Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Práce díky internetu

24. března 2006 v 12:21 |  Kariéra
Vynikajícím nástrojem pro hledání práce je Internet, a to i proto, že jej maximálně využívají sami personalisté. Šance, že se tu potkáte s tím správným zaměstnavatelem, jsou tedy opravdu vysoké.
Na českém internetu hledá práci většina lidí. Jde o způsob, který nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Stačí znát adresy příslušných pracovních portálů nebo vědět, jak je najít přes vyhledávače.

Aktivní hledání práce na internetu

Aktivní hledání znamená, že vy sami vyhledáváte v nabídkách pracovních pozic. Jak?
  • v seznamech pracovních pozic seřazených podle oborů, lokalit, názvů firem…
  • podle klíčových slov, které má vaše pracovní nabídka obsahovat.
  • pomocí speciálních vyhledávacích filtrů neboli "agentů". Vy definujete svůj požadavek a spustíte agenta, a on za vás hledá vhodné pracovní pozice, které odpovídají vašemu zadání.

Kde najdete pracovní nabídky na Internetu?

  • na specializovaných personálních portálech je velké množství nabídek práce firem, personálních agentur i Úřadů práce na jednom místě. Nabídky práce jsou zde aktuální, přehledně řazené, a co víc - máte možnost si je vybírat podle vámi zvolených kritérií jako je profese, lokalita nebo plat. Okamžitě a snadno se můžete přihlásit do výběrových řízení a to nejčastěji přes tzv. odpovědní formulář, ke kterému připojíte vyplněný firemní osobní dotazník a svůj životopis. Věřte, že opravdu dobrý pracovní server vám ušetří čas a plně nahradí brouzdání po různých stránkách; poskytne vám ucelenou nabídku pracovních pozic ze všech oblastí, oborů a směrů podle vašich potřeb.
  • na webových stránkách konkrétních firem, v sekcích Kariéra, Zaměstnání, Volná místa…
  • na tématických serverech věnujících se určitému oboru jako třeba finance, IT, telekomunikace, neziskový sektor… Tady často najdete rubriku s nabídkami pracovních pozic v daném oboru.
  • na stránkách státních orgánů a institucí

Pasivní hledání práce na internetu

Při takzvaném pasivním hledání práce přes Internet nehledáte vy, ale necháváte se najít personalisty. Je to tak jednoduché! Umístíte na internet (na specializované náborové servery, o kterých jsme se již zmínili) své profesní údaje ve formě osobního profilu. Z něj s pomocí šablon můžete pak vytvořit jednu nebo více variant svého životopisu. Postup je jednoduchý, máte k dispozici nápovědu a jste stále vedeni, aby vaše snaha byla úspěšná. Své údaje potom podle návodu zpřístupníte personalistům.
Tento způsob hledání práce v současnosti zažívá velký "boom" a je personálními manažery zodpovědnými za vyhledávání lidí stále více využíván. Aby jejich odezva na váš životopis byla podle vašich očekávání, nabízíme několik rad:
Uvádějte co nejvíce konkrétních údajů, aby si personalista mohl udělat ucelený obraz o vašem profesním profilu. Usnadníte mu tak výběr a sobě zvýšíte šance. Odezvu naopak nečekejte, pokud o sobě uvedete pouze několik vágních údajů, neuvedete svou profesní představu či příliš zdůrazníte své finanční požadavky.
Zveřejňujte vždy pouze pravdivé údaje. Nepřeceňujte se a nesnažte se klamat. Úspěch se nedostaví.
Aktualizujte pravidelně svůj profil tak, jak se váš profesní život obohacuje. Samozřejmě také můžete profil zdokonalovat, jak budete postupně nacházet stále lepší formu sebeprezentace.
Využijte všech výhod internetu a možností pracovních portálů. Ty nejlepší vám umožní z jednoho vašeho osobního profilu vytvářet bez větší námahy různé typy CV pro různé příležitosti a různé pracovní pozice. Dobře tedy prozkoumejte nabídku pracovních portálů!
Uložte si Vaše údaje na kvalitní pracovní server a budete je mít k dispozici i do budoucna. I když jste práci našli, mohou se vám někdy zase hodit a vy je budete moci bez větších obtíží a zdlouhavých příprav hned použít. Ušetříte si čas a práci!

V čem vám může Internet ještě pomoci?

Především vám nabídne řadu dobrých rad a informací. Můžete si udělat velmi průkazný průzkum trhu práce. Mnohé informace, které posílí vaši pozici na pracovním trhu, se můžete dozvědět i v on-line diskuzích či specializovaných rubrikách, jakou je například o-zona na jobs. cz. Najdete zde též informace o speciálních akcích, pracovních veletrzích, konferencích, dnech otevřených dveří různých zaměstnavatelů. Dostanete tu tipy na další odkazy, například se dozvíte, jaké jsou možnosti vzdělávání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Originální životopis Originální životopis | 9. listopadu 2013 v 21:10 | Reagovat

Doporučuji službu, které nabízí originální životopisy http://www.ceevee.cz . CV vzory vypadají výborně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama