Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Známost ze zvyku

2. dubna 2006 v 18:49
Zvětšit obrázek ilustrační foto
Nikdo Vám přesně neřekne, jak dlouho byste měla s partnerem chodit, než si ho vezmete. Je to čistě individuální. Přesto psychologové tvrdí, že příliš dlouhá známost milostnému vztahu nesvědčí a může být při vstupu do manželství stejnou nevýhodou jako známost příliš krátká.
Abyste si vůbec byly schopny někoho vzít, musíte mít nejen chuť riskovat, ale být i v určité míře naivní. I když budete sebevíc přesvědčeni, že svého partnera dokonale znáte, nikdy dopředu přesně neodhadnete, co se z něj vyklube, až se vám narodí dítě či jak bude snášet stereotyp rodinného života.
Psychologové tvrdí, že nejpříznivější období pro svatbu je tehdy, kdy jsou partneři k sobě silně přitahováni, ale již vzájemně tuší některé své slabiny. Když propásnete správnou chvíli ke sňatku, vývoj vašeho vztahu může vypadnout z tempa. Začnete ztrácet odvahu i potřebnou naivitu. Zasekne se nejen vývoj vašeho vztahu, ale i vývoj váš osobní. Navíc pokud se dostanete až do tohoto stádia vztahu, začnou nad krásnými zážitky převažovat zážitky negativní. Některé páry se začnou neustále hádat, jiné se zas začnou vzájemně odcizovat tím, že spolu začnou trávit čím dál méně času.
Každý z nás pokud se dostane do stádia stereotypu a věčné nespokojenosti, snaží si najít únik. Někteří začnou vyhledávat společnost svobodných mladých lidí na diskotékách, jiní zas budou veškerý svůj volný čas trávit se svou starou partou apod. Možností úniku je spousta. Zejména z těchto důvodů končí vztahy po osmileté známosti apod.

Jak z tohoto koloběhu ven?

Pokud se dostanete až sem, řešení je výhradně jen a jen na vás. Buď si dáte s partnerem na chvíli pauzu, kdy budete mít čas si uvědomit, zda jeden druhému opravdu chybíte, zda vás u sebe drží něco víc než pouhý zvyk. Nebo si o všem s partnerem důkladně promluvíte a společně se budete snažit nalézt kompromis. Další možností je, že se při nejbližší příležitosti vezmete. A tou poslední možností je to, že oba půjdete svou vlastní cestou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama