Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Svatební kytice - trendy

21. března 2006 v 10:32

Každá romanticky založená nevěsta věnuje výběru kytice velkou pozornost. Tradičně by sice kytici měl obstarávat ženich, ale vzhledem k tomu, že dnešní móda ovlivňuje i květinové vazby a volbu květin do kytice, je její výběr většinou ponechán na nevěstě.
Kytice musí v první řadě ladit se stylem svatebních šatů, s líčením a účesem a musí odpovídat i typu nevěstiny postavy.
Tradiční bílé šaty vám nechají volnou ruku při výběru barev květů. Stále častěji se však objevují šaty krémové či jiných pastelových barev. Zde je nutné sladit všechny barvy, které nevěsta ve svatební den použije - to znamená barvu šatů, vlasů, líčení a kytice.

Tak například k růžové kytici nepůjde líčení do hnědých či oranžových odstínů a tak dále. Barvě nevěstiny kytice by měla odpovídat ženichova kytička do klopy (nejčastěji se nazdobí jedna kytička objevující se ve svatební kytici), dále květina pro svědkyni a družičky a samozřejmě také pro maminky.
Dále bychom měli pamatovat na barevnost svatební tabule a květinové aranžmá v místnosti, kde se bude svatební hostina konat a také na květinovou výzdobu aut - pokud nepoužijeme tradičně panenku.
Velikost a tvar svatební kytice by měly volit nevěsty úměrný ke své postavě a bohatosti šatů. Platí pravidlo, že štíhlé nevěsty si mohou dovolit více experimentovat. Mohou si vybrat jak vazbu převislou, tak třeba klasickou biedermeierovskou kytičku. Pouze drobnější dívky by si měly dávat pozor, aby nezvolily příliš velké a výrazné květy a tak ve srovnání s kyticí nezanikaly.
Korpulentnější nevěsty by se měly kulatým vazbám vyhýbat a zvolit spíše převisy splývající přes ruku a opticky tak postavu zeštíhlují.

Jsou - li svatební šaty bohatě zdobené nebo dokonce vlečkové, pak je rozhodně dobré sáhnout po větší kytičce, příliš drobná by zanikala. Opačně však toto pravidlo neplatí. I některé jednoduché šaty mohou být doplněny krásnou kyticí třeba ze splývajících orchidejí, ale dobře k nim bude vypadat i jednoduchá malá jarní kytička.
Někdy však skutečně platí, že méně je více a tak drobné nevěstě s jemným obličejem v jednoduchých šatech bychom opravdu doporučili spíše malou, něžnou kytičku.
Každým rokem se objevují nové trendy ve vazbách, užívají se například nové přírodní materiály, stuhy, tylové šerpy, lepí se do převisů peříčka, přidává se myrta, používají suché květy...
Proto si dnes nevěsta může zvolit styl, který ji nejlépe vystihuje a podtrhuje její osobitost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama