Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Začátkem dubna obsadí kina Woody Allen

4. dubna 2006 v 15:48
Hra osudu - foto z filmu
Praha - Od 6. dubna se v českých kinech objeví nové drama amerického režiséra a scenáristy Woodyho Allena. Má název Match Point - Hra osudu a hlavní role v něm ztvárnili Scarlett Johanssonová a Jonathan Rhys-Meyers. Snímek, za který Allen získal cenu Goya pro nejlepší evropský film, dnes pražským novinářům představila distribuční společnost SPI. Jeho scénář byl nominován na Oscara.
Match Point - Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil Allen do anglické vyšší společnosti. Johanssonová hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys-Meyerse a jeho ženu, kterou hraje Emily Mortimerová.
Hra osudu - foto z filmu
Podle distribučních informací tento snímek vznikal v létě 2004 v Londýně. Byl prvním projektem, který Allen natočil mimo svůj rodný New York. Natáčení trvalo sedm týdnů a zabralo některé z nejznámějších památek.
Allen byl rád, že k filmu opět získal podporu od svých dlouholetých a důvěryhodných spolupracovníků - producentky Letty Aronsonové, koproducentky Helen Robinové a střihačky Alisy Lepselterové. Další členy týmu si vybral z nejlepších talentů Británie. "Práce s britským štábem byla úžasnou zkušeností. Měl jsem skvělý tým; přátelský, ohromně schopný a neuvěřitelně dobrý. Bylo to uvolněné a nenucené, každý dával do své práce hodně entusiasmu, čímž byla tato zkušenost velmi příjemná," charakterizoval to Allen.
Rhys-Meyers se mu líbil ve snímku Blafuj jako Beckham, proto ho obsadil. Zlom pro něj znamenala role ve filmu Sametová extáze, který získal v Cannes cenu za speciální umělecký výkon; kritici prý žasli nad schopnostmi tehdy devatenáctiletého herce.
Johanssonovou Allen zvolil, protože obdivoval její výkony v Přízračném světě a ve snímku Ztraceno v překladu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama