Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Staňte se letuškou první třídy

24. března 2006 v 13:29 |  Kariéra
Už vás nebaví přízemně se plazit za pracovními povinnostmi? Zařiďte si nadoblačnou kariéru.
1Letadlo pomalu roluje po losangeleském letišti a vy, prosluněná ránem na pacifické pláži, předvádíte cestujícím, jak si mají zapnout bezpečnostní pás. Pár minut nato se ladně vznesete do výšky, hollywoodské velkoměsto se smršťuje na velikost dlaně, až zmizí úplně, a zatímco nabízíte zákazníkům své aerolinky nápoje, železný létající koberec vás nehlučně unáší do Mexika. Tahle představa ale nemusí být jenom vaším tajným snem. Dosud jste se mohla coby stevardka usmívat na palubách letadel pouze tří českých společností: ČSA, Fischer Air a Travel Servis. Se vstupem České republiky do Evropské unie však můžete rozšířit své pracovní horizonty a létat třeba pro British Airways!

Tři čeští vzduchoplavci
Zatímco Fischer Air a Travel Servis jsou charterové společnosti, které létají pouze do míst nasmlouvaných cestovními kancelářemi, ČSA představuje regulérní aerolinku, jež přepravuje cestující na pravidelných trasách. Podmínky přijetí a výcviku stevardek jsou u ní ale zdaleka nejpřísnější. Musíte měřit od sto šedesáti do sto osmdesáti pěti centimetrů, vážit podle indexu, který vám vypočítají podle výšky, a ovládat dva světové jazyky. Navíc po vás budou žádat, abyste uplavala alespoň sto metrů a prošla psychologickým testem. Čtyřiadvacetiletá letuška Andrea, která zdárně absolvovala jak pohovor, tak testovací trénink, byla ze své nové práce rozčarovaná. "Vždycky jsem toužila cestovat někam hodně daleko, za moře. Jako stevardka jsem ale zpočátku létala pouze krátké hodinové lety do Milána nebo Frankfurtu a hned zase zpátky. Vlastně jsem se nikam nepodívala," vzpomíná na své začátky. "Po dvou letech se ale situace změnila. Začala jsem létat do Toronta a New Yorku a navíc se mi výrazně zvýšil plat. Na druhé straně jsem si musela zvykat na časové posuny a i teď mám občas problém v noci usnout," dodává. Pokud vás odradí neúprosné výběrové řízení ČSA a začnete-li létat pro Fischera, předem si důkladně zpevněte nervy. Z každého druhého sedadla na vás totiž bude útočit uřvané děcko nebo se s vámi hádat o svou desítku popuzený buran, který si užívá první velkou zahraniční dovolenou. Mnohem lépe se vám povede obsluhováním na palubě letadel společnosti Travel Servis. Sice zde vyfasujete velmi podobné cestující, nicméně vám trápení s nimi bohatě vyváží časté týdenní placené "čekací pobyty", trávené třeba v Thajsku nebo na Kanárských ostrovech. Konkurzy na místa letušek u obou charterových společností probíhají zhruba jednou do roka a upozorňují na ně inzeráty v tisku. Základním kritériem pro přijetí představuje kromě znalosti angličtiny vaše příjemné vystupování. Kamenem úrazu velmi atraktivního místa třeba u Travel Servisu je ale relativně vysoká suma, kterou investujete do svého školení. Na rozdíl od ČSA si výcvik totiž musíte hradit sama a vyjde vás na zhruba třicet tisíc korun.

Vezměte Dubaj útokem
Jedinou zahraniční leteckou společností, pro kterou můžete už teď pracovat bez ohledu na státní příslušnost, jsou Emirates. Tato aerolinka proslula luxusním vybavením svých letadel a prvotřídně vyškoleným personálem. Nabírá totiž ty nejlepší uchazeče ze všech možných zemí světa, a to i v případě, že v daném státě vůbec nepřistává. Na svůj multikulturní tým je náležitě hrdá a uchazeči podstupují několikakolové přijímací řízení. Projdete-li úspěšně celým mechanismem, čeká na vás detailně propracovaný trénink, který si nemusíte platit, a obnovitelná tříletá pracovní smlouva. Jako stevardka si přijdete na čistý nástupní plat čtyřicet pět tisíc korun měsíčně a přepychově vybavený pokojík v Dubaji. Při podepsání smlouvy totiž musíte přesídlit do této arabské metropole v Perském zálivu. Nábor nových letušek se koná dvakrát do roka i v Čechách. Pohovor však můžete absolvovat kdekoli na světě. Stačí vyplnit žádost na internetových stránkách a čekat na pozvánku. On-line formulář naleznete na www.emiratesgroupcareers.com, když zvolíte záložku Cabin crew opportunities. Žádat od vás budou jen dobrý zrak a plynnou angličtinu. Neexistuje tu žádné omezení výšky ani váhy. Dál už všechno záleží na výsledcích psychologických testů a vašem osobním vyzařování. Úspěšnou kandidátkou na tuto pozici se stala pětadvacetiletá Petra. Do té doby pracovala v cestovní kanceláři, ale dlouho toužila stát se letuškou. "V ČSA mi sdělili, že málo vážím, a tloustnout jsem kvůli nim nehodlala. Známá mi poradila Emirates a já se přihlásila na konkurz," vypráví usměvavá letuška. Ten se měl v Praze konat ale až za několik měsíců. Náhodou si však na internetu přečetla, že v době její dovolené v Tokiu se bude konat výběrové řízení právě tam. Kontaktovala tedy centrálu a domluvila se, že pohovor absolvuje v japonském hlavním městě. "Byla jsem tam jediná běloška a čekalo nás několik vylučovacích kol. Když už nás zbylo jen osm, testovali nás, jak zvládáme krizové situace ve vyměřeném časovém limitu, a sledovali, jak účelně dokážeme spolupracovat. Měla jsem tu výhodu, že jsem jinak než anglicky komunikovat nemohla. Ostatní adeptky často sklouzávaly k japonštině a do dalšího kola už nepostoupily," komentuje svůj úspěšný pohovor Petra, která si dnes užívá zaměstnaneckých výhod společnosti Emirates, přesídlila do Dubaje a našla si zde přítele.

Proderte se do zahraničí
Další ze zavedených leteckých společností, jako je British Airways, požadují od svých letušek, aby vlastnily pas některé z členských zemí Evropské unie. Tento požadavek pro vás ale bude od prvního května splněn, navíc Británie je jedna z mála členských zemí, v níž si po zaplacení registračního poplatku ve výši padesáti liber budete moct volně hledat práci. Britské aerolinky dále už požadují pouze věk nad devatenáct let, výšku nad sto padesát osm centimetrů a dvouletou zkušenost v oblasti péče o zákazníka nebo alespoň zdravotní či hotelovou školu. Dále se žádá perfektní angličtina a základní znalost alespoň jednoho dalšího světového jazyka. Svým současným letuškám platí zhruba čtyřicet tisíc korun měsíčně, které se sice daní, ale mohou být ještě navýšeny o příplatky a bonusy činící až dvacet pět tisíc korun. Cesta pro Češky však ještě není vyšlapaná. Záleží tedy na vás, jak budou nakonec podmínky pro české stevardky vypadat. Bombardujte proto personální oddělení svými žádostmi a přimějte společnost vytvořit zatím neexistující prováděcí předpis. Jako první krok vyplňte žádost o místo na internetové stránce www.britishairwaysjobs.com a v přiloženém motivačním dopise vykreslete svůj možný přínos pro společnost. Podobná situace vládne i v dalších renomovaných aerolinkách. Pravidelně navštěvujte webové stránky Air France (www.airfrance.com a dále záložku Air France Emploi), BMI (www.flybmi.com, případně rovnou pište své životopisy na cabincrew.recruitment@flybmi.com) nebo EasyJet (www.easyjet.com/en/jobs), a objevíte-li zde neobsazenou pozici letušky, vyrukujte s tvrzením, že i vaše země je v Unii, a vysvětlete, proč právě s vámi mají počítat. Protože tyto aerolinky teprve tvoří podmínky pro přijímaní českých zaměstnanců, předběhněte je a vyjednejte si je sama. Zahraniční společnosti často také hledají personál prostřednictvím anoncí v časopisech. Zajeďte si proto na letiště nebo do supermarketu, kupte si zahraniční Cosmo a ozvěte se na inzerát.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lenka Vaňková Lenka Vaňková | E-mail | 5. srpna 2006 v 20:57 | Reagovat

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak můžu dosáhnout mého snu stát se "letuškou". Baví mě moc létat, angličtinu ovládam dobře, měřím 187 cm, ale s váhou bych měla menší problém! S tímto problémem, kterým je váha..můžu na povolání letušky asi zapomenout, že? Jaké jsou přijímací testy a pohovory? Děkuji moc za Vaši ochotu Lenka Vaňková

2 Romana Romana | E-mail | 8. srpna 2006 v 13:30 | Reagovat

Dobrý den,já bych se také chtěla zeptat jaké jsou přímací pohovory a co to všechno obnáší?A také bych se chtěla zeptat jaká škola je na letušku vhodná,nebo na jakou střední školu bych měla jít?Za vaši odpověď předem moc děkuji...

3 Anetka Anetka | 11. srpna 2006 v 16:23 | Reagovat

Trapko!!!

Stáhla si to z internetu!!!

4 Anette Anette | E-mail | 11. srpna 2006 v 16:31 | Reagovat

Dobrý den!

Můj dloouholetý sen je stát se ,,letuškou,,.....Toto povolání mě něčím fascinuje a tak bych vás chtěla poprosit o informace:

jaké vzdělání musím mít

jak musím vypadat

co vše musím ovládat (tím myslím jazyky, obsluhování zákazníku atd....)

Pevně věřím, že mi odpovíte...

5 Věra Věra | E-mail | 12. srpna 2006 v 12:36 | Reagovat

Ahoj chtela bych se zeptat jak se muzu stat letuskou.na jakou skolu ma jit atd...ted jdu do 9. tridy....a chci jit na letusku!...moc dekuju a dofam ze mi odpovite:)

6 tany tany | 12. srpna 2006 v 14:08 | Reagovat

Ahojky všem, jak budu mít chvilku, tak vám všechny potřebné informace seženu a dám sem odkaz na článek. Asi to vydím na pondělí, tak vydržte všechny letušky:-)

7 tany tany | 12. srpna 2006 v 14:09 | Reagovat

Nebo taky zkuste odkazy ze článku , který tu mám, jsou tu žádosti k vyplnění a tak.

8 tany tany | 12. srpna 2006 v 19:39 | Reagovat

Přidala jsem do rubriky Redakce - rozhovor s jednou letuškou. Určitě si to přečtěte!

9 Katka Katka | E-mail | 17. srpna 2006 v 23:54 | Reagovat

Dobry den,chtela bych vas moc poprosit o nejake informace tykajici se povolani letusky..je to sen meho zivota,proto se snazim ziskat co nejvic informaci o teto profesi.Jsem vysokoskolacka,studuji anglictinu a strasne me zajima co vsechno jeste musim udelat pro to,abych se ji stala!Dekuji za odpoved

10 tany tany | 19. srpna 2006 v 12:40 | Reagovat

Katko, přidala jsem nový článek v rubrice Redakce , tak si ho určitě přečti. Zajímavé

11 lili lili | E-mail | 21. srpna 2006 v 20:04 | Reagovat

ahoj mám prozbičku mím snem je dělat letušku mohli by jste mi napsat na můj email jaký potřebuju známky???????a něco o práci letušky pište na emai wikinka@seznam.cz předem dík za odpověd.

12 tany tany | 22. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

lili, bohužel já více informací nemám, jen ty již otisklé zde a v rubrice Redakce. jistě najdeš více informací na vyhledávači Seznam. či centrum a pod. Toto není blog pouze o letuškách a podobných povoláních. Ale jinak mě těší vaše dotazy:-)

13 Lorenzová Aneta Lorenzová Aneta | E-mail | 24. srpna 2006 v 7:55 | Reagovat

Dobrý den,

zajímalo by mě, ja moc jsou přijímací testy z anglického jazyka obtížné. Zda je nutná výborná znalost jazyka, nebo postačí znalost na komunikativní úrovni. Také by mě zajímalo, jaký je zájem o tuto práci a  zda má tedy člověk šanci uspět v tomto přijímacím testu.

Za odpověď předem děkuji. Přeji pěkný den Aneta

14 tany tany | 24. srpna 2006 v 13:21 | Reagovat

Anetko,  bohužel já více informací nemám, jen ty již otisklé zde a v rubrice Redakce. jistě najdeš více informací na vyhledávači Seznam. či centrum a pod. Toto není blog pouze o letuškách a podobných povoláních. Ale jinak mě těší vaše dotazy:-)

15 Darina Darina | E-mail | 6. září 2006 v 12:30 | Reagovat

ahoj chtela bzch se zeptat,muzete mi porad u jake ceske letecke spolecnosti se da uchztit?mam obor cestovni ruch a chtela bych byt letuskou ale vice jak AJ ovladam NJ nevite kde maji vetsi pozadavkz na Nj?budu rada kdzy mi poradite a napisete mi mailik dekuju moc.

16 Luci Luci | E-mail | 14. září 2006 v 23:07 | Reagovat

Ahojky...nebudu zacinat mejla tim,ze od mala touzim stat se letuskou.Neni to tak.U me to byly tri sny.Doktorka,porodni sestricka a letuska.Porodni sestricka s emi plni,medicina na me snad ceka a s letusko ubych uz mela co nejdriv zacit.Ucim se Aj,NJ,SpJ,Merim 182 cm a jsem da se rict stihla.Jsem velmi komunikativni a doufam,ze bych mela sanci si alespon cast tohoto snu splnit.NEjdulezitejsi je zacit,ale kdyz clovek nevi kde a jak,tak je to to nejtezsi........Moc Vam dekuju a tesim se na odpoved...Ahojky Lucka

17 Lucka Lucka | E-mail | 16. září 2006 v 17:26 | Reagovat

ahojdanek,je mi 18 let a chtela bych se zeptat co mam,nebo bych spis mohla udelat proto stat se letuskou,je to muj sen.Moc Vam dekuju a tesim se na Vasi odpoved!Diky

18 Michala Michala | E-mail | 21. září 2006 v 17:25 | Reagovat

Ahoj jakou školu potřebuju abych mohla bejt letuškou! fakt budu strašně ráda za odpověd!

19 Veronika Veronika | E-mail | 23. září 2006 v 11:34 | Reagovat

Dobrý den,je mi 12 a já a moje kamarádka bychom se rádi stali letuškami,je to sice jen takový dívčí sen ale mohli byste nám prosím napsat jaké vzdělání bychom měli mít,jak vypadat,kolik jazyků znát a podobně.Předem děkuji za odpověď. V.

20 Veronika Veronika | E-mail | 23. září 2006 v 11:39 | Reagovat

A prosím ještě: kolik si taková letuška vydělá peněz......

21 Simona Simona | E-mail | 23. září 2006 v 17:35 | Reagovat

Dobrý den

jsem v devátém ročníku základní školy, protože bych v budoucnu chťela být letuškou chtěla bych už ted vědet jaké znalosti a škola je nejlepší!mám jít na gymnázium a potom na vyžší odbornou školu pro letušky nebo vyhledat jinou kolu a dále si najít nějaký konkurz pokud nějaké jsou?Předem děkuji za odpověd !Simona

22 Vevik Vevik | E-mail | 23. září 2006 v 17:48 | Reagovat

na jakou střední školu musim nebo jakou bych mela mit skolu pokud bych chtela byt letuskou?????????????????prosim o odpoved a moooooooooooocinky diiiiiky

23 blabla blabla | E-mail | 25. září 2006 v 21:14 | Reagovat

Dobrý den, jsem teď v deváté třídě a chtěla bych být letuškou jenže nevím na jakou mám teď vystudovat školu! Prosím poraďte mi! děkuji Petra

24 tany tany | 27. září 2006 v 10:32 | Reagovat

Zkuste jít na adresu : http://www.stratosfera.cz/cosmopolitan/cos.clanek.php3?clID=31233

naleznete tam i formulář na vyplnění a více informací. Mnoho štěstí za cestou k oblakům

25 Alenka Alenka | E-mail | 5. října 2006 v 19:13 | Reagovat

Dobrý den. Mám vážný problém, právě si vybírám vysokou školu. Mám zájem o studium policejní školy, nebo managment a turismus... Má matka přišla s nápadem, že bych mohla zkusit letušku.. Jenže nevím jaká škola by byla vhodná. Jak jistě všichni víte tak na jednu školu se člověk spoléhat nemůže, tak mi prosím odepište ať můžu ještě přemýšlet ať neskončím na pracáku :) díky předem. Alena

26 zuzana zuzana | 5. října 2006 v 21:10 | Reagovat

letuska a stevardka je rozdiel?

27 tany tany | 6. října 2006 v 19:20 | Reagovat

brzy přidám nový článek o tomto žhavém tématu. Můžete ho nelézti také v rubrice kariéra.

Zuzi stevardka a letuška je totéž :-)

28 tany tany | 7. října 2006 v 8:09 | Reagovat

Přečtěte si můj nový článek !Letuškou za jeden měsíc! - rubrika Kariéra.

29 Kateřina Čekalová Kateřina Čekalová | E-mail | 9. října 2006 v 14:33 | Reagovat

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat kdy je další nábor na letušky.Děkuji

30 Renáta Renáta | E-mail | 9. října 2006 v 17:39 | Reagovat

Dobry den,

chcem byt letuskou, ake su u vas podmienky?

31 tany tany | 9. října 2006 v 20:02 | Reagovat

Holky přečtěte si nový článek v rubrice  Kariéra - letuškou za 1 měsíc !! Je tam i kontakt

32 Kačka Kačka | E-mail | 11. října 2006 v 16:31 | Reagovat

Chci se zeptat jaka skola musi byt na letusku?? Co vse je k tomu potreba..Dekuji zaodpoved..Kačka

33 tany tany | 11. října 2006 v 19:10 | Reagovat

viz výše!

34 Lenka Lenka | E-mail | 14. října 2006 v 15:34 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli existuje v Praze nějaká střední škola, zaměřená na jazyky na studium s možností stát se letuškou, prostě škola pro letušky.

35 ivka.3 ivka.3 | E-mail | 15. října 2006 v 9:12 | Reagovat

Ahojte lidičky.....letuška je taky můj sen a proto jsem sehnala moc informací o nich je mi teprve 14 ale snažím se proto udělat cokoli jestli máte zájem, o nějaké informace ozvěte se na mil díky pápá

36 ivka.3, ivka.3, | 15. října 2006 v 15:54 | Reagovat

já bych měla zájem, díky lenka

37 VERUNKA VERUNKA | E-mail | 18. října 2006 v 18:11 | Reagovat

dobry den, jedna moje spolužacka riala že by se chtela stat letuskou..zaujalo me to na tolik že se chci stat letuskou taky...ne kvůli ni ale bavilo by me to!!!nemohly by ste mi prosim poslat nejake informace co vsechno letuska musi umet jaky sou vyhody a jaky nevyhody  atd.....moc dekuji!!!!!

38 tany tany | 18. října 2006 v 19:03 | Reagovat

Ahoj Veru a ostatní, mám nový článek v rubrice Kariéra - letuškou za 4 týdny, koukni na něj , jsou tam i webovky, kde naleznete více. Ahojky

39 Weramar Weramar | E-mail | 23. října 2006 v 13:53 | Reagovat

Mám stejný dotaz jako mnoho lidí zde...-na jakou školu bych se měla vydat z 9.třídy základní školy , když se chci v budoucnu stát letuškou?

děkuji předem za odpověď...

40 Lucka Lucka | E-mail | 25. října 2006 v 23:19 | Reagovat

Zdravím všechny, chtěla bych se co všechno obsahuje povolání letuška, myslím tím školu, pohovory, fyzické zkoušky atd. Teď jsem na gymnáziu ve třetím ročníku, učím se tři jazyky a potřebuji vědět na jakou školu dále jít. Předem děkuji za odpověď.

41 naked boobs naked boobs | E-mail | Web | 13. února 2007 v 11:18 | Reagovat

black boobs

<a href="http://s-url.net/0rki/ ">

huge boobs

</a>

[url=http://s-url.net/0rki/ ]

boob

[/url]

42 jolly jolly | E-mail | 20. března 2007 v 16:09 | Reagovat

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda bych se mohla ucházet o práci letušky i ve věku 35 let. Jsem štíhlá a mladšího vzhledu.Předem děkuji za odpověď.

43 tany tany | 20. března 2007 v 17:45 | Reagovat

Ahoj  , mám  článek v rubrice Kariéra - letuškou za 4 týdny, koukni na něj , jsou tam i webovky, kde naleznete více. Ahojky

44 PAVLINA PAVLINA | E-mail | 23. října 2007 v 20:35 | Reagovat

jaká škola na letušku?

45 adka adka | 24. listopadu 2007 v 16:44 | Reagovat

ahoj, chcem sa opytat ci su vobec nejake skoly pre letusky.... teraz budem koncit 9.triedu a neviem najst vobec ziadnu skolu... pomozte mi prosiiim

46 adka adka | E-mail | 24. listopadu 2007 v 16:45 | Reagovat

ahoj, chcem sa opytat ci su vobec nejake skoly pre letusky.... teraz budem koncit 9.triedu a neviem najst vobec ziadnu skolu... pomozte mi prosiiim

47 Izabela Izabela | E-mail | 30. listopadu 2007 v 18:19 | Reagovat

Ahoj,pohovor prebieha v ceskom jazyku alebo mozem hovorit po slovensky?Teraz lietam v Londyne,ale chcela by som byt trosku blyzsie.Dakujem!

48 lenka lenka | E-mail | 1. prosince 2007 v 14:59 | Reagovat

ja by som sa chcela opytat na aku skolu mam ist ak sa chcem stat letuskou.kde su stredne skoly na slovensku

49 kristýna 28 kristýna 28 | E-mail | 3. ledna 2008 v 20:54 | Reagovat

ahoj dívce 1 která sem psala jako 1 bych chtěla říst že výška je 160-185 u dívky takže to asi moc nepůjde o létání vím snad všechno takže jestli vás něco zajímá tak pište na imail kristyna.pickova@volny.cz nebo na icq číslo:392224884 tak se držte snů a nevzdávejte to holky

50 Katarína,23 Katarína,23 | E-mail | 22. ledna 2008 v 18:33 | Reagovat

Dobrý deň,

zaujímalo by ma akú šancu s uplatnením majú Slovenky?Aká je náročnosť testov z AJ?Aké sú všeobecné podmienky pre túto pozíciu?

S pozdravom Katarína.

51 Slavka Slavka | E-mail | 8. dubna 2008 v 11:19 | Reagovat

Pekny den

Prosím o bližšie informacie k pozicii letušky

Mam VS dopravnu v Žiline,ovladam anglicky ,da sa dohodnuť pohovor???

Za skoru odpoveď vopred ďakujem

52 Ivana Ivana | 9. května 2008 v 18:11 | Reagovat

ahoj !!!!!!!!!!!!! ja jsem  Ivana chodim do 3 tridy!!!!!!!!!!!!! nekdo se ptal jak se dostat na letusku! musis jit na hotelovou skolu tam budes 4 roky a pak si udelas nastavbu na letusku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

53 Ivana Ivana | 9. května 2008 v 18:19 | Reagovat

jolly jestly mas hotelovku nastavbu na letusku  a umis mluvit anglicky nemecky a francousky tak jo ale musis umet aspon 2 jaziky z toho!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a vic ti poradit nemuzu protoze chodim do 3 tridy!!!!!!!!

54 Ivana Ivana | 9. května 2008 v 18:23 | Reagovat

kdyz chcete bit letuska nebo stevard  beztena HOTELOVOU SKOLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

55 Ivana Ivana | 9. května 2008 v 18:47 | Reagovat

ahoj ja chci bit letuska a bidlim v nasedlovicich a nemuzu se rozhodnout na jakym letisti mam pracovat jestli vpraze na ruzyni nebo ve vidni !!! !!! !!! diky za vzkaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

56 hanny hanny | 15. června 2008 v 12:08 | Reagovat

Bežtě buď na Hotelovou školu nebo ještě líp, když půjdete studovat Služby cestovního ruchu..!! Paknuž je to snadný...

57 Monča Monča | E-mail | Web | 15. června 2008 v 15:31 | Reagovat

chtela bych se zeptat co prace letusky obsahuje a takove ty dulezite informace, a jeste jestli kdyz nemam maturitu tak jestli bych to taky mohla zkusit, prosim odpovezte!!! diky

58 Lucia Lucia | E-mail | 19. července 2008 v 15:33 | Reagovat

neviete mi prosim poradit kde by som mohla zohnat nejake materialy, ktore sa pouzivaju pri   prijmani letusiek, mozno nejaka knizka, alebo testy?..chcela by som sa totiz pripravit..dakujem

59 verča verča | E-mail | 24. července 2008 v 17:25 | Reagovat

ahoj.Můj sen je stát se letuškou.Tedˇ půjdu do 9.,ale nevím na jakou školu jít.Přemýšlela jsem o menagemantu cestovního ruchu,ale nejbližší školu jsem našla až v Krnově.Vybírám ze státních škol.Jsem z východních Čech a byla bych ráda kdyby jste mi poradili na jakou školu jít.Děkuji.

60 martina martina | E-mail | 6. srpna 2008 v 16:34 | Reagovat

ahoj. chtela bych se stat letuskou ale zatim sem v 8 tride ale az vijdu 9 tak nevim na jakou skolu by sem mela jit prosim abyste mi poradili dekuji.

61 Claudie:-) Claudie:-) | E-mail | 7. srpna 2008 v 20:13 | Reagovat

Zdravím uplně všechny holky co se chcou stát letuškou!Je mi 27 let vystudovala jsem hotelovou školu a udělala jsi vysokou školu HOTELNICTVÍ a ještě k tomu asi 3kurzy na jazyky.Pak jsem si koupila noviny a hledala inzeráty,nebylo to hned ale asi po roce jsem našla inzerát který byl přesně pro mě.Tak jsem nastoupila u TRAVEL SERVISE.Nyní jsem tam 4rokem a jsem velmi spokojená!Letám uplně všude nejdále jsem byla v NEW YORKU let trval 14hodin ale byla jsem v 1třídě takže to bylo v pohodě(v 1třídě jsou televize a notebooky)A viděla jsem film letuška 1TŘÍDY je sice strašně krásný.Ale pamatujte si JE to jen film.Nic není tak lehké.Já jsem si vytrpěla strašně zlé a ponižující věci než jsem se stala letuškou.V žádném případě to není tak že se najednou rozhodnete že chcete být letuškou a hned ji jste to vůůbec!!!Musíte mít výšku a váhu.Alespon 2 jazyky ANGLIČTINA NĚMČINA.Ja umím už 4jazyky.Ale to nejdůležitější můžete se rozloučit se svým soukromým životem.Já jsem denně v práci.Letíme třeba do NEW YORKU přiletíte tam přespíte v hotelu a většinou až za 4dny letíte dalším letadlem zpátky!Mám byt v PRAZE myslíte že tam jsem:-)vůbec 1do měsíce.Přítele mám ale je to velmi složité studuje vysokou takže ještě že tak ale vidím se jak s přítelem tak s rodinou velmi málo.Ake i přesto všechno Vám všem přeji moc uspěchu:-)Kdyby jste cokoliv potřebovaly ozvěte se mi na meil ráda pomůžu.Jenifer

62 Claudie:-) Claudie:-) | E-mail | 7. srpna 2008 v 20:20 | Reagovat

A nebo pište na ICQ tam jsem častěji 435679851

63 fanuna fanuna | E-mail | 27. srpna 2008 v 20:26 | Reagovat

chtela bych se stat letuska co musim proto udelat

predem dekuju za odpoved

64 Zuzka Zuzka | E-mail | 1. září 2008 v 13:37 | Reagovat

ahoj, chtěla bych se zeptat na jakou střední školu bych měla jít, nebo jestli je nějaká škola přímo pro letušky, když tak prosím piště na e-mail, předem děkuji a zatím nashle

65 Juli Juli | E-mail | 27. října 2008 v 22:18 | Reagovat

Ahoj.

Ráda bych se stala letuškou. Je mi 13 let, mám 175 cm a s váhou by snad taky nebyl problém. Chodím na jazykovej gympl.

Chtěla bych se zeptat, jakou školu musím absolvovat, případně z čeho maturovat.Jo a taky co obnáší ten kurz pro letušky.

A taky bych se ráda zeptala, po jaké době praxe se létá mezinárodní.

Moc díky za odpověď

66 Nikča Nikča | E-mail | 29. října 2008 v 13:33 | Reagovat

ahoj

chci se zeptat jakou skolu bych musela mit kdybych chtela byt byt letuskou diky za odpoved :)

67 :-) :-) | 31. října 2008 v 14:11 | Reagovat

ŽÁDNÁ ŠKOLA NA TO NENÍ STAČÍ JAKÁKOLIV STŘEDNÍ ŠKOLA S MATURITOU.

68 Hanka Hanka | E-mail | 26. listopadu 2008 v 19:46 | Reagovat

ctela bych se zeptat jak tezka je skola na letusku a jak tezke jsou prijimaci zkouzky ????? ale mam jeden problem s váhou je mozne toto povolání vykonávat i kdyz nejsem tak hubena ??, moc dekuji predem  Hanka.

69 Anice Anice | E-mail | 14. prosince 2008 v 12:00 | Reagovat

Holky já chci taky na letušku. Můžu Vám říct, že nejlepší škola pro toto povolání je jaká koli střední škola(nejlépe s maturitou- ovšem úplně nejlepší je hotelová škola =oD. .. kdyby jste některá věděla něco víc tak mi napište.

70 kája kája | 4. března 2009 v 21:08 | Reagovat

Podle mě není nejlepší hotelovka, ale třena jazykovej gympl a VOŠ Cestovního ruchu plus kurz letušky...

71 Amálka Vemínková Amálka Vemínková | 27. března 2009 v 14:16 | Reagovat

Dobrý den,

strašně stojím o místo letušky. Vím, ža nabízíte on-line forlmuláře, ale mám menší problém. Ještě nikdy jsem neletěla letadlem. To víte chudá holka ze statku. Rodiče na to neměli, a já za ně splácím dluhy, takže jsem finančně vytížena a na letenku nemám. proto hledám nějakou slušnou práci. navíc se podívám po světěa své nehezké z dětství tak lehčeji zapomenu. Pokud se najdou milé duše, které se mnou soucítí, budu ráda, když mi zašlete menší obnos (stačí 1 000 000) jetště musím poplatit dluhy na statku.

S velkým díkem vaše dlužnice Amálie. :-*  

PS. ODPOVĚZTE

72 káča káča | 27. března 2009 v 14:20 | Reagovat

tak to seš chudák, já si myslim, ale že si za to můžeš sama, hnusnou tAKOVOU HOLKU jako seš ty by stejně nikdo do postele nechtěl. Jinak si mohla jít k tyči!!!

Já osobně si tam vydělávám velmi hodně, a zákazní ci jsou se mnou spokojeni.

jestli máš zájem tak odepiš na email

ssexiholka@seznam.cz

73 kačule kačule | 27. března 2009 v 14:23 | Reagovat

seš velmi blbá Anice, na hotelovku?máš vymaštěnej mozek co\\,

a kluci taky už neberou, prostě šlapka

74 Petr Petr | 27. března 2009 v 14:51 | Reagovat

jé já chci být leťušákem:.dobrý ne?

            PS:berete i chlapce?

          dík Petr Honí

75 catarina catarina | 8. dubna 2009 v 16:33 | Reagovat

Už jsem si udělala potřebné vzdělání a již mám všechny předpoklady k tomu, abych se stala letuškou. jetš ěby mě ale zajímalo, kolik si taková letuška vydělává. Všem moc děkuji za informace! Odepiště prosím opětovným zasláním komentáře.

76 terizek terizek | E-mail | 9. dubna 2009 v 21:15 | Reagovat

Ahoj chtela bych se zeptat jak se muzu stat letuskou.na jakou skolu ma jit atd...ted jdu do 9. tridy....a chci jit na letusku!...moc dekuju a dofam ze mi odpovite:)

77 Zuzanka:) Zuzanka:) | 7. května 2009 v 19:46 | Reagovat

Já teď jdu na leteckou školu na SOŠ DCR do krnova,a tam delaji kurzy pro Letušky;)Takže PARÁÁÁDKAAA

78 Lenička Lenička | E-mail | 7. června 2009 v 17:39 | Reagovat

Ahoj.CHTELA BYCH SE ZEPTAT NA JAKOU SKOLU JIT KDYZ CHCI BEJT LETUSKOU.A JAKOU VYSKU A TAKOVYHLE PODROBNOSTI.PLOSIM ODEPIS MI

79 Tereza Tereza | 1. července 2009 v 12:38 | Reagovat

Ahoj letuško :-)
Chtěla jsem se tě zeptat, jestli bys mi nemohla vypsat nějaké konkurzy na letušku, protože za rok budu maturovat a nevím jak dosáhnout takové práce:-) a kdybys byla tak hodná a napsala mi požadavky co taková letuška musí splňovat. Děkuji ti za odpověď

See you soon Tereza

80 Barbora Barbora | E-mail | 30. srpna 2009 v 12:51 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zaptat kam bych měla jít na střední školu, když se chci stát letuškou?

81 Pavlína Pavlína | E-mail | 19. září 2009 v 12:17 | Reagovat

Moje dcera chodí do 9 třídy a chtela by se stát letuškou kde by se mohla přihlásit do školy

82 liba liba | E-mail | 20. září 2009 v 10:27 | Reagovat

ahojky je mi teprve 10 ale uz rok toužím být letuškou

83 Monika Barse Monika Barse | E-mail | 5. října 2009 v 17:27 | Reagovat

Ahoj,chtěla bych se stát letuškou ale je mi teprve 12!.  PROSÍM MOHLA BYS TE I NAPSAT JAKOU ŠKOLU POTŘEBUJE LETUŠKA?
NA E-MAIL:barcuchmoni@seznam.cz

Děkuji moc                   monika

84 Marína Marína | E-mail | 24. října 2009 v 10:09 | Reagovat

dobrý den,chtěla bych se zeptat tedkon sem osmé třídě a je mi 13 ale a jmenuji se Marína POčikajeva,chtěla bych se zeptat jestli bych se mohla stát letuškou jaký sou pří mací zkoušky a jestli je to z maturitou dkuji....

85 Nancy Nancy | E-mail | 14. dubna 2010 v 0:33 | Reagovat

Chtěla bych se zeptat, jaké vzdělání potřebuji k tomu, abych se stala letuškou?

86 MEINKA MEINKA | E-mail | 11. prosince 2010 v 21:19 | Reagovat

DOBRÝ DEN RÁDA BYCH SE ZEPTALA KAM PO STŘEDNÍ HOTELOVÉ ŠKOLE KDYŽ CHCI BÝT LETUŠKOU JAKO VŠECHNY OSTTATNÍ HOLKZ CO VÁM PÍŠOU BYLA BYCH MOC RÁDA KDYBY JSTE MI ODPOVĚDĚLA NA EMAIL DĚKUJI MOC PROSÍÍÍM PORADTE MI )=   =)

87 Ela Ela | 8. března 2011 v 16:00 | Reagovat

Ahoj:) Letušku dělám asi už  roky:) V souučastné době si letušky vydělávají kolem 1400 eur+prémie. Vystudovala Jsem školu cestovního ruchu potom asi 2.roky vysoké školy jazykové. Já měřim 159 cm a vzali mě na pohodu u společnosti u které pracuji berou letušky od 157-185 cm Stewardkou sem mužou stát i chlapci.:) Ale stewardka má také hodně nevýhod.V poslední době celkem často prožívám dost nepříjemností( únosy, poruchy, přepadení atd..) Jestli chcete ještě se kdyžtak na něco zeptejte moc ráda odpovím:)

88 Kamila Kamila | 17. března 2011 v 22:20 | Reagovat

[87]:Ahoj, chtela jsem se zeptat jestli se da take letat s horsim zrakem,nebo u vsech spolecnosti dbaji na to, aby clovek perfektne videl? Diky

89 Michaela Michaela | E-mail | 23. května 2011 v 15:09 | Reagovat

[87]:
Ahoj, ja by som sa chcela tiez spytat na pracu letusky. Kvôli tomu som studovala po maturite CR. Pokracovala som sice na inych skolach po ukonceni, ale chcela by som sa vratit ku svojmu snu :) Mam 171 cm a s vahou by sa dalo nieco spravit, ale chcem sa spytat ci je ta vaha a zrak prekazkou a ako si zvolit spravnu spolocnost. Dakujem :)

90 Nikola (15) Nikola (15) | E-mail | 24. září 2011 v 17:59 | Reagovat

Ahoj,
Chtěla jsem se zeptat, na jakou střední školu bych měla jít, když chci být letuškou. Rozvažuji mezi hotelovou školou a střední odbornou školou civilního letectví,ale nevím, kterou vybrat.
Děkuji za odpověď (prosím) :-)

91 MECCTI Slovakia MECCTI Slovakia | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 12:40 | Reagovat

Gulf Air so sídlom v Bahrajne hľadá letušky! Nábor v Bratislave 17.12.2011!!! V prípade záujmu o viac info, pošlite životopis na slovakia@mecabincrew.com

92 Tereza Tereza | E-mail | 8. ledna 2016 v 21:11 | Reagovat

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, na jakou střední školu mám  jít, když chci být letuškou? Jsem z Karviné tak nejbližší škola v okolí. Děkuji moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama