Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Zdeněk Troška: Nejkrásnější hádanka

25. března 2006 v 8:35
Zdeněk Troška nesnáší konflikty.
Zdeněk Troška nesnáší konflikty. "Mám rád lidi, a i když vidím kolem sebe spoustu svinstva, věřím, že jsou v jádru dobří!"

Svou v pořadí už šestou pohádku začíná natáčet režisér Zdeněk Troška (52). Znovu si pro předlohu vybral Jana Drdu.

Jak se bude film jmenovat a o čem bude?
Zatím platí pracovní název Nejkrásnější hádanka. Od spisovatele Drdy jsem si už vypůjčil náměty k Jasněnce a k prvnímu Z pekla... a teď chci spojit pohádky O Matějovi a Majdalence a Jak princezna hádala, až prohádala. Bude se točit v jihozápadních a západních Čechách, od Domažlic, přes Kašperské Hory a Horšovský Týn, až po Kostomlaty pod Milešovkou.
Kdo si v pohádce zahraje?
Tentokrát jsem vsadil na méně známé, a proto i méně obsazované herce. Vybíral jsem v plzeňském divadle Pluto manželů Kikinčukových. Všichni jsou naprosto skvělé typy.
Bude se na filmu podílet i Jiří Pomeje?
V podstatě půjde o staronový tým. Jen produkce bude nová - Jaroslava Boučka.
S Jirkou jsem natočil sedm filmů, ale bohužel zkrachoval. Měl tu smůlu, že narazil na vypočítavé lidi a ve své naivitě si nechal firmu vytunelovat.
Takže stojíte na jeho straně?
Neřeknu, kdyby si jezdil po Praze v mercedesu a měl vilu na Hanspaulce. Ale on nalítl kamarádíčkům. Jirka je zkrátka bohém se spoustou chyb. Je naprostým protikladem křehké Míši Kuklové. Ale já pořád věřím, že se k sobě vrátí. Protiklady se přitahují!
Co chystáte pro dospělé?
Stále jsem se nevzdal myšlenky natočit svou verzi Čachtické paní podle Nižňanského. K tomu mě čeká historicko-romantický televizní seriál a potom detektivní krimiseriál ze současnosti.
Nedávno jste slavil úspěchy u našich východních sousedů - na Slovensku...
Na Slovensku jsem ve Státním divadle v Košicích nastudoval Dvořákovu Rusalku. Byla to snad moje nejkrásnější práce v životě. Na premiéru přijel i sedmasedmdesátiletý vnuk Antonína Dvořáka.
Operní soubor i balet mají v Košících na absolutně světové úrovni. Viděl jsem všechna baletní představení, některá i třikrát...
Předběžně jsme se domluvili i na další spolupráci. Příští rok bych se měl ujmout režie oper Faust a Markétka a Evžena Oněgina.
Navázal jste spolupráci s ruskými filmovými společnostmi...
Na tuhle práci se moc těším. Už 9. dubna letím do Petrohradu a do Moskvy. Chtějí po mně zfilmovat hned tři pohádky a v budoucnu i pokračování u nás tak odsuzované Andělské tváře...
Letos se opět rozrostla vaše sbírka plyšových lvů za nejhorší film...
Jsem na ni pyšný. Kdo se může pochlubit hattrickem? Plyšák je to ale poslední, protože jsem akademikům prozradil, že příští rok nic nenatočím. A tak by museli plyšového lva udělit sami sobě. Třeba pan Vachler...
Nebudete točit. Co vás tedy doma čeká?
Zase opery. Ve Státní opeře v Praze Verdiho Don Carlos a ještě něco v Českých Budějovicích a v Banské Bystrici.
Co vás hodně naštvalo?
Už jsem se chystal napsat důrazný dopis prezidentovi, aby zařídil jaro. Naštěstí přišlo samo a včas.
Co vás potěšilo?
Těší mě každý den úsměvy na tvářích lidí, které potkávám. Pak si říkám, že lidstvo není tak špatné.
Má pro vás podstatný význam schválení zákona o registrovaném partnerství?
Ne. Je to jen papír, který nic neřeší. Víte, rozdíl mezi homosexuály a heterosexuály je jen jeden. Ti první prostě jen nemohou spát s člověkem opačného pohlaví. Jinak mají stejné problémy, milují, nenávidí, žárlí úplně stejně. Některé dvojice se mohou mít rády celý život, jiné se rozejdou... (miš)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama