Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Slova autorů

24. března 2006 v 10:01
Šéfredaktorka Šárka Baborovská o autorce scénáře:
"Pojišťovna štěstí má svoji Evu Papouškovou. ORDINACE LUCII KONEČNOU. Znovu se opíráme o mladou autorku s výrazným talentem a elánem na rozdávání. Emoce uvnitř, chvíle napjaté jako špagáty. Často tu jde o život, přitom docela obyčejné věty, jen důmyslně formulované a poskládané. Někdy až běhá mráz po zádech, tak blízko jsme hrdinům. Cítíme jako oni a jsme s nimi."
Autorka Lucie Konečná o seriálu:
ANI MUŽI NEPŘIJDOU ZKRÁTKA...
Seriál není o "ženském světě". I muže zajímají třinácté komnaty. A muže především zajímají ŽENY. Navíc dalším základním prostředím je autodílna a bar … Takže i pánové si přijdou na své.
EMOTIVNÍ PŘÍBĚHY...
Emoce na každém kroku! Osobně slovem "miluji tě" šetřím, ale seriálovým hrdinům ho ordinuji častěji než acylpyrin. Budou se milovat, rozcházet, scházet … a nenechá vás to v klidu. Onemocnět se dá i láskou … A TAKÉ LÉČIT.
PSANÍ...
Na své postavy nedám dopustit. Často se mi o nich i zdá, ale to ráda nemám, protože si dělají, co chtějí a "nejedou" podle scénáře. Naučila jsem se psát ve vysokém tempu, s dětmi za krkem, psem pod nohama a chápajícím mužem, který usíná beze mě. Seriál nás na FAMU psát neučili. Zatím jsem pracovala pouze na projektech pro Českou televizi, kde je na psaní stokrát víc času, ale také méně šancí na realizaci. "Ordinace" je momentálně mým virtuálním domovem.
Lucie Konečná
Studium:
1995 - 2000 FAMU Praha, obor scenáristika a dramaturgie
Dílo:
 • od roku 1998 scenáristka živých přenosů Noci s Andělem (Česká televize), cca 120 samostatných dílů
 • 2000 - 2004 scénáře živých silvestrovských přenosů na ČT 2
  2003 - scénář k televiznímu filmu Ruth to vidí jinak (režie Jitka Němcová)
 • 2004 - scénář k televiznímu filmu Nekonečná neděle (režie Lucie Bělohradská)
 • Režie portrétů osobností pro Noc s Andělem (např. Kateřina Neumannová, Tomáš Dvořák, Jiřina Jirásková, Rudolf Hrušínský, Bořivoj Navrátil, Klára Issová, Lenka Vlasáková, Ivan Trojan, JUDr. Marie Vodičková, Eva Pilarová, Josef Dvořák atd.)
Soukromé a komerční zakázky: např. scénáře pro veřejná setkání (např. Václava Havla, Jana Třísky a Plastic People of the Universe u příležitosti 35. výročí srpna '68).
 • Režisér Ján Sebechlebský o natáčení
 • Na natáčení Ordinace v růžové zahradě se sešli báječní lidé, všechno šlape jako hodinky. Mám perfektní štáb, od rekvizitářů přes kostymérky, maskérky, zvukaře až po kameramany. Jsem výjimečně spokojený s herci.
  Po profesionální stránce jsou vynikající, skvěle připravení a práce je baví. Potvrzuje se, že postavy, které scenáristka Lucie Konečná vytvořila, nejsou papírové, ale skutečné charaktery a že všechny scény - od dramatických přes vážné až po jemně humorné - jsou zajímavé.
  Obával jsem se natáčení reálného porodu, ale i to, musím to zaklepat, dopadlo dobře. Porodní asistentka ukázala herečce, jak má dýchat a jak se chovat tak, aby vše vypadalo věrohodně. Když pak shlédla kontrolní projekci, pochvalovala si, že konečně v televizi uvidí nehysterický porod, ale takový, jaký bývá ve skutečnosti. To nás potěšilo.
  Jediný problém, který jsme doposud měli, byl se psem Příšerou. Když hraje živý pes, dokáže vám narušit celý natáčecí plán. Příšera je hodně živý pes, ale nakonec jsme zvládli i tohle zvíře.
  Režisér Ján Sebechlebský o scénáři:
  Především téma, která se nedá obejít, člověka vždy citově zasáhne. Vždyť mnohokráte jde opravdu o život ženy i dítěte. A to, co prožívá žena, se samozřejmě odráží ve světě muže a v partnerských vztazích vůbec. "Můj svět je tvůj, je to vzájemné, jak moře a břeh …", jak se zpívá v písničce k seriálu. Souznění jsem našel i se způsobem, jakým autorka Lucie Konečná zobrazuje lidi a situace, odpozorované ze života. Postavy ve scénářích jednají a nejenom mluví. Líbí se mi, že ve vyprávění zaznívá i jemný humor, který našim hrdinům pomáhá překonávat složité životní situace. I když příběh seriálu není mnohdy procházka "růžovou zahradou", je v něm cítit naděje a vůle žít.
  Ján Sebechlebský (6. 5. 1966)
  Absolvent katedry hrané režie na FAMU (1991)
  Filmografie:
  • Strašidelný dům, absolventský film - Cena Literárního fondu za scénář, režii, kameru
  • Žebrácká opera - absolventská TV inscenace, vybrána do soutěže na festival
  • Zlatá Praha
  • Ohnivé námluvy TV inscenace - Česká televize 1994
  • Dokumenty v cyklu: GEN, Jak se žije, Cestománie
  • Dokument o politických vězeňkyních "Kopečkářky", cena festivalu Plzeň
  • Prezentace ČR v New Yorku a Los Angeles
  • Dlouhometrážní dokument o české šlechtě "Skutečný život na zámku"
  • Prezentace ČR v USA a Itálii
  • Pro TV Nova režíroval víc než 70 reportáží Na vlastní oči
  • V současnosti se věnuje i divadelní tvorbě a je externím pedagogem FAMU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama