Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Postavy - Četnické humoresky

22. března 2006 v 12:51
Prostředí prvorepublikové četnické pátrací stancie dalo scénáristům možnost vytvořit mnoho zajímavých postav
Karel Arazím (Tomáš Töpfer)
Karel Arazím se stal z poručíka vrchním strážmistrem - v této funkci nahradil vrchního strážmistra Šiktance. Během světové války bojoval v českých legiích v Rusku, odkud mu přijela dospělá dcera Kladuie, o níž nevěděl. Dlouho chodí s majitelkou květinářství Ludmilou, ale ženit se zatím nechce. Mužstvo ho má rádo a plně mu důvěřuje.

Bedřich Jarý (Ivan Trojan)
Od svého nástupu do pátrací stanice Brno je Arazímova pravá ruka. Je trochu popleta. Arazím ho chtěl oženit s Andělou, ale Jarý se zamiloval do Arazímovy dcery Claudie a bylo zle.

Ludmila Horká (Alena Antalová)
Půvabná majitelka květinářství miluje Arazíma a marně čeká, že si jí vezme. Nakonec se rozzlobí a odjede s bratrem do Ameriky. Je chápavá a tolerantní, ráda se plete do vyšetřování.

Anděla (Andrea Elsnerová)
Hodná a usměvavá kuchařka pátračky. Milovala psovoda Toníka, kterého před jejich svatbou zastřelili. Pak se zjistilo, že je těhotná. Narodila se jí dcera Tonička. Celá pátračka jí pomáhá, ale nejvíc nový psovod Ryba, který si ji nakonec vezme.

Štábní náčelník Šiktanc (Petr Kostka)
Oblíbený šéf pátračky, který si jako nástupce vybral Arazíma. Do důchodu se mu nechce, ale na nátlak své ženy jde. Doma se nudí a občas vypomáhá při vyšetřování.

Vladěnka Šiktancová (Zdena Herfortová)
Manželka štábního Šiktance, kterou mají všichni rádi. Snaží se starat o manžela, aby se doma na penzi nenudil. Je hodně společenská a pomáhá, kde může. Přátelí se s Ludmilou a pořád doufá, že ji jednou dá dohromady s Arazímem a bude konečně svatba.

Karlička Formánková (Libuše Šafránková)
Žije sama se synem. Pracuje jako sestra v nemocnici a studuje medicínu. Její manžel zmizel. Zamiluje se do Arazíma a on do ní.

Kamila Kliková (Tatiana Vilhelmová)
Popletená reportérka vnáší do seriálu humorný prvek. Neustále se plete do vyšetřování a občas i svou přítomností pomůže k vyřešení případu.
Autor: Jana Truksová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama