Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Rošťák Martin z Ordinace: Propadl hazardu?

29. dubna 2006 v 19:45
V seriálovém hitu Ordinace v růžové zahradě hraje Oliver Cox sympatického rošťáka Martina.
Také kvůli němu se jeho rodiče v podání Lindy Rybové a Davida Prachaře dali opět dohromady. Jaký je Martin ve skutečnosti?
Ordinace je tvým hereckým debutem. Nebál ses?
Už v pěti letech mě rodiče "odložili do dramaťáku," aby měli klid, takže nějaké zkušenosti s hraním jsem měl. I když je obrovský rozdíl mezi školním představením a natáčením seriálu se známými herci... Sice na trému moc netrpím, ale malá dušička ve mně přece jen trochu byla. Naštěstí patřím k typům, co se rychle přizpůsobí, v čemž mi pomáhá ukecanost, která se ovšem ne všem líbí - například některým učitelkám...
Myslíš, že ti k roli pomohlo exotické jméno?
Exotické? V Anglii je běžné. (smích) Můj otec je Angličan, občas tam za ním jezdím. Při získání role určitě více zapracovala náhoda. Byl jsem ve správný čas na správném místě.
Kromě filmového hraní také umíš na flétnu. Proč jsi nešel na konzervatoř?
A co bych tam dělal? Abych za pět let zjistil, že se k tomu vlastně nehodím? Mohl jsem jít i na osmiletý gympl, ale nad ním zase vyhrála pohodlnost. Základku mám u nosu, a tam bych musel dojíždět. Navíc tady mám kamarády, který mě berou a já beru je.
Hodně dětských hvězd, třeba Karel Smyzcek, Filip Renč či Jiří Strach, dali před herectvím přednost režii, neuvažuješ někdy i o tom?
Ani omylem. Nemám organizační talent a neumím ani poroučet, což oboje režisér umět musí. Navíc nejsem žádná dětská hvězda, maximálně tak pubertální. (smích).
Ale jsi populární, lidé tě poznávají, oslovují...
Spíš si na mě v metru ukazujou prstem. Když mě někdo osloví, většinou chce vědět, co bude v příštím díle seriálu, o čemž nemám pojem... S popularitou to není až tak horký. Na druhou stranu už nejsem anonymní jouda, tak si dávám pozor na svý chování.
Hrát v seriálu z lékařského prostředí může být ošidné. Když hrál kdysi Ladislav Chudík primáře Sovu v Nemocnici na kraji města, zastavovali ho lidé na ulici a chtěli, aby je operoval...
Jako že by za mnou chodily holky a chtěly ode mě vyšetřit? To by nebylo vůbec špatný! Zatím se bohužel žádná taková nenašla, mám smůlu. Ale stejně toho mám tolik, že na holky nemám čas.
No, máš toho opravdu hodně - natáčení, škola, flétna. Nemáš problémy s časem?
Čas má spíš problémy se mnou, někdy chodím pozdě. Stíhám hlavně díky tomu, že ve třídě dávám aspoň trochu pozor, abych se pak nemusel moc učit doma.
Takže koníčka asi žádného nemáš, co?
A to říká kdo? Jasně že mám! Hraju, stejně jako šest miliónů dalších lidí po celém světě, karetní hru Magic. Hrozně moc se těším na první květnovej víkend, kdy bude v Sazka Areně velký turnaj. Přijedou na něj nejlepší světoví hráči, on taky vítěz vyhraje sto tisíc doláčů. Díky "Ordinaci" mě pozvali, že si můžu zahrát v doprovodných, menších turnajích.

Na konzervatoř to dětskou seriálovou hvězdu netáhne. Čím by chtěl v budoucnu být, však Oliver Cox ještě přesně neví.
Seriálovou maminkou Olivera je Linda Rybová
Seriálovou maminkou Olivera je Linda Rybová
Mladý herec hraje karty i závodně
Mladý herec hraje karty i závodně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anulka anulka | 4. května 2006 v 10:45 | Reagovat

máš chybu ve jmene Kamily v privním odstavci :máš tam Linda Finková                        Rybová

2 tany tany | 4. května 2006 v 12:00 | Reagovat

jo díky

3 tany tany | 4. května 2006 v 12:04 | Reagovat

opraveno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama