Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Zpráva o výsledku výběrového řízení

24. března 2006 v 12:12 |  Kariéra
Účastníci výběrového řízení jsou s jeho výsledkem seznámeni nejčastěji formou dopisu odeslaného buď poštou, nebo i elektronicky.
Písemná komunikace ze strany zaměstnavatele je v průběhu výběrového řízení standardizovaná, tj. používá šablony. To neznamená, že vás firma "odbyla" . Berte to tak, že individuální komunikaci s každým kandidátem firma nemůže kapacitně zvládnout.

Tip:
Dávejte pozor na to, jakou adresu dáte při výběrovém řízení k dispozici. Váš současný zaměstnavatel má právo nahlížet do vaší korespondence i do schránky vaší elektronické pošty. Nejlepší je tedy uvádět soukromou adresu i mail.

Zamítavá zpráva

V dopise, kde vám oznamují, že jste nebyli přijati, často nebývá zdůvodnění. Pokud vás důvody odmítnutí zajímají, obraťte se na kontaktní osobu. Pokud zvolíte správnou formu, odpověď určitě dostanete.

Ukázka zamítavého dopisu

Vážený pan
Jaroslav Odvážný
Novotného 123
130 00 Praha 3

V Praze dne 24.10.2004

Vážený pane Odvážný,
děkujeme za Vámi projevený zájem o pracovní uplatnění v naší společnosti a za zaslání Vašeho profesního životopisu/za Vaši účast na výběrovém řízení. Vážíme si času, který jste naší společnosti věnoval.
Na základě výsledků výběrového řízení na pozici Manažer marketingu Vám bohužel musíme oznámit, že Vám dané místo nemůžeme nabídnout.
Dovolte nám touto cestou popřát Vám za celou naši společnost hodně štěstí a úspěchů ve Vašem osobním i profesním životě.

S pozdravem,

Jana Nováková
personální konzultant

Nový a partneři a.s., Modrá 2888, 150 00 Praha 5, www.novypartne­ri.cz, tel.: 222356481

"On hold" dopis

On hold dopis vám sděluje, že vás sice na dané místo nepřijali, ale jste pro firmu nějak zajímavý, a tak vás zařadí do databáze uchazečů a bude vás kontaktovat v případě, pokud se vytvoří nebo uvolní vhodné místo. Nejedná se o slušnou formu odmítnutí, jak se někteří kandidáti domnívají. Pokud má společnost dobře vedenou databázi, aktivně pracuje s uloženými životopisy kandidátů i v dalších výběrových řízeních. Práci s životopisy velmi usnadňují služby specializovaných personálních serverů, které umožňují díky speciálnímu softwaru jednoduše třídit a archivovat personální data kandidátů dle určitých kritérií a flexibilně s nimi pak dále pracovat.

Ukázka "on hold" dopisu

Vážený pan
Jaroslav Odvážný
Novotného 123
130 00 Praha 3

V Praze dne 24.10.2004

Vážený pane Odvážný,
děkujeme za Vámi projevený zájem o pracovní uplatnění v naší společnosti a za zaslání Vašeho profesního životopisu/za Vaši účast na výběrovém řízení.
Na základě výsledků výběrového řízení na pozici Manažer marketingu Vám bohužel musíme oznámit, že Vám dané místo nemůžeme v současné době nabídnout. Vaše osobní materiály považujeme ale za velice zajímavé, a proto si dovolujeme je zařadit do naší databáze. V případě, že se objeví pozice, která by odpovídala Vašemu zaměření, dovolíme si vás znovu kontaktovat na Vámi uvedené adrese/e-mailové adrese.
Dovolte nám touto cestou popřát Vám za celou naši společnost hodně štěstí a úspěchů ve Vašem osobním i profesním životě.

S pozdravem,

Jana Nováková
personální konzultant

Nový a partneři a.s., Modrá 2888, 150 00 Praha 5, www.novypartne­ri.cz, tel.: 222356481

Zpráva o přijetí

Kladnou odpověď se ve většině případě dozvíte telefonicky či mailem. Domluvíte se s konzultantem na dalších krocích, případně již na podpisu smlouvy a formalitách s ním spojených.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama