Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Horoskopy - charakteristika, muž ,žena a slavní - I.část

14. dubna 2006 v 13:45

Beran (21.3.-20.4.)

Beran je ohnivé znamení pod vlivem planety Mars, jehož nudí život bez boje. Je velkorysý a rád utrácí. Žije nejvíce v přítomnosti a silně vnímá, co je tady a teď. Jeho otevřenost je až příliš upřímná, skoro brutální pro okolní slabé povahy. Většinou vše, co si umane, zrealizuje. Beran je energický člověk, který nesnese lenošení, musí být neustále v pohybu. Mezi jeho hlavní povahové rysy patří odvaha, statečnost a organizační schopnosti. Občas je to s Beranem k nevydržení, ale dokáže být také neuvěřitelně něžný a v lásce vynalézavý. Toto znamení patří mezi tvrdohlavé mezky, kteří to své "zaseknutí" naštěstí dlouho nevydrží.
Živel:oheň
Vládce:Mars
Kameny:ametyst, diamant, granát, rubín
Příznivé dny:úterý, sobota, neděle

Beran - muž

Z celkového jeho vzhledu vyzařuje vnitřní síla, energie a silná sebedůvěra. Pohyb a práce je pro něj velmi důležitá, vykonané dílo jej těší a ve chvílích smutku ho postaví zpět na nohy. Beran více cítí, než myslí. Rád si váží sám sebe a svých nápadů. Raději se s ním nepřete. Svou milou uctívá jako bohyni a jen zřídkakdy ji kritizuje u druhých. Ochraňuje svou lásku přede všemi a mocně ji vlastní. Miluje doslova šíleně - celou svou bytostí, srdcem i duší. Rozum a správnou volbu dostává do vínku zpravidla až po třicítce.

Beran - žena

Žena narozená v tomto znamení je přitažlivá a komunikativní. Má silně vyvinutý smysl pro humor a velmi ráda flirtuje. Dá se říci, že má za sebou mnoho románků a občas potřebuje usměrnit. Ale k opravdovému milujícímu partnerovi se chová velmi něžně, láskyplně i malinko žárlivě. Sama je snadno zranitelná, ale navenek slabost neprojeví. Žena Beran se buď cítí výborně, nebo je na hranici fyzického vyčerpání. Nedělá nic polovičatě, poněvadž by pak nebyla sama se sebou spokojená. Je velkorysá a plná nápadů, může být i neskromně nafoukaná. Má tendence zamilovat se na první pohled a jít do všeho intenzivně až naivně.

Slavní narození ve znamení Beran

Johann Sebastian Bach, Jiří Bartoška, Victoria Beckham, Jean Paul Belmondo, Lucie Bílá, Marlon Brando, Amanda Bynes, Mariah Carey, Tom Clancy, Eric Clapton, Russell Crowe, Doris Day, René Descartes, Celine Dion, Aretha Franklin, Jennifer Garner, Sarah Michelle Gellar, Vincent van Gogh, Hugh Hefner, Adolf Hitler, Nick Hornby, Kate Hudson, Charlie Chaplin, Hayden Christensen, Elton John, Norah Jones, Václav Klaus, Keira Knightley, Jan Koller, Jan Ámos Komenský, Loretta Lynn, Ewan McGregor, Mandy Moore, Eddie Murphy, Sarah Jessica Parker, Halina Pawlovská, Dagmar Pecková, Lukáš Pollert, Zdeněk Svěrák, Quentin Tarantino, Radim Uzel, Vince Vaughn, Leonardo da Vinci, Roman Vojtek, Reese Witherspoon, Jiří Wolker

Býk (21.4.-21.5.)

Lidé narozeni v tomto znamení pod vlivem planety Venuše mají silně rozvinuté rozumové schopnosti. Mají smysl pro krásu, harmonii, radost a spravedlnost. Býk se chová tak, jak si druzí zaslouží. Dokáže si opravdu vychutnat život se všemi slastmi i starostmi. Toto znamení je vytrvalé a umíněné, nenechá si pořádně nic vysvětlit, dlouho trucuje a trvá na svém. Nedoporučuje se Býka dlouho dráždit, nemuselo by se to vyplatit! Rád by žil podle svých citů a zažitého rytmu, neustále se o to snaží. Býk bude mít vždy mladistvý vzhled, teplé oči plné laskavosti a přátelství. V lásce je trpělivý a dokáže vyčkávat. Jeho přání a city jsou totožné, ponoří se do lásky naplno a skutečně, má rád na milované osobě úplně vše, co se k ní vztahuje.
Živel:země
Vládce:Venuše
Kameny:achát, jaspis, onyx, smaragd
Příznivé dny:středa, čtvrtek, neděle

Býk - muž

Býk se rodí silný a zdravý. Ale na druhou stranu neví, kdy má přestat se svými neřestmi. Přiliš mnoho pracuje, kouří, pije a miluje. Věří sám sobě, svému vlastnímu přesvědčení a je ochoten za něj i bojovat. Většinou drží slovo a má skvělou paměť. V oblečení má svůj vyhraněný styl a tomu zůstává věrný, protože mu vyhovuje a sluší. Láska Býka v sobě skrývá mystiku okamžiku. Je velmi dojemná a něžná, trvá v jejich srdci velmi dlouho. Muž Býk může tpět až chorobnou žárlivostí, kvůli které se poté oddává více než by měl některé ze svých neřestí. Pokud žárlivost překoná, není ideálnějšího partnera.

Býk - žena

Má ráda vše vkusné a čisté. Potrpí si na kvalitní parfémy, prádlo a svou rodinu. Zbytečně neutrácí, koupí si jen to, co doopravdy potřebuje a chce. Touží po manželství na celý život, dvakrát do stejné řeky se po neúspěchu ale nevrací. Tato žena je mistrem v milostném tokání a vřelém objetí. Od svého partnera vyžaduje věrnost, zklamání nerada odpouští. Když už své city jednou projeví, těžko najdete citlivější znamení. Vztah prožívá vždy se vším všudy, naplno, nehledě na šťastný, nebo smutný konec. Touží provázet svého partnera až do konce svého života.

Slavní narození ve znamení Býk

Jessica Alba, Madeleine Albright, Honoré de Balzac, David Beckham, Tony Blair, Cate Blanchett, Jiřina Bohdalová, Bono, Pierce Brosnan, George Clooney, Penelope Cruz, Petr Iljič Čajkovskij, Petr Čech, Kirsten Dunst, Brian Eno, Enya, Chow Yun Fat, Sigmund Freud, Richard Feynman, Tony Hawk, Saddám Husajn, Cher, Janet Jackson, Iva Janžurová, Karel Kachyňa, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Vladimír Iljič Lenin, Jet Li, George Lucas, Leoš Mareš, Karel Marx, Zdeněk Merta, Michael Moore, Willie Nelson, Eva Peron, William Shakespeare, Barbra Streisand, Marie Terezie, Uma Thurman, Renee Zellweger

Blíženci (22.5.-21.6.)

Jsou prvním lidským symbolem zvěrokruhu, symbolizující lidskou rozpolcenost. Bohužel se znamení Blíženců může chovat i dost bezohledně, což se jim v budoucnu velmi silně vrací. S přibývajícím věkem jsou moudřejší a ohleduplnější. Blíženec je pod vlivem planety Merkur, která je zodpovědná za jeho "proměny". Má rád změny a pohyb. Jeho charakteristika je přizpůsobivost, duševní i fyzická pružnost. Blíženec se velmi rád projevuje slovem i písmem. Toto znamení je mistrem umění v přizpůsobování se a je schopno rychle měnit své dosavadní mínění. V životě Blíženci něco neustále chybí, něco, co nedokáže dost dobře pojmenovat. Potrpí si na lichotky, jež mají obzvlášť rádi. Druzí Blížencům závidí jejich pohyb, sílu, stále živou mysl a schopnost neustálé pohotovosti.
Živel:vzduch
Vládce:Merkur
Kameny:achát, diamant, malachit, opál, safír
Příznivé dny:čtvrtek, pátek, sobota

Blíženci - muž

Muž Blíženec je intelektuální a bezprostřední umělec. Snaží s neustále organizovat a chránit svůj život. Často rád zveličuje a dramatizuje. Má potřebu stíhat vícero věcí najednou, a výsledek je proto diskutabilní. Milovat tohoto muže může být snadné a příjemné, ale jen pokud se tomu oddáte celým srdcem. Poněvadž je velmi komplikovaný, musíte mu důvěřovat a projevovat hlubokou oddanost. Celkový neklid a dychtivost po nových zážitcích vyzařuje z celé jeho osobnosti. Má úžasný pozorovací talent. Když se zamiluje, tak totálně, vznáší se vysoko... a pády pak bývají velmi ošklivé.

Blíženci - žena

Tato žena je neustále zvědavá. Dokáže vydat hodně lásky, hodně energie, často plýtvá energií pro nic za nic. Je živé povahy, okouzlí přátele i partnery svým nenuceným chováním, fantazií a skvělými nápady. Vnitřně však bývá nespokojená a často nervózní. Potrpí si na lichotky, debaty a podrobné rozbory životních situací. Nemá ráda nadřazenost ostatních lidí. Nedokáže dost dobře hospodařit se svými vlastními silami. Jejím kladem je schopnost velmi rychle na cokoliv reagovat. Ráda se obléká do zářných látek, je rozkolísaná a občas nestálá. Někdy se projevuje dost drzým způsobem. Od mládí je dost nevyzpytatelná, vztah s ní je opravdu zajímavý, v lásce s ní se odkrývá bohatost povahy a sentimentální romantičnost. Je okouzlující a půvabná. V lásce je silně vynalézavá.

Slavní narození ve znamení Blíženci

Paula Abdul, Naomi Campbell, Jacques-Yves Cousteau, Francis Crick, Johnny Depp, Arthur Conan Doyle, Bob Dylan, Clint Eastwood, M. C. Escher, Colin Farrell, Ian Fleming, Morgan Freeman, Allen Ginsberg, Che Guevara, Helen Hunt, Angelina Jolie, Josef Kemr, John F. Kennedy, Nicole Kidman, Henry Kissinger, Heidi Klum, Paul McCartney, Ian McKellen, Kylie Minogue, Marilyn Monroe, Alanis Morissette, Liam Neeson, Ashley Olsen, Mary-Kate Olsen, Blaise Pascal, Natalie Portman, Jean-Paul Sartre, Dorothy Sayers, Tupac Shakur, Libuše Šafránková, Donald Trump, Mark Wahlberg, John Wayne, Venus Williams, Frank Lloyd Wright, Jan Železný

Rak (22.6.-22.7.)

Toto znamení má rádo lidi, dav a popularitu. Je pod vlivem Měsíce, a proto vlastní moc podvědomí a hluboké citlivosti. Rak bývá přemýšlivý, vynalézavý a často upjatý na své vlastní vzpomínky. Je pro něj důležitý domov a rodinné zázemí. Je nejen dosti přecitlivělý, ale také popudlivý. Snílek, to je slovo, které ho naprosto vystihuje. A je jedno, zda je den či noc. Dokáže být také náladový a nesnáší povrchnost, hrubé chování a pokrytectví. Nerad se podřizuje, snaží se zůstat sám sebou. Nezbytně touží po bezpečí a teplé konejšivé náruči. Nikdy nezapomíná na svou starou lásku, ve vzpomínkách se neustále vrací a žije ve starých kolejích. Rak je romantický a oplývá uměleckým talentem. Dokáže být neskonale milý, ale musíte se mu stále věnovat. Má SILNĚ vyvinutou předtuchu, nikdy ho nepodceňujte!!!
Živel:voda
Vládce:Měsíc
Kameny:křemen, opál, smaragd, topaz
Příznivé dny:pondělí, čtvrtek, pátek

Rak - muž

Muž Rak je hodně fixován na rodný dům a rodinu. Když je v cizím prostředí, často se mu stýská. Potřebuje si vždy vše důkladně promyslet, nemá se na něj spěchat. Je většinou upravený a má dobré vystupování. Patří mezi citlivá a zranitelná znamení. Jsou jako tichá, hluboká voda. Jejich úspěch je závislý na tom, jak se dokáže vymanit ze své závislosti na matce. Čeká na výjimečnou lásku, porozumění, podporu a něhu. Jsou ideálními partnery, pokud cítí, že jsou milováni. Naopak bývají při nedostatku citu velmi těžkopádní. V pozdějším věku a s nabytými zkušenostmi se Rak chová rozhodněji a vyrovnaněji. Má rád lidi a zvířata.

Rak - žena

Tato žena má silně vyvinutý intelekt a neuvěřitelnou paměť. Měla by žít v realitě a neupínat se ke snům, to samé platí i o mužích. Je velmi něžná, přítulná a hravá. Ráda pečuje o svou krásu a tělo. Má zálibu v hedvábí, krajkách a něžných barvách. Většinou se snaží nosit dlouhé vlasy. Při rozhovoru neustále mění výraz v obličeji, podle toho, co zrovna vypráví. Raději se s ní nehádejte, všechno by jste pokazili. Žena Rak musí hluboce cítit, že je milována, aby mohla stejně vroucně milovat svého partnera. Bude Vás pravděpodobně z lásky k ní i zkoušet. Pokud obstojíte, najdete v ní oddanou, vřelou ženu. V opačném případě na Vás zanevře a bude nepříjemná a vzteklá. Miluje harmonii, pohodu a něžné dotyky.

Slavní narození ve znamení Rak

Pamela Anderson, P. T. Barnum, Ingmar Bergman, Ambrose Bierce, Mel Brooks, Gisele Bündchen, George W. Bush, Barbara Cartland, Bill Cosby, Tom Cruise, Vin Diesel, Missy Elliott, Michael Flatley, Harrison Ford, Buckminster Fuller, Karel Gott, Tom Hanks, Josh Hartnett, Robert A. Heinlein, Ernest Hemingway, Franz Kafka, Frida Kahlo, Dušan Klein, František Křižík, Lindsay Lohan, Courtney Love, Nelson Mandela, Tobey Maguire, George Michael, George Orwell, Marcel Proust, Erich Maria Remarque, Jean-Jacques Rousseau, Erno Rubik, Jessica Simpson, Fatboy Slim, Sylvester Stallone, Ringo Starr, Meryl Streep, Nikola Tesla, Henry David Thoreau, Alan Turing, Liv Tyler, Zinedine Zidane

Lev (23.7.-22.8.)

Lev je králem zvířat, je pod vlivem Slunce, jež představuje světlo, teplo a život. Jsou silné, mocné povahy, která ráda velí. Lvi mají dobré zdraví a neuvěřitelnou životní vitalitu. Je to znamení života, tepla, ohně a idealismu. Jsou to vášnivé povahy, které nerady hrají druhé housle. Domnívají se, že jsou středem vesmíru, a touží po moci, slávě. Jejich nepřítelem je silně vyvinutá pýcha. Jsou ušlechtilí a čestní, touží se neustále rozvíjet a projevovat. Občas Lev postrádá znalost psychologie lidí. Nechybí mu organizační talent, vše naplánuje, zařídí... a druzí to odpracují. Nemá rád u lidí průměrnost a všednost. Chce být neustále středem pozornosti, miluje život na úrovni, bohatství, třpyt zlata. Chce být uznávaný.
Živel:oheň
Vládce:Slunce
Kameny:ametyst, diamant, granát, jantar
Příznivé dny:středa, čtvrtek, neděle

Lev - muž

Muž Lev se umí velmi rychle rozhodovat. Málokdy mu ujede rychlík, vždy ho dožene a nastoupí, umí bleskově reagovat. Maličkostmi se zabývá jen nerad. Když vybuchne, vždy to stojí za to. Může vykonávat jakékoliv povolání, má dostatek sil na to se dostat ze všech možných i nemožných situací jako vítěz. Jsou to šlechetní a štědří milenci, nejsou moc něžní, ale zato vášniví. Chtějí mít po boku ženu, která by se jim vyrovnala a plnila jejich náročné požadavky.Láska je pro tyto muže kořením života. Má jiskrný pohled a majestátní chůzi. Je schopen se pro svou lásku obětovat, ale jen do jisté míry.

Lev - žena

Tyto ženy jsou velkorysé, nebojí se nebezpečí a tajemstvím jejich síly je víra a pravda. Chtějí být středem pozornosti, pěstují svou krásu a vzhled, rády se pěkně oblékají. V jejich oblibě je hedvábí, pestré výrazné vzory a omamné parfémy. Utrácejí mnoho peněz za oblečení, spoustu času tráví svou úpravou a výběrem šatů. Mají obvykle problém, jak realizovat svůj romantický sen - najít muže, jež je bude obdivovat a brát je jako rovnocenného partnera. Mnoho žen Lvic má dojem, že jsou krásné, a občas je to i pravda. Dělá jí dobře, když si druzí o ní povídají. Je cílevědomá a vytrvalá. Lvice je vášnivá s notnou dávkou sex-appealu. Přeje si, aby její láska byla trvalá, stále ji magicky přitahovala a nikdy nezraňovala.

Slavní narození ve znamení Lev

Ben Affleck, Tori Amos, Louis Armstrong, Neil Armstrong, Antonio Banderas, Kate Beckinsale, Halle Berry, Napoleon Bonaparte, Ray Bradbury, Sandra Bullock, Fidel Castro, Bill Clinton, Robert DeNiro, David Duchovny, Fred Durst, Henry Ford, Loui s de Funés, Geri Halliwell, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Whitney Houston, Coco Chanel, Mick Jagger, Leoš Janáček, Alois Jirásek, Carl Jung, Miloš Kopecký, Stanley Kubrick, Janek Ledecký, Jennifer Lopez, Madonna, Štefan Margita, Alfons Mucha, Benito Mussolini, Jan Neruda, Edward Norton, Oldřich Nový, Eva Pilarová, Bolek Polívka, Robert Redford, Jan Rosák , Erwin Schrödinger, Arnold Schwarzenegger, George Bernard Shaw, Danielle Steel, Martha Stewart, Hilary Swank, Audrey Tautou, Charlize Theron, Billy Bob Thornton, Louis Vuitton, Andy Warhol, Michelle Yeoh

Panna (23.8.-22.9.)

Panna je zemské znamení složitosti a povahového bohatství. Vládne jí planeta Merkur, jež představuje komunikaci, inteligenci a soudnost. S dospíváním se u tohoto znamení probouzí mysl. Je hbité, přizpůsobivé a duševně i fyzicky pružné. Nechybí mu dar vyjadřovat se slovem i písmem. Toto znamení se zajímá o kulturní život, snaží o sebezdokonalování. Má smysl pro logiku, dedukci a systematizaci. Lidé Panny si raději vše pořádně rozmyslí a zváží, nežli něco udělají. Panna dělá vše pro své blízké a milované. Domov je důležitou součástí jejího života. Touží po "obyčejném" lidském štěstí. Má potřebu uspořádaného života po citové stránce. Nesnáší neupřímnost a nepořádek. Když miluje, je celým svým srdcem oddaná partnerovi i rodině.
Živel:země
Vládce:Merkur
Kameny:achát, jantar, safír, smaragd
Příznivé dny:pondělí, středa, čtvrtek

Panna - muž

Muž Panna má před sebou většinou vytyčený cíl, pokud ho ztratí, je to špatné. Ne však na dlouho, najde se časem jiný a daleko náročnější. Tento muž dokáže milovat něžně a vášnivě, ale veškeré pocity a citové vjemy si většinou nechává pro sebe. Vlastní i šestý smysl, intuice mu pomáhá na cestě životem. Když se zamiluje, touží po čistém, až ryzím vztahu, po upřímnosti a hlubokých citech. Je přecitlivělý a obává se kritiky. Nechce být nikým ovládaný, nedokáže se lásce přizpůsobit až do té míry, aby ztratil sám sebe. Hledejte u něj spíše kvalitu než kvantitu. Je věrný a spolehlivý.

Panna - žena

Je pilná, metodická a značně přizpůsobivá. Často raději ustoupí, než by se zbytečně přela, svůj názor však nemění. Jsou jí vlastní filozofické úvahy, mnohostranné umělecké nadání a zvídavost. V poznání světa se snaží jít více do hloubi. Je velmi romantická a současně i praktická. Obvykle není moc průbojná, což je k její škodě. Je svědomitá, spolehlivá a vytrvalá. Na svou lásku dokáže čekat celé roky, nevěru těžko odpouští. Když odpustí, nikdy nezapomíná. Je roztomilou a vtipnou společnicí, když se jí někdo nelíbí, odchází. Když se cítí nejistá, uchyluje se i k ironii. Vášeň je pro Pannu bolestí duše, kterou musí vyléčit rozumem.

Slavní narození ve znamení Panna

Lance Armstrong, Sean Connery, John Cage, Roald Dahl, Cameron Diaz, Antonín Dvořák, Shannon Elizabeth, Gloria Estefan, Michael Faraday, Květa Fialová, Greta Garbo, Richard Gere, Johann Wolfgang Goethe, Hugh Grant, Salma Hayek, Georg Wilhelm Friedrich Hegel, Agatha Christie, Michael Jackson, Ken Kesey, Beyoncé Knowles, Daniela Kolářová, Kryštof Kolumbus, D. H. Lawrence, Stanislaw Lem, John Locke, Sophia Loren, Tereza Maxová, Freddie Mercury, Moby, Richard Müller, Ryan Phillippe, Pink, Keanu Reeves, Ronaldo, Adam Sandler, Claudia Schiffer, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Victoria Silvstedt, Oliver Stone, Matka Tereza, H. G. Wells, Emil Zátopek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama