Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Jak mu mám říct, že mám milence?

26. dubna 2006 v 5:55 |  Poradna
Dobrý den, i já jsem se obrátila na Vás se svým problémem. Jsem vdaná, ale našla jsem si milence, vím, že to není správné, ale chci být s ním. Problém spočívá v tom, že už hodněkrát byla příležitost, aby vše před manželem prasklo, ale já jsem mu to vždy nějak rozmluvila. Vyhovuje mi to tak, když je manžel usměvavý, než aby trpěl, když bych mu řekla o rozvodu. Prostě nevím, jak mu to mám říct.
Jsem citlivá povaha, on se za mnou přistěhoval, je hrozně hodný, miluje mně a já ho nechci zranit. Myslím na to, čím by se stravoval, že by byl sám, bez sexu, vzpomenu si na smutný pohled v očích a pro tohle všechno mu nejsem schopná říct, že mám jiného muže. Jsem asi podivín, ale mám takovou povahu. Prosím poraďte, jak to mám říct?
Děkuji za odpověď. Radka.
Dobrý den Radko,
zdravíme Vás z psychologické poradny. Píšete nám o tom, že byste chtěla opustit svého manžela a být se svým milencem, ale nevíte, jak mu to máte říct. Milence podle svých slov milujete, ale manžel Vám zřejmě také není lhostejný. Jestliže jste si jista svým rozhodnutím rozvést se, časem najdete způsob, jak mu to sdělit citlivě a upřímně. Bylo by vůči němu nefér čekat, "až to praskne", nebo mu to poví někdo třetí. Cením si toho, že ho chcete uchránit bolesti. Zpráva, kterou mu však hodláte sdělit, pro něj bude bolestivá, ať jí oznámíte jakkoli.
Vzhledem k tomu, jak popisujete důvody, proč jste tak ještě neučinila, internetové poradenství je v tomto ohledu příliš omezené. Nejprve je potřeba, abyste se vnitřně smířila s tím, co nastane, a pak se dohodl způsob komunikace, který Vám vyhovuje. K tomu je potřeba dialogu, nejlépe s psychologem nebo pracovníkem linky důvěry (kontakty najdete na internetu nebo ve Zlatých stránkách). Internetová poradna tuto službu zajistit nemůže.
S pozdravem poradna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama