Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Jaký byt se pronajímá nejlépe – oblíbený 2+kk

24. dubna 2006 v 19:14
Do čeho investovat, pokud chceme koupit byt a pronajímat jej? Nejvíce požadovaná velikost bytu je momentálně asi 2+kk, neboli dnes stále preferovanější otevřený prostor a jedna ložnice. Ideální pro mladou dvojici, pro dvojici přátel, kteří pracují na směny a doma jsou na přeskáčku, a samozřejmě i pro jednoho člověka.
Byt je vhodný pro každého, jehož požadavek nezahrnuje přání "neprůchozí pokoje" Ale šikovné 2+kk umí splnit i toto - z předsíně vede na jednu stranu ložnice, na druhou obytný prostor s kuchyní.
Takový byt 2+kk je každý jiný: lišit se v podlahové ploše může i o desítky čtverečních metrů. Ve starém domě, kde se místem opravdu nešetřilo, ve staré městské zástavbě (kde je takových bytů málo, proto jsou vyhledávané) může mít 2+kk klidně rozměry třípokojového panelákového bytu. Byt ve starém domě může být také zrenovovaný a na 2+kk přestavěný: v jednom velkém pokoji je ložnice a obrovská kuchyně je předělána na obytný prostor s prostorově velkorysým kuchyňským koutem; kus se přitom ještě podařilo ukrojit na prostorné příslušenství - posunutím příčky se zvětšila koupelna. Takže takový byt 2+kk může mít třeba 70 - 80 m2.
Panelákový byt 2+kk mívá plochu 40 - 50 m2, podle období, kdy se panelák stavěl - platí tady, že ty z konce 50. a ze 60. let jsou lepší, s vyzděnou koupelnou a o něco větší, než ty ze 70. - 80. s klasickým papundeklovým jádrem. Právě kvalitou příslušenství se také tyto typické menší byty liší a tomu je úměrná také nabízená nebo nájemcem požadovaná cena.
Další kategorií kromě paneláků a starých domů jsou činžovní vily. Zde se také adaptují původní prostory a kdo chce mít příjem z pronájmu a zajištěnu rychlejší možnost nalezení nájemníka, měl by vsadit právě na takovouto menší velikost bytu. Máme-li dům s obrovským nevyhovujícím bytem a možnost a chuť investovat, ze stávajícího prostoru se za přispění architekta dají vytvořit třeba dva byty 2+kk.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Stavitel Stavitel | E-mail | Web | 22. srpna 2006 v 13:34 | Reagovat

"Další kategorií kromě paneláků a starých domů jsou činžovní vily." .. do těch bych nešel. Špatná zkušenost.

2 tany tany | 23. srpna 2006 v 18:40 | Reagovat

hmm zajímavá zkušenost. A proč vlastně, smím-li se zeptat?

3 Noreka Noreka | 28. června 2016 v 9:25 | Reagovat

Nové byty 2kk Praha:

http://www.novebyty-2kk.cz/

4 Karel Karel | 29. června 2016 v 8:31 | Reagovat

Novostavby a nové byty na Praze 2

http://www.novebyty-praha2.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama