Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Sexuolog tvrdí, že ženy mohou bezpečně rodit i v padesáti

22. března 2006 v 8:33

Sexuolog MUDr. Radim Uzel tvrdí, že tytam jsou časy, kdy žena mohla bezpečně přivést dítě na svět pouze v mladším věku. " Díky úrovni moderní medicíny může i padesátiletá žena absolvovat bezproblémové těhotenství a zdárný porod. Otázkou je, zda se má k mateřství rozhodnout ještě v těchto letech. Když její dítě bude dospívat, ona sama už bude ve třetím věku," řekl tiskové agentuře Korzo Radim Uzel.

Tato skutečnost nic nemění na tom, že bohatým erotickým životem žije podle lékaře mnoho seniorských dvojic a nejde o nic výjimečného. "Řada výzkumů i v České republice jasně dokazuje, že starší lidé jsou v sexu neustále aktivní. Pouze frekvence pohlavního života je u seniorů poněkud jiná než dřív. Samozřejmě existují výjimky. Jednoznačně se ale dá říct, že starší dvojice žijí spokojeným sexuálním životem," usmál se Radim Uzel.

Jinou věcí je, že erotické hrátky starších lidí mnohdy narážejí na nepochopení.
Především jejich potomci mnohdy nechápou, že jde o běžnou a přirozenou věc. "Jde o generační problém. Mladí se mnohdy domnívají, že rodiče provozovali sex pouze za účelem jejich zplození. Většinou považují jejich erotický život za něco nepatřičného. Prostě nechápou, že jde o jejich přirozenou potřebu. Až mnohem později pochopí, třeba až ve vlastním třetím věku, že sex neslouží pouze k rozmnožování," podotkl sexuolog.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaroslava Malá Jaroslava Malá | E-mail | 30. května 2006 v 15:44 | Reagovat

Pane doktore, moc si Vás vážím a ráda Vás kdykoli poslouchám. Mám dotaz: Mám po dvanáctileté pauze (sama péče o 3 děti, nyní dospělé)přítele. Je mi 53, 8 těhotenství,3 porody. Přítel, kterého mám ráda moc si ho vážím, sám vychoval 3 děti je 4 roky po operaci prostaty pro zhoubný nádor.Řekl mi,na začátku, že má problémy s erekcí, můj názor je že sex je jen část milování, které je úžasné a nekonečné. Tento názor se potvrdil a on je šťastný, já též, myslel si léta, že už se nikdy se ženou milovat nebude. Milování s ním je úžasné a já nepociťuji jakoukoli překážku, jen je to něžnější a hezčí než dřív. Prakticky fuguje normálně. Můj dotaz: mně ještě slabě fungují vaječníky,beru Merilin, hormonální antikoncepci nesmím,tělíska mi dělala velké problémy. Je po operaci prostaty byť nepatrná možnost otěhotnění partnerky, protože já jsem vždy otěhotněla snadno a nyní už je i přes vzájemnou náklonost na dítě pozdě? Děkuji Malá

2 tany tany | 30. května 2006 v 17:52 | Reagovat

Milá Jarko,pro tento dotaz jsem zjistila email přímo na doktora Uzla je to

spokojenejsizivot@spokojenejsizivot.cz

prosím, můžeš tvůj dotaz zkopírovat a svým emailem ho zaslat na výše uvedený email přímo panu doktoróvi. Já to nemohu, jelikož bych to musela zaslat svým emailem. Chápeš. Doufám, že ti pbrzy poradí. Držím palečky.   Tany

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama