Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Partnerský horoskop ( Beran )

19. dubna 2006 v 10:12

BERAN/BERAN

Vaše spojení není příliš časté, ale pokud se už povede, budete mít do nejdelší smrti na co vzpomínat.
Oba nesnášíte nudu a proto se ze všech sil snažíte, aby mezi vámi nezavládla. Život trávíte bojem o vedoucí postavení a nijak se přitom nešetříte. Naštěstí pro vás vaše hádky sice velice bouřlivě začínají, ale stejně rychle končí a jakmile jsou za vámi, už o nich nepřemýšlíte.
Pokud se však na nějakou dobu musíte obejít bez sebe, samotné vás překvapí, jak intenzivně se vám po sobě stýská. Váš sexuální život není obvykle příliš vynalézavý a rafinovaný, ale vše vám vynahrazuje oheň, jež vám vydrží až do pozdního věku. Nuda vám spolu nehrozí a pokud klidnějším povahám připadá váš svazek příliš bouřlivý a nekonvenční, je to opravdu jejich věc.

BERAN/BÝK

Na své přátele můžete občas působit rozporuplným dojmem.
Zatímco Beran ke všemu přistupuje zbrkle a ani ho nenapadne, aby uvažoval nad možnými komplikacemi, má Býk úvahy nad překážkami přímo v popisu práce. Beran vnáší do Býkových stojatých vod trochu vzruchu, zatímco Býk se stará, aby Beran moudře hospodařil, aby bylo co jíst a aby nepřišli na buben.
Zvenku to vypadá, jako by Beran všechno řídil, ale je to zdání, kterým se nechá zmýlit jenom povrchní pozorovatel. Býk totiž Beranovi v maličkostech ustoupí, ale v zásadních věcech se tvrdě drží svého názoru.
Pár se sice zdá na první pohled nesourodý, ale obvykle spolu vydrží značnou dobu. Kromě vyrovnaného hospodaření za to může i sexuální harmonie, která se lety spíše posiluje než aby slábla.

BERAN/BLÍŽENCI

Sympatie vznikají velice rychle a není vyloučena ani láska na první pohled.
Stejně rychle však vztahy také zanikají. Blíženec totiž pro pocit pohody potřebuje hojnost dojmů a není mu jasné, proč by se měl spokojit pouze s jedním partnerem - a to i tehdy, když jím je ohnivý Beran, který se stará o jeho všestrannou spokojenost.
Pokud však láska trvá, je velice bouřlivá a obě strany si v ní přicházejí na své. Ani jeden z partnerů se totiž příliš nestará o budoucnost, ale oba s nadšením vychutnávají vše, co život přináší.
V další etapě pak Beran vystrnadí všechny ostatní nápadníky a přinutí Blížence k věrnosti nebo i k sňatku. Pokud se mu to nepovede, následuje sice rozchod, ale oba na sebe rádi vzpomínají a nezřídka se k sobě ještě jednou vrátí.

BERAN/RAK

Jde o vztah, založený na citech a city jím budou cloumat.
Raci jsou bez rozdílu pohlaví citliví a poněkud vztahovační a lehkomyslný přístup k životu jim imponuje jenom do určité doby. Ve chvíli, kdy mají pocit, že si Beran dělá legraci z něčeho, co je pro ně svaté (a čeho je doopravdy hodně) spustí vodopád slz a výčitek, na které druhá strana reaguje většinou výbuchem a demonstrativními odchody z domu.
Rak potom propadá depresi, stěžuje si na život a vůbec budí dojem, že trpí jako nikdo druhý. Mezitím začnou Berana trápit výčitky svědomí, rozhodne se k návratu a tam jeho kajícné nálady využije partner, který mu veškerá jeho provinění přesně spočítá. V podobných sinusoidách proběhnou léta až do zlaté svatby, kterou v kruhu široké rodiny oslaví...

BERAN/LEV

Jde o dvě ohnivá znamení, která spolu mohou dobře vycházet.
Zatímco Beran je zaměřen na akci, potřebuje Lev za každých okolností budit dobrý dojem a věnuje tomu hodně síly a vynalézavosti. Jedná-li se o jeho reprezentaci, nijak při tom nešetří a bez výčitek svědomí utratí i peníze, které byly původně určeny na něco jiného. Je tedy logické, když bude kasu držet Beran, který kouzlu jeho osobnosti nepodlehne a z nějž nic navíc nevymámí.
Pokud je Beran v něčem odborník, bude ho Lev s veškerým nasazením postrkovat po společenském žebříčku směrem vzhůru a nedá pokoj, dokud nedosáhne patřičného společenského postavení, ohodnoceného náležitým příjmem. Potom spolu vytvoří hvězdný pár, který se bude často objevovat na stránkách společenských časopisů.

BERAN/PANNA

Jde o partnerství, které se sice může vydařit, ale ke kterému by oba hlavní protagonisté měli přistupovat odpovědně a zrale.
Zatímco Beran se do všeho vrhá bez ohledu na následky, je Panna zvyklá nejdříve všechno proanalyzovat a podle míry rizika se potom rozhodnout. Zatímco Beran objevil v Panně svou druhou polovinu a má ohledně citů záhy jasno, bude Panna neustále přemýšlet, zda je pro ni ten pravý.
Když ale Beran boj o její srdce vzdá a citově se zaopatří jinde, bude to brát jako svou osobní prohru a urážku, jež se neodpouští. Velice pevně je ale může spojit společné podnikání, kde bude Beran hrát roli iniciátora, zatímco Panna bude pečlivě dohlížet na to, aby bylo všechno v pořádku a nikde se zbytečně neplýtvalo ani penězi, ani potenciálem.

BERAN/VÁHY

Jde o dvě opoziční znamení, která mohou vytvořit harmonické partnerství jenom oboustrannou snahou.
Beran si musí zvyknout, že je jeho partner citlivý a občas nemá pro jeho vtípky a poznámky náladu, zatímco Váha bude muset přestat brát všechno tak smrtelně vážně a nehledat v každém slovu skrytou urážku.
Když i přes veškerou snahu dojde ke sporu (což se stává opravdu dost často), je lepší situaci nejitřit a nehledat řešení. Každý partner by měl zalézt do svého soukromí a tam čekat, až se mu po tom druhém začne stýskat, což bude kupodivu velice brzy.
V rámci péče o vztah by si oba měli pěstovat své vlastní koníčky a své vlastní přátele, kteří jim budou sloužit jako vrby a zpovědníci ve chvílích, kdy jim přes veškerou lásku začne doma být těsno.

BERAN/ŠTÍR

Oba jste narození pod vládou Marse, z čehož vyplývá, že mezi vámi může vzniknout buď absolutní lad nebo stejně absolutní a nesmiřitelné nepřátelství.
V každém případě je však potřeba, aby ve vztahu vládl pocit sounáležitosti, respektu a rovnoprávnosti. V zájmu vztahu byste však měli počítat s tím, že se vzdáte některých svých povahových rys, které k vám sice bytostně patří, ale jež mohou na toto spojení způsobit zhoubně. Beran bude muset rezignovat na svou výbušnost, umíněnost a touhu přinutit partnera, aby jednal podle jeho přání.
Štír bude muset naopak ovládnout svou manipulativnost, pocit, že ví všechno nejlépe a hlavně svou legendární žárlivost. Velmi silným tmelem vašeho vztahu je sex, z kterého se budete společně těšit do pozdních let.

BERAN/STŘELEC

Narazili-li jste na partnera ze znamení Střelce, začnou se dny vaší svobody rychle zkracovat.
Hned po seznámení si uvědomíte, že jste konečně nalezli svou druhou polovinu a nehodláte si ho nechat utéct. Střelec totiž po celý život hledá jistotu a tu mu Beran svým nekomplikovaným myšlením a vášnivou láskou poskytuje. Většinou má hodně tradiční myšlení a proto vás nesmí překvapit, když začne o sňatku mluvit velmi brzy po seznámení.
Pokud v tomto stadiu začnete běh věcí zpomalovat, nadšení ho přejde a vy se záhy přesvědčíte, že věrnost je pro něj jenom tématem k filosofickým úvahám a nikoliv mravní kategorií, kterou by měl dodržovat. Když si ho ale vezmete, zůstanete jeho partnerem navždy, protože jako správný tradicionalista rozvody neuznává.

BERAN/KOZOROH

Na to, co k Beranovi přitahuje Kozoroha, se snaží astrologové najít odpověď už dlouho.
Jedná se totiž o dvě naprosto odlišná znamení, jejichž soužití není jednoduché. Kozoroh dává přednost klidu a pohodlí, zatímco Beran vyhledává hádky a spory, které pro svůj život nutně potřebuje.
Když se rozhodne, že z Kozoroha vykřeše jiskru života podle svých představ a naučí ho, jak se hádat, odchází Kozoroh dříve nebo později středem. Bude sice poplakávat a tesknit po Beranově nespoutané radosti ze života, ale vlastní klid a mír mu bude přece jenom milejší.
K úspěšnému vztahu těchto protagonistů je totiž potřebná jejich vnitřní zralost, která dovolí, aby se věnovali věcem podstatným a neprožili celý život v boji o moc, v němž stejně žádný vyhrát nemůže.

BERAN/VODNÁŘ

Ve chvíli, kdy jste se vy dva našli, se kolem vás objevil chumel kamarádů, kteří začali váš vztah kritizovat a prorokovat mu velmi krátkou budoucnost.
Oba jste totiž individualisté a o nějakém přizpůsobování u vás nemůže být řeči. Naštěstí se u vás erotické zaujetí spojuje s hlubokým kamarádstvím, které vás bude vázat i ve chvíli, kdy pro vás horké noci nebudou už takovou novinkou.
Berani by si měli uvědomit, že partnera ze vzdušného znamení mohou sice chtít ohnout nebo zlomit, ale že se jim to nikdy nepodaří - což je jeden z důvodů, pro které si ho také váží. Při troše chtění může pár žít v souladu, který podporuje společná výchova několika opravdu talentovaných dětí, které ke svému rozvoji přesně takové nekonvenční rodiče potřebují.

BERAN/RYBY

Jde o pár, který se může sice vášnivě milovat, ale který se nemá do nejdelší smrti šanci pochopit.
Zatímco Beran věří jenom tomu, co se dá chytit do ruky, přikládá Ryba velký význam všemu, co je mezi nebem a zemí a co se dodnes nepodařilo rozluštit ani vědě, ani náboženství.
Po celý život hledá odpověď na otázky, které jsou Beranovi srdečně jedno, a pokud je nemůže najít, trápí tím sebe i své okolí. Na rozdíl od Berana aktivitou spíše šetří a ke všemu, kde by se musela namáhat, přistupuje velice zdrženlivě.
Hlavní devizou je její proměnlivý půvab, kterým Berana přitahuje. Když se k tomu přičte ještě (obvykle) velice kladný vztah k alkoholu, nelze se divit vztahům, které se počnou v opojení a se kterými se po vystřízlivění nedá už nic dělat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama