Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Testy v autoškolách se budou skládat elektronicky

24. dubna 2006 v 19:08 |  Autoškola a vše kolem aut

Minimální počet pro úspěšné absolvování zkoušky bude 43 bodů z 50

Testy v autoškolách se budou skládat elektronicky Zájemci o řidičský průkaz budou od července skládat v autoškolách zkoušky ze znalostí dopravních předpisů v elektronické podobě. Nová vyhláška vejde v platnost spolu s novým silničním zákonem.

Ministerstvo dopravy si od elektronických testů slibuje zvýšení bezpečnosti na silnicích. Novináře o tom na tiskové konferenci informoval ministr dopravy Milan Šimonovský.

"Elektronické testy jsou trend, který už zavedla řada evropských zemí. Má řadu výhod, jednak se zamezí manipulaci s testy, protože každá varianta bude jiná, uchazeči o řidičský průkaz se navíc budou učit pravidla v reálnější podobě," řekl Šimonovský.

Lidé by po ukončení testů měli být připraveni na skutečné situace na silnicích mnohem lépe než dříve a tím by se podle Šimonovského měl snížit počet dopravních nehod.

Zkušebních otázek bude přibližně 1000, pro každého uchazeče jich počítač vybere 25. Testy by tak neměly být identické. Na zkoušku bude mít každý uchazeč třicet minut, dysgrafici potom dvojnásobný časový limit.

Zájemci o řidičské průkazy si navíc nové testy mohou zkoušet na internetu. Ministerstvo dopravy totiž spustilo speciální webové stránky etesty.mdcr.cz a www.novapravidla.cz.

Celkem může uchazeč o řidičský průkaz získat padesát bodů, minimální počet pro úspěšné absolvování zkoušky je 43 bodů. Nadále musí každý splnit zkoušku z praktické jízdy, ovládání a údržby vozu.

Novinky testování v autoškolách se dotknou i zkušebních komisařů a úředníků obecních a městských úřadů. Ti budou vyškoleni do konce května. V červenci spolu s novou podobou závěrečných testů v autoškolách vstoupí v platnost i nový silniční zákon, který mimo jiné zavede bodový systém. Připraven je i nový zákon o autoškolách, projednávat by se ale měl až po volbách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | E-mail | 18. července 2006 v 18:34 | Reagovat

Dobrý den potřeboval bych vědět,jestli bude v testech,jenom jedna správná odpověď?Prosím,napište hned

2 tany tany | 18. července 2006 v 20:30 | Reagovat

ahoj Lukáši, já dělala autoškolu před rokem, ale vím to od kolegy, na kterého čekají nové testy , ty elektronické. Bylo mu řečeno, že tam bude jen jedna správná odpověď, což si myslím, že je lepší. Hodně zdaru!!

3 alex alex | 1. prosince 2014 v 13:37 | Reagovat

Trošku pozdní odpověď, ale vložím sem své postřehy, třeba na to ještě někdo narazí. Dnes je v testech pouze jedna správná odpověď ze tří nabízených. Není to těžké, ale musí se na to člověk podívat. Já jsem trénoval na http://www.autoweb.cz/testy-autoskol/ a dělal jsem to tak dlouho, dokud jsem to neměl 3x po sobě na 100%. Vyplatilo se a už jsem řidič :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama