Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Ordinace: Michal Šebek bude mít novou lásku! Kdo to je?

21. dubna 2006 v 19:06
Ordinace v růžové zahradě má novou hvězdu! Je jí Pavla Ptáčková, která včera vstoupila do seriálu. Už nyní je jasné, že se velmi sblíží s doktorem Šebkem a nahradí Kamilu!
Před měsícem pomohl doktor Šebek hezké blondýnce zvládnout těžký motocykl a včera pomohla zase ona jemu, alkoholem posilněnému, správně nastoupit do taxíku. Blondýnka se jmenuje Iva Brázdová, je to mladá, veselá, upřímná, normální holka, povoláním veterinářka. Hraje ji Pavla Ptáčková (27), která není divákům ani Romanu Zachovi neznámá. V seriálu Redakce spolu totiž taky hráli mileneckou dvojici - redaktorku Kláru a fotografa Kamila!

Zach je kamarád!

Na Romana Zacha Pavla trochu spoléhá i v civilu. Naskočit do zaběhnuté party bývá náročné, a tak doufá, že jí sympatický dlouhán pomůže zapadnout: "Romana mám moc ráda, těšila jsem se na něj. Na rozdíl od seriálu Redakce, tady nastupuju do ´rozjetého vlaku´, mezi lidi, kteří si už vytvořili pevnou partu se zaběhnutým způsobem práce. Doufám, že díky Romanovi to budu mít jednodušší." Na otázku, zda se nebojí případných erotických scén, které by mohly scenáristky do seriálu dopsat, Pavla Ptáčková tvrdí, že ne. Choulostivé scény se prý natáčet nestydí, bere to jako práci, daleko stydlivější je podle svých slov v normálním životě.

Rozená veterinářka

Pro roli veterinářky má Pavla Ptáčková všechny předpoklady, odjakživa miluje zvířata. Doma má dva kocoury a v břeclavských stájích svého strýčka si užívá jízdu na koni. "V osmnácti jsem točila pohádku, kde jsem musela na koni jezdit, a od té doby mi to zůstalo. Ona to vlastně byla vždycky moje obrovská touha a ta se mi splnila. Už jako šestiletá jsem s obdivem sledovala Libušku Šafránkovou, jak se prohání na Juráškovi." Kocouři se jmenují Moris a Sebastian. Dostala je od kamarádky, která, když jim byl rok, zjistila, že se s takovými obry do jednoho malinkého pokojíčku na ubytovně nevejde, a tak se jich Pavla ujala. "Mají egyptskou maminku, která se spustila s obyčejným kocourem, takže Moris je mourovatý a Sebi je celá maminka - krásný, ušlechtilý. I když mám radši nešlechtěné, obyčejné kočky i psy, tyhle dva kocoury miluju."
Herečkou se stala omylem

Zajímavá je cesta, jak se Pavla k herectví dostala. Původně totiž herečkou být vůbec nechtěla. Naopak se zdálo, že k tomuto povolání nemá žádné vlohy: "Byla jsem uzavřená a nemluvná, ostatních dětí jsem se trochu bála. Občas jsem sice recitovala básničky, ale tehdy jsem měla problémy s vyslovováním některých hlásek, takže úplně poslední, co by mě napadlo, je být herečkou. Ale věnovala jsem se závodně tanci a díky tomu jsem se v šestnácti letech dostala do muzikálu West Side Story." Tam si mladé tanečnice všiml režisér Zdeněk Černín a zkusil to s ní, i když ještě chodila na gymnázium. Hned od začátku dostala příležitost učit se na takových rolích, jako je Desdemona v Othellovi nebo Anna Dambyová v Keanovi IV.
Maturitu si Pavla Ptáčková udělala, ale na žádnou hereckou školu už nikdy nešla. Nejvyšší školou jí byla prkna Městského divadla v Brně. "Nemyslím si o sobě, že jsem úžasná, ale podle mě je prvořadá praxe, školy vás nezachrání." Pavlinou nejnovější rolí je Alžběta Anglická v Marii Stuartovně, v níž se na jevišti sešla s Jitkou Čvančarovou, pohlednou sestřičkou Markétou Foltýnovou ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. "Jíťa hraje Marii Stuartovnu a já ji nakonec nechám popravit," směje se Pavla a doufá, že v Ordinaci budou mít také nějakou společnou scénu.
Pro brněnské herce někdy bývá obtížné skrýt jejich typický přízvuk. Pavla v tom ale problém nevidí: "Je to vcelku lehké, když máte trošičku hudebně vyvinutý sluch. Kdyby mě ale někdo slyšel, jak mluvím doma! Jenom překročím práh domu, kde bydlí moje babička, která zkracuje a užívá všechna ta charakteristická slova jako nejsu, chcu a tak a mě oslovuje Pavlico, hned se přidám. Vrátit se zase zpět k normálu mi ale nedělá potíže."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama