Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Prima nasadí Chůvu v akci

24. března 2006 v 10:08Příval reality show na obrazovky televize Primy neustává. Od 29. března se v jejím programovém schématu objeví nový titul Chůva v akci, ve kterém budou diváci sledovat 'krocení' neukázněných dětí.

Když vám děti přerůstají přes hlavu aneb reality show, která pomáhá!

Televize Prima přichystala pro své jarní vysílání zbrusu nový pořad Chůva v akci. Jedná se o unikátní zahraniční formát, který na podzim roku 2004 uvedla s velkým úspěchem americká televizní stanice Fox pod názvem Nanny 911. Pořad byl a je vysílán v mnoha zemích na celém světě, například ve Velké Británii, Švédsku či Finsku.

Chůva v akci se na obrazovkách televize Prima poprvé objeví 29. března večer. Ve čtyřicetiminutovém pořadu budou moci diváci sledovat osudy rodin s enormně zlobivými dítky. Půjde o velmi zajímavou sondu do rodinného života v České republice. Cílem pořadu je poradit a pomoci rodičům i dětem, aby mohli nadále žít pokud možno harmonický život.

"Chůva v akci je pořad typu reality show zaměřený na rodiny. Televize Prima vybírala v několika castinzích rodiny s dětmi, které mají výchovné problémy, které mohou svému okolí udělat ze života peklo. A právě chůva má rodinám pomoci," přibližuje nový pořad šéfredaktor vlastní tvorby Petr Nezval.

S jednou rodinou se natáčí vždy týden. Během natáčení je součástí vybrané rodiny televizní štáb včetně chůvy. Natočený materiál pak putuje do střižny a televizní diváci se s osudy rodiny seznámí ve 40minutovém sestřihu. Každý týden uvede televize Prima příběh jedné rodiny, nyní je naplánováno natáčení 14 dílů.

Chůva je dáma, která pronikne do soukromí rodin a bude se jim snažit během pěti dnů poradit a pomoci.

"Chůva stráví s rodinou nepřetržitě pět dní, plnohodnotně se začlení do chodu domácnosti a přitom bude sledovat, jak se chovají děti a co dělají rodiče. Po celou dobu s nimi bude všechno konzultovat. Někdy to vypadá tak, že se s nimi chůva o výchovu hádá, jindy je diskuse klidnější, v zásadě jde ale o velkou výměnu názorů s tím, že chůva rodině na závěr řekne, co by měla pro úspěšnější zvládnutí svých dětí dělat. Když to velmi povšechně shrnu, chůva tam funguje jako psychologicky nastavené zrcadlo," vysvětluje Simona Matásková, dramaturgyně pořadu.

Televize Prima získala pro spolupráci na tomto pořadu tři chůvy, které budou v kontaktu s rodinami. Každá rodina bude mít svou chůvu. Všechny tři chůvy mají mnohaleté zkušenosti s dětmi, jsou empatické a zároveň disponují velkou autoritou.

prima_chuva_v_akci.jpg

Ivana Chramostová (Pracuje s dětmi už dvacet pět let. Začínala s pionýry jako skupinová vedoucí, pak pracovala ve školní družině, klubu a deset let pracuje jako asistentka s dětmi, které mají poruchy učení a chování. Spolupracuje s domem dětí a s pedagogicko-psychologickou poradnou.)

Eva Popelková (Od roku 1972 pracuje v předškolní výchově. Vystudovala pedagogiku, byla učitelkou v mateřské školce a teď je ředitelkou mateřské školy. V několika rodinách hlídala děti.)

Irena Valchářová (Už když byly synovi tři roky, vzala si na hlídání holčičku. Pak pracovala ve školce, i když má původně vystudovanou výtvarnou školu. Potom přešla ke zrakově postiženým dětem do internátní školy. Tam pracovala patnáct let. Prošla si i výchovou dětí v diagnostickém ústavu. Následovalo gymnázium a poslední tři roky pracuje u mentálně postižených dětí.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama