Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Slibuje jí, že se rozvede

26. března 2006 v 12:59
Dobrý den,
obracím se na Vás s radou o pomoc. Ráda bych využila možnost Vaší nové poradny. Týká se mé dlouholeté nejlepší přítelkyně a věřím, že pokud si přečte názor odborníka a profesionála, pomůže jí to v jednání a životní krizi. Tako žena má čtyřletý vztah s ženatým mužem, který má dvě děti a citově hodně tíhne k 12 dceři. Vyhledal ji, jako bývalou lásku z mládí.
Začal slibovat budoucnost a trval na tom, že se oba rozvedou, koupí baráček. Ona se tedy rozvedla, zůstal se dvěma dětmi, ale přítel ještě nemohl. Co by si bez něj dcerka počala a co teprve rodina, oni jsou takoví nesamostatní. Takže prý musí kamarádka vydržet, že to nyní ještě nejde. Potom začal žárlit na její kamarády, tak se jich také vzdala, ale on se nevzdal ani přátel. Slyšela, že si to nedovede představit bez své garáže, přátel. Tak čekala dál. Řekl jí, že by si pro něj musela přijet a tak nasedla do auta a zajela k nim domů. Před manželkou ji zapřel a zahrál to tak, že ona se s ním kontaktuje. Nervově se zhrouti
Dozvěděla se, že na něj moc tlačí a má stále čekat, že k tomu dojde, ale musí být trpělivá. Tak čeká, začíná ji informovat, že jede s rodinou na hory, s manželkou na koncert a do divadla. Ale prý se doma stále hádají a neklape to. Přítelkyně je stále čekatelkou na jeho chvilky, kterých začíná ubývat, jezdí čím dál méně, ale prý to musí vydržet a ten okamžik přijde. Je už utrápená, během 2 měsíců zestárla o 10 let, bez přátel, motivace do života, přestala kamkoliv chodit a bavit se. Ráda bych slyšela Váš názor, zda má smysl a je úmyslem tohoto člověka být někdy s ní. Má smysl čekat? Mám pocit, že se bojí to ukončit, co kdyby se opravdu rozhodl přijít a ona by poslední šanci zmařila. Co s tím, poraďte, prosím.
Děkuji. Helena
Dobrý den Heleno,
velmi si ceníme naděje, kterou vkládáte do naší odpovědi na problém, kterým se potýká vaše dlouholetá nejlepší přítelkyně. Rozvedla se kvůli ženatému muži, který ji k tomu přiměl a slíbil, že spolu začnou žít. Dosud, tj. za čtyři roky, se tak nestalo. Má mnoho výmluv, kterým podle Vašich slov stále věří a namlouvá si, že jednou možná začne žít s ní.
Chápu, že Vás velice trápí její situace. Vidíte svou blízkou přítelkyni chřadne před očima a ztrácí veškerou chuť žít. Jste citlivá a nemůžete už dál snášet, jaký dopad má její zamilovanost na celé okolí. Přemýšlíte, jak ji pomoci a doufáte, že by náš názor ji mohl pomoci.
Je mi líto, ale netroufám si tuto situaci posoudit jen na tomto základě. A i kdybych dospěla k přesvědčení, že se opravdu jedná o ztrátu času a vztah bez šance, s největší pravděpodobností by to na ni nemělo žádný vliv. Jednalo by se jen o slova, která patrně slýchá od přátel a známých, ke kterým má větší důvěru než k této poradně, a přesto jde dál svou cestou. Je možné, že každý takový názor ji spíše utvrzuje v tom, že jde o lásku, za kterou je nutno bojovat proti nepřízni okolí.
Existuje mnoho obranných mechanismů, které slouží k uchování integrace osobnosti a psychické rovnováhy, tj. odstranění úzkosti, která je reakcí na selhání či neúspěch nebo, jak se zdá v tomto případě, na nedobře se vyvíjející skutečnost. Málokomu z nás se lehko přiznává, že se mýlil, a většina nerada slyší kritiku. Ta vyvolává potřebu obhájit mnohdy neobhajitelné. Chápu tedy, jak vaši snahu přítelkyni otevřít oči, tak její setrvačnost a důvěru ve vítězství této lásky.
Zkuste být s přítelkyní bez toho, abyste ji promlouvala do duše, ale spíše ji naslouchat. Dostane tak možnost se oprostit ode všech obran a snad ji to pomůže vidět vše v realistických barvách. Vím, bude to pro Vás těžké. Možná to ani nevydržíte. Záleží Vám na ní. Ale druhého člověka jen stěží na silu donutíte dělat něco, s čím nesouhlasí. A manipulace se nevyplácí.
Přejeme Vám hodně sil a hezké nadcházející jaro
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama