
* Ordinace je po Nemocnici váš druhý seriál?
Menší roli jsem měla v Četnických humoreskách a ve Ztracené lásce. Ale vlastně tohle je úplně největší, co mě potkalo.
* A taky to nejlepší?
Taky. A úplně nejlepší v tom, že jsem se bála jít na Novu, protože je to komerční televize, a myslela jsem si, že na nic nebude čas, ani na ty mezilidské vztahy. Ale tady všechno normálně funguje. Nestalo se nic krizového,a když se stalo, řešilo se to ohromně v pohodě a v klidu.
* Vždyť jste mezi profesionály...
Určitě, ale máte profesionály, kteří jsou chladní a nevěnují se mezilidské komunikaci. Natočí, co mají, jdou domů a nazdar. Tady je to prostě úžasné.
* Jak to funguje na place s tolika různými lidmi?
Často v uvozovkách říkám, že je to taková změť různých povah, různých typů, charakterů, naturelů, ale ta "změť" je zajímavá, protože se navzájem inspirujeme. Je fajn, že jsme neokoukaní také herecky, takže se někdy sami překvapujeme.
* Uspokojuje vás ten příběh?
Mne naprosto, dokonce bych řekla, že je to je víc ze života než byla Nemocnice. Kdybych byla doktorka, tak se takhle chovám.
Roman ZACH
* Koukáte se na sebe?
Roman Zach - foto: Martin Kubica a archiv TV Nova
Viděl jsem pár dílů ze studijních důvodů. Když jsem točil Redakci, tak jsem to vymazával. Teď už jsem si na sebe zvykl a smířil se sám se sebou. Na některou epizodu se podívám, ale zdaleka ne pravidelně.
* Sledovanost neustále stoupá, píší dívky a ženy?
Pár dopisů týdně, občas mi někdo vleze do mailu a ptá se, jestli jsem ten Roman Zach, ale že by to byl nějaký obrovský boom, to ne.
* A zájem novinářů?
Ten je větší. Na druhou stranu vím, že zase ochladne a až převezme taktovku někdo jiný, kdo bude lidi zajímat, zmizím. Trochu jsem to zažil s Redakcí a předtím s Hop nebo trop. A taky vím, že seriál má v červnu končit,takže pak si chci dát pauzu, abych nebyl permanentně na obrazovce. Těším se na to.
* Jezdíte na motorce?
Jen v tom seriálu... V posledních příbězích Ordinace v růžové zahradě došlo opět k řadě výrazných dějových a vztahových změn. Divák je někdy skoro v šoku, ale cožpak neznáme něco podobného ze svého vlastního okolí? Vlastněproto se seriály líbí. Nacházíme v nich odraz života jakoby v zrcadle. Jen trochu pozor, je to vždycky jen odraz, který má k realitě tu blíž, tu dál...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | E-mail | 6. dubna 2006 v 17:28 | Reagovat

nazdarek ordičtí mistři to je fakt super fakt supr film jen do toho moc vam fandím

2 tany tany | 6. dubna 2006 v 19:32 | Reagovat

ahoj Johnny, jde vidět , že se ti seriál líbí, nechal jsi mi hodně komentářů, díky a měj se fajn

3 nany nany | E-mail | 31. května 2006 v 19:40 | Reagovat

chtela  bych se zeptat jak se jmenuje ošetřovatel ktery minule líbal sylvu?pošle te mi prosim jeho jmeno a primeni na mail diky

4 luci luci | 1. června 2006 v 20:57 | Reagovat

prosim jak se menuje herecka lucie.?

5 tany tany | 3. června 2006 v 8:20 | Reagovat

Ahoj Luci, tak Lucii , tu střeštěnou sestru Gity a výbornou barmanku hraje Ivana Jirešová

6 Jíta Jíta | 31. srpna 2006 v 20:05 | Reagovat

všichni herci jsou skvělí  nejvíc se mi        

líbí  Kamila (Linda Rybová).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama