Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Partnerský horoskop (Kozoroh)

19. dubna 2006 v 18:56

BERAN/KOZOROH

Na to, co k Beranovi přitahuje Kozoroha, se snaží astrologové najít odpověď už dlouho.
Jedná se totiž o dvě naprosto odlišná znamení, jejichž soužití není jednoduché. Kozoroh dává přednost klidu a pohodlí, zatímco Beran vyhledává hádky a spory, které pro svůj život nutně potřebuje.
Když se rozhodne, že z Kozoroha vykřeše jiskru života podle svých představ a naučí ho, jak se hádat, odchází Kozoroh dříve nebo později středem. Bude sice poplakávat a tesknit po Beranově nespoutané radosti ze života, ale vlastní klid a mír mu bude přece jenom milejší.
K úspěšnému vztahu těchto protagonistů je totiž potřebná jejich vnitřní zralost, která dovolí, aby se věnovali věcem podstatným a neprožili celý život v boji o moc, v němž stejně žádný vyhrát nemůže.

BÝK/KOZOROH

I když zdaleka nepřipomínáte ideální pár z televizních obrazovek, žijete spolu dobře.
Pro melancholického Kozoroha, který vidí svět v temných barvách, je Býk darem z nebes. Zabaví se sám praktickou činností, nebude po něm vyžadovat projevy citů v nevhodný čas a navíc je ochoten našetřit příjemnou sumičku, za kterou se dá pořídit vlastní bydlení nebo která se dá moudře investovat.
Není tedy divu, že Kozoroh záhy rezignuje na veškerou svou vlastní aktivitu a nechá Býka, aby rozhodoval všechny praktické věci, což je úkol, kterého Býk zhostí s grácií a elegancí.
Oba pak budou pracovat nejenom na profesním růstu a na vytvoření domova, ale i na výchově dětí, které budou držet zkrátka a budou se snažit, aby jim dělaly jenom radost, což se i povede...

BLÍŽENCI/KOZOROH

Jde o velmi řídké a zároveň velmi problematické spojení.
Blíženec je pro Kozoroha příliš svobodomyslný, příliš nevázaný a hlavně příliš upovídaný, zatímco on má pocit, že mu nebe poslalo partnera, který nemluví, bere vše smrtelně vážně a kromě slov o povinnosti neumí o ničem jiném mluvit.
Kozoroh vše plánuje a nezřídka mu uteče příležitost, při které je na místě dlouhé rozhodování, zatímco Blíženec ke všemu přistupuje lehkomyslně a rozsah toho, do čeho se pustil, si často uvědomuje až ve chvíli, kdy v tom vězí až po uši.
Je jasné, že se dvě tak rozdílné osobnosti mohou jenom těžko dohodnout na oboustranně uspokojivém životním stylu. Pokud spolu chtějí opravdu vydržet, budou k sobě muset přistupovat zdrženlivě a vztah oboustranně kultivovat.

RAK/KOZOROH

Jste naprosto odlišní a hlavní roli ve vašem vztahu hraje fyzická přitažlivost, která vám pomůže překonat ostatní rozpory.
Raka přitahuje Kozorohova uzavřenost a temná krása, jež dobře skrývá vášně. Kozoroh zase v Rakovi hledá mateřskou náruč, ve které bude moci odložit své stresy a potíže. Kozoroh bude ze všech sil vydělávat, zatímco Rak bude dbát na to, aby jeho peníze sloužily užitečné věci nebo je investuje do výnosných projektů.
Vztah může utužit i společné podnikání, v němž bude Kozoroh hrát roli hlavy a Rak bude dohlížet, aby jeho pokyny byly do posledního puntíku dodržovány. U obou je však potřeba, aby počítali s povahovými specifiky druhé strany. Uražené mlčení nebo pasivní resistence může vztah zcela zlikvidovat a to by byla škoda…

LEV/KOZOROH

Láska na první pohled je mezi vámi téměř nemožná a trvalé soužití je stejně tak řídké.
Zatímco Lev potřebuje pro svůj život nadšené a aplaudující publikum, stačí Kozorohovi jeho soukromí, kde se bude moci věnovat tomu, co je důležité a kde ho nikdo nebude otravovat. Pokud spolu chtějí dva tak odlišní lidé zůstat, potřebují hned na počátku vztahu uzavřít dohody, které budou jejich soužití upravovat, a které budou oba respektovat.
Jakmile Kozoroh zjistí, že může svému Lvovi věřit, rád sleze ze svých výší a vyslechne pozorně vyprávění ze světa tam venku, v nichž jeho lví partner hraje samozřejmě roli kladného hrdiny. Skvělý je i stav, kdy Kozoroh něco vynalézá a Lev mu dělá propagaci a stará se o prodej. V takovém případě opravdu nouzí netrpí…

PANNA/KOZOROH

Když jste se našli, měli byste si uvědomit, že jde o vztah na celý život.
Oba jste totiž maximalisté a s ničím jiným se nespokojíte. Navíc mezi vámi existuje velice silná fyzická přitažlivost, jež na rozdíl od ostatních párů léty spíše sílí. Veškeré problémy od samého počátku řešíte v klidu a hlavně za pomocí zdravého rozumu a bystré analýzy, což jsou silné stránky vás obou.
Vzhledem k vysokému intelektu, neobyčejné pracovitosti a navíc nadprůměrné šetrnosti se během života dopravujete jak společenského postavení, tak nemalého majetku. Zajímavé je jak to, že i v blahobytu nezapomenete na méně šťastné a budete jim pomáhat, tak i to, že i jako milionáři budete dovolenou trávit na chalupě, kde se svítí petrolejkou a pro vodu se chodí do studánky.

VÁHY/KOZOROH

Ve vašem partnerství hrají roli rozdíly jak v temperamentu, tak v chápání světa.
Zatímco Váha potřebuje pro svůj život komunikaci o lásce a důkladné probírání a analyzování každého hnutí mysli, patří Kozoroh k těm, kdo takovým slabošstvím od mládí opovrhují. Jeho láska se manifestuje v péči o hmotné zabezpečení, které Váze poskytne, ale které jí neumí dát způsobem, jež by neurazil.
Při každém dárku jí vysvětlí, co ho to stálo a jak si toho má vážit. Časem Váha svůj boj o zkultivování Kozoroha vzdá a ten se bláhově domnívá, že konečně dostala rozum. Ve svém nadhledu si neuvědomuje, že roli citového obkladu převzal někdo jiný, kdo sice Váhu zdaleka tak nezabezpečí, ale komu zase nemusí podávat kolkovanou žádost pokaždé, když ho chce políbit.

ŠTÍR/KOZOROH

Jde o velice pevné spojení, které vám většinou vydrží po celý život a v němž ani jedna strana nebude mít důvody ke stížnostem.
Po Štírovi nebude nikdo vyžadovat vyznání lásky a nekonečné hovory o ničem, zatímco Kozoroh se bude moci bez nejmenší překážky nořit do svých pesimistických myšlenek a uvažovat o rychlosti, se kterou se svět řítí do propasti.
Bez velkých řečí si role rozdělíte tak, aby se jeden z vás staral o kontakt s vnějším světem, zatímco ten druhý bude dbát, aby byl v pořádku domov i všechny provozní záležitosti. Vaším snem je rodinný dům, pořádná rodina a zajištěné stáří, což je triumvirát, kterého během času nepochybně dosáhnete. Po celý život budete žít moudře a budete věnovat pozornost jenom tomu, co je opravdu důležité.

STŘELEC/KOZOROH

Pro výbušný a občas trochu nezvládnutelný temperament Střelce je Kozoroh pravým požehnáním.
Uklidňuje ho, nutí ho myslet na důsledky svých činů a když jeho nápady přesáhnou rozumné meze, bez okolků ho postaví oběma nohama na zem. Zdálo by se, že Střelec takového partnera nesnáší a dělá cokoliv, aby se dostal z jeho vlivu.
Občas tomu tak opravdu bývá a to hlavně v případě, kdy Kozoroh své pedagogické působení přežene. Většinou si však Střelec uvědomuje pozitivní roli, kterou partner v jeho životě hraje, a všem jeho pokynům bedlivě naslouchá. I když spolu o sexu většinou (hlavně kvůli ostýchavosti Kozoroha) moc nemluvíte, je sexuální soulad základním stavebním kamenem vaší partnerské pohody a měli byste se oba starat, aby jím zůstal provždy.

KOZOROH/KOZOROH

Váš vztah je na jedné straně důsledkem opravdové lásky, ale vzhledem k vašemu nejvnitřnějšímu založení přijde ke slovu i hlas rozumu.
I když můžete být oba velmi půvabní, nepřikládáte fyzické přitažlivosti nijak velký význam. Pro vás je důležité, abyste si rozuměli v každodenních záležitostech, abyste měli stejný žebříček hodnot a abyste se nikdy nehádali kvůli maličkostem, které lze vyřešit v klidu.
Stejně moudře přistupujete k životním hodnotám. Snažíte se mít dobře vychované děti, kterým vštěpujete konzervativní životní hodnoty, a sami se snažíte podle těchto zásad žít. Není tedy divu, že během života obvykle dosahujete značného majetku, který vám stačí nejenom pro zajištění celé rodiny do dalšího pokolení, ale jehož užíváte i pro charitu.

KOZOROH/VODNÁŘ

Partner vás sice přitahuje a vzrušuje, ale když ho konečně dostanete, jste značně nejistí.
Jeho pohled na svět se od vašeho liší jako den od noci a protože on se nikomu přizpůsobovat nebude, zbývá to na vás. Záhy po seznámení vás šokuje vodnářský přístup k životu, který se naprosto liší od vaší obvyklé odpovědnosti. Vodnář si dělá ze všeho, co se kolem děje, legraci a vážně bere jenom to, co vy zase za důležité nepovažujete.
Občas můžete mít i pocit, že v jeho životě hrajete jenom roli mecenáše nebo sponzora, který sice platí jeho extravagance, ale jinak do ničeho mluvit nesmí. Hned při prvním konfliktu s vnějším světem však zjistíte, jak se mýlíte. Když nastanou potíže, postaví se vám Vodnář po bok a bude se za vás bít do posledního dechu.

KOZOROH/RYBY

Symbióza, kterou vytvoříte, patří k těm nejzdařilejším z celého zodiaku.
Ryba vám vytváří láskyplnou atmosféru, kterou po pracovních bojích tak potřebujete, a hned od začátku soužití od ní automaticky dostáváte duševní teplo a něhu. Občas vás to sice může trochu obtěžovat - zejména ve chvílích, kdy si budete chtít vážně pohovořit o svých pracovních záležitostech nebo vážných plánech, ale celkově budete s její péčí spokojeni.
Vy jí za to poskytnete stabilitu, ubráníte ji před depresemi, dohlédnete na její zdravý životní styl a nedovolíte, aby propadla alkoholu nebo drogám. Zároveň se postaráte, aby mohla dělat jenom to, co ji doopravdy baví, a pokud se jí v tom bude dařit, budete na ni zcela nezřízeně pyšní a budete se jí bez zábran chlubit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama