Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Nepodceňujte dětský pokoj

24. dubna 2006 v 19:21
Dětský pokoj je svým způsobem unikátní místnost. Na rozdíl od ostatních bychom jeho zařízení měli měnit přibližně každé dva roky podle toho, jak dítě roste a vyspívá. To asi není možné, proto je dobré ladit interiér barevně spíše umírněně. Barvy do dětského pokoje určitě patří, ale i tady platí, že méně je někdy více.

Aby interiér působil jako celek harmonicky, měli bychom zvolit základní prvek nebo prvky, které budou jednotlivé součásti vnitřního zařízení pokoje spojovat. Může to být třeba shodný materiál nábytku nebo barva stropu a stěn. Obecně jsou vhodnější barvy neutrální nebo pastelové. Barevně odvážnější mohou být doplňky interiéru, jako jsou textilní hračky, polštáře, obrázky, různé kontejnery, boxy nebo police.

Dětský svět
Rodiči se nerodíme, stáváme se jimi nepřipravení a často se dopouštíme chyb a omylů. Dítě totiž nežije v našem světě, má svůj vlastní a jeho pokoj je království, kde může popustit uzdu fantazii. S přístupem rodičů k zařízení dětských pokojů nebývají dětští psychologové příliš spokojeni. I dítě má totiž vlastní vkus a je leckdy velmi konzervativní. Rodiče však vesměs prosazují svůj názor. Pokud zařídíte sportovně založené holčičce pokojík jako pro princeznu, nebude v něm spokojená. Totéž u hudebně nadaného kluka, z něho chce mít ale táta fotbalistu, a tak kam se podíváte, naleznete obrázky se sportovní tematikou.

S barvami opatrně
Chybují rodiče, kteří pokoj svých dětí barevně přeplácají, ale i ti, kteří zvolí jen tón přírodního dřeva. Při barevném ladění dětského pokoje je dobré přizvat na radu potomky. Pokud se totiž trefíte do neoblíbených tónů, nebudou se v pokoji cítit dobře. Klasickou barvou, kterou nic nepokazíte, je teplá žluť. Jako uklidňující se doporučují i světlejší odstíny modré, růžové nebo zelené.

Materiál
Ideálním materiálem do dětského pokoje je dřevo, které lze kombinovat s barevnými plastovými kontejnery a boxy. Vhodná je plovoucí podlaha doplněná solitérními barevnými koberci, na nichž si menší děti mohou hrát.
Věk dítěte a barvy
  • předškolní - celobarevný nábytek, barvu stěn volte k barvě nábytku a v těchto dvou odstínech laďte i doplňky
  • mladší školní - nábytek v tónu světlého dřeva s barevnými dvířky, každé z dětí může mít svoji barvu, v módě je tyrkysová, zelená, sytě růžová, oranžová
  • starší školní - neutrální přírodní barva nábytku, doplňky, které se mohou často obměňovat, volte v aktuálních módních tónech
Jak působí:
  • červená barva - dráždivě
  • zelená a modrá barva - uklidňují
  • tyrkysová, zelená, žlutá, růžová, oranžová - snižují agresivitu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | E-mail | Web | 31. května 2008 v 19:02 | Reagovat

jestli chcete jakýkoliv nábytek do jakéhokoliv pokoje stačí kliknout na web

2 Renda25 Renda25 | 14. června 2017 v 14:20 | Reagovat

Dávám přednost prověřenému prodejci dětského nábytku. Mají velký výběr dětských sestav, takže nemusíte řešit jednotlivé položky.
https://nabytek-kelt.cz/detsky-nabytek/detske-systemy/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama