Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Květen 2006

Autokino na brněnském výstavišti!

31. května 2006 v 19:15 Kam s dětmi v Brně

A.s. Veletrhy Brno ve spolupráci s Kinematografem bratří Čadíků připravuje na letošní léto zcela nový projekt. Na volné ploše R1 brněnského výstaviště bude po dobu více než 2 letních měsíců autokino.

První projekce (film Román pro ženy) bude přístupná v pátek 23.6.2006, a to zcela výjimečně ZDARMA.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Program autokina:
DenNázev filmu
23.6.Román pro ženy
24.6.Casanova
30.6.Jak se krotí krokodýli
1.7.Hostel
7.7.Rafťáci
8.7.Geisha
14.7.Experti
15.7.Syriana
21.7.Doba ledová 2
22.7.Mission Imposible 3
28.7.Mariňák
29.7.Šifra mistra Leonarda
4.8.Účastníci zájezdu
5.8.X-men 3
11.8.Všechno nejlepší
12.8.Růžový panter
18.8.Děsnej doják
19.8.Satan
25.8.Poseidon
26.8.Poseidon

Začátky představení:
- červen, červenec od 22.00 hod.
- srpen od 21.30 hod.

Vstupné:

- Kč 80,-/osobu

Kde nás najdete:
- vjezd a výjezd na volnou plochu R1 branou č. 9
Přijdeme všichni o řidičské průkazy?

31. května 2006 v 9:30 Autoškola a vše kolem aut
Bodový systém:
policie
Bezpečnostní situace na českých silnicích je stále kritická. Měsíčně na silnicích umírá několik stovek lidí. Od července začíná platit novela silničního zákona, která významně zpřísňuje postihy neukázněným řidičům, zavádí také zajímavé novinky.
Nebezpečná situace na českých silnicích přetrvává. Její zhoršení způsobila nejen bezohlednost řidičů, ale též obrovský nárůst kamionové přepravy, která využívá Českou republiky jako zemi, přes kterou se dá velmi levně projet. Od vstupu České republiky do EU tak kamionová doprava vzrostla o celých 48 %! Každý řidič, který se vydává na cestu po našich silnicích ví, jak kamiony znesnadňují a komplikují provoz.
Nejnebezpečnějším faktorem je však rychlá a riskantní jízda řidičů osobních automobilů, předjíždění v nepřehledných úsecích, jízda pod vlivem alkoholu apod.
Špatný stav bezpečnosti na silnicích potvrzují i bezpečnostní akce policie, které zjišťují přestupky až u 1/3 kontrolovaných řidičů. Velkým problémem je fakt, že na přestupky se dosud hledí velmi tolerantně a ne jako na porušení zákona. To se má však brzy změnit. Poslanci schválili novelu silničního zákona, která konečně zavádí velmi účinný a efektivní nástroj: bodový systém.
Bodový systém je již tradičně vyzkoušený systém trestání dopravních přstupků, který již funguje v mnoha zemích, jako jsou Německo, Velká Británie, Irsko, Francie, Polsko, Maďarsko a další.

Bodový systém: zvýší bezpečnost na silnicích?

Pilířem nového zákona je tzv. "bodový systém". Hlavním smyslem systému je evidence přestupků řidičů a přidělování trestných bodů za jednotlivé přestupky. Při dosažení 12 trestných bodů by již následovalo odebrání řidičského průkazu až na 1 rok. Pro získání řidičského průkazu by pak následně provinilý řidič musel absolvovat přezkoušení v autoškole.
A protože by v této oblasti neměla existovat pouze represe, existuje i odměna. Pokud tedy řidič po dobu 1 roku nespáchá žádný přestupek, budou mu 2 trestné body umazány, pokud nespáchá žádný přestupek 2 roky, umažou se mu 4 trestné body. Pokud řidič bude bez přestupku 3 roky, vymažou se mu všechny trestné body z jeho rejstříku.

Větší pravomoci policie

Důležitým prostředkem proti neukázněným řidičům, kteří soustavně porušují silniční předpisy, je opět nově zavedená možnost policie, zabavit řidičský průkaz a udělit pokutu přímo na místě. V současné době to možné není, a opilý řidič se tak bez problémů může posadit do automobilu a opět vyjet na silnici. Bezohlednost některých řidičů je pak přímo alarmující. Zde je třeba též upozornit na nebezpečné jednání některých chodců, kteří způsobují poměrně velkou část dopravních nehod ve městech.
Nebyly však stanoveny jenom maximální pokuty, ale též pokuty minimální, které policistům sníží možnost o pokutě s řidičem vyjednávat.

Nejen bodový systém, ale i vyšší pokuty!

Velmi významné je též zvýšení pokut za jednotlivé přestupky. Za nejtěžší přestupky by mohl dostat řidič osobního automobilu pokutu až 50 000,- Kč (profesionál až 100 000,- Kč). Takto vysoké pokuty lze však uplatnit na nejtěžší přestupky, jakými jsou jízda pod vlivem alkoholu či jízda bez řidičského oprávnění.
Lze říci, že takto nastavené pokuty, ač se mohou zdát vysoké, již odpovídají sankcím jaké uplatňují vůči neukázněným řidičům vyspělé země EU.
Nově navrhovaný bodový systém s vybranými přestupky
1 trestný boddrobné přestupky, neoprávněné užití vyhrazeného pruhu
2 trestné bodyjízda bez připoutání, nedovolená jízda po tramvajovém pásu
3 trestné bodypřekročení rychlosti (v obci o méně než 20 km/h, mimo 30 km/h), mob.tel. při jízdě, nezastavení na přechodu pro chodce
pokuta do 3000,-Kč
4 trestné bodypřekročení rychlosti (v obci o více než 20 km/h, mimo 30 km/h), nedání přednosti v jízdě
pokuta do 5000,-Kč
7 trestných bodůřízení pod vlivem alkoholu
pokuta 10 - 20 000,-Kč
7 trestných bodůřízení pod silným vlivem alkoholu, řízení bez řidičského oprávnění
pokuta 25 - 50 000,-Kč
//<![CDATA[ //]]>

Alkohol stále přísně zakázán, ale?

Zajímavou úpravu, která může do budoucna nastínit pohled na míru nebezpečnosti alkoholu v silničním provozu, o které diskutovali poslanci při projednávání zákona. Podle návrhu se tak neměla jakákoliv míra alkoholu v krvi posuzovat stejným způsobem.
Pokud by naměřené množství alkoholu v krvi řidiče bylo nižší než stanovený limit 0,3 promile alkoholu, dostal by řidič pouhé 3 trestné body. Pokud by však řidič tento limit překročil, bylo by mu připsáno celých 7 trestných bodů. Mezi malou sklenicí piva a pivy pěti tak byl při posuzování přestupku poměrně velký rozdíl. Tento návrh však nakonec nebyl přijat a zůstává tak do budoucna tématem k diskusi.
Zvyšují se též pokuty za jízdou pod vlivem alkoholu. Nově tak řidiči za tento přestupek zaplatí od 10 000 do 50 000,- Kč. Pokud pod vlivem alkoholu způsobí řidič nehodu, bude moci býti odsouzen až na 3 roky místo 1 roku dnes.

Je nejvyšší hodnotou život a zdraví, nebo?

Proti novému silničnímu zákonu se zásadně postavily především pravicové strany, které ho jako celek odmítly. Jednou z jejich výhrad bylo to, že se vyššími pokutami a většími pravomocemi policistů otvírá cesta pro zvyšování korupce a úplatkářství na silnicích. Je ale toto skutečný důvod pro zamítnutí zákona, který může velmi významně zvýšit bezpečnost na silnicích a snížit počet mrtvých a zraněných? Na jednu misku vah je třeba postavit lidský život a lidské zdraví a na druhou nebezpečí korupce. Která hodnota je cennější?

Zlatá klec - 44 .kapitola - ZÁVĚR

31. května 2006 v 8:46 Má tvorba
Šli jsme tedy za soudcem. Vedl nás rozlehlou chodbou , až jsme stanuli před posledními dveřmi. Jakmile je otevřel, bylo nám hned jasné, že toto je soudcova kancelář. Byla to veliká místnost s okny přes celou jednu stěnu. Z nich byl nádherný výhled na město. Místnosti vévodil velký soudcovský stůl s mnoha dokumenty, jenž se vrchovatě vršili do komínků. Toto povolání musí být hodně náročné, pomyslela jsem si. Za stolem byla kožená točivá židle. Po stranách místnosti byli knihovny , které byli až po posledního zbytku zaplněné knihami, časopisy a různou naučnou literaturou. Teď jsem si teprve všimla, po pravé straně ode dveří stál malý stolek s křesílkami. Takový malý útulný koutek . Soudce nás vyzval k posezení zrovna do tohoto koutku. Trochu jsme zaváhali. Proč si nás sem pozval? Jeho asistentka nám nabídla kávu. Přijali jsme a poděkovali. Ale po chvíli jsem zjistila pravý důvod této pohostinnosti a návštěvy u něj v kanceláři.
Během chvilky kdosi zaklepal. Asistentka otevřela a do místnosti vešla žena. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého , kdyby ovšem nenesla dítě. Malé dítě zabalené v zavinovačce. Ano dítě!! Moje holčička! Tu, kterou mi vyrvali od srdce , hned jak jsem ji porodila. Tu, kterou jsem tak dlouho neviděla. Nemohla ji nabídnout své mléko a svou láskyplnou náruč. V noci k ní vstávat, ráno se s ní probouzet. Vyskočila jsem a s velkou radostí a srdečností jsem utíkala přes místnost až k této ženě, asi k chůvě, která se o malou celou dobu starala. Už jsem nemohla delší dobu vydržet . Musím ji obejmout , přitisknout do své dosud prázdné náruče. Se slzami v očích a bijícím srdcem jsem opatrně holčičku převzala od chůvy. Ostatní se mezitím také zvedli. Konečně jsem malou viděla a přivinula na svou hruď. Byla nádherná. Krásná očka se na mne podívala a tak se spokojeně usmála, asi věděla, že se dostala konečně ke své mamince.
Líbala jsem ji. Objímala. Nebralo to konce. Slzy mi tekly proudem po tváři , celá jsem se dojetím a láskou klepala. Paul po chvíli přistoupil a objal mne a moji holčičku. Pak ji políbil na čelíčko a vzal ji za ručičku. Byl dojatý. Hlas se mu chvěl , když promluvil: "tak tě zase vítám v maminčině náručí , naše malá holčičko."
Teď mi došlo, vždyť ji musím dát jméno. Otočila jsem se k mým rodičům, abych jim ji představila . Předala jsem holčičku matce do náruče. Otec se hned nad ní sklonil. Opravdu byli také dojatí.
"Milý moji rodičové, babičko a dědečku, ráda bych vám představila vaši vnučku Paulu Dolejší. Paul mi pomohl s jejím narozením a byl mi celou tu dobu oporou a proto bych chtěla tento uzlíček lásky pojmenovat zrovna po něm. Mám ho ráda. Zaslouží si to." Paul měl slzy v očích, a sklopil zrak. Víčka se mu chvěli, jak byl rozrušený a potěšený touto zprávou: "děkuji ti Jani. Moc to pro mne znamená. Mám malou moc rád, hned jak jsem ji spatřil. Jsem moc potěšen, že jsi ji dala jméno po mě." Pak se na chvíli odmlčel. " Jani miluji tě, rád bych se tě zeptal na jednu věc, když dovolíš." "Ano, povídej," řekla jsem nic netušíc.
"Víš, rád bych se tě tady před tvými nejbližšími zeptal, zda by jsi se nechtěla stát se mou ženou." Stála jsem a s údivem ho pozorovala. "Mohli bychom utvořit spolu s Paulínkou krásnou a láskyplnou rodinu. Budu vás chránit a opečovávat. Moc bych si to přál." Pak si klekl na jednu nohu a z kapsy vytáhl krabičku, kterou otevřel. Byla jsem mírně v šoku. Toto jsem nečekala, ale moc mě to potěšilo. Paul si to připravoval dlouhé týdny. Chtěl to uskutečnit až po skončení soudu. Až bude za námi tento hrůzný a otřesný zážitek. A v našich duších bude klid a hlavně tam přibude malá Paulínka.
V krabičce se leskl malý zlatý prstýnek. Byl skromný , jako naše láska. Ale není nic nad bohatství, když ji haní zrada a lež. Opravdu je bohatší láska, která je upřímná, bez přetvářky a zloby. Ta vás obohatí daleko více. A to na celý život. Znovu jsem se rozplakala. "Miláčku," všichni netrpělivě čekali, co odpovím. Maminka s malou v náručí, tatínek, který nemohl touto láskyplnou scénou ani slova nalésti, i soudce, který vše pozoroval ze svého velkého křesla. Dokonce i asistentka, která s námi pořád zůstala. Ti všichni hleděli s otázkou v očích, co odpovím. Nemohla bych je zklamat a také…nechtěla jsem ani sebe zklamat. Proto jsem co nejdříve odpověděla .."ANO!!" "Moc ráda se stanu tvojí ženou a ty se staň manželem a otcem mé , tedy naší malé Paulínky." Zvedla jsem ruce a objala jsem ho. Začali jsme se líbat. Všichni začali tleskat. Nikdo nebyl proti našemu zasnoubení. Měli opravdovou a nefalšovanou radost. Paul. Tolik pro mne udělal, jsem mu tak moc vděčná. Ale není to všechno jen z vděčnosti. Já ho totiž opravdu miluji a to napořád.

Na ženy jsou kladeny příliš velké nároky

31. května 2006 v 6:27

Perfektně uklizená domácnost a teplé večeře nemohou být představovat dlouhodobější smysluplnou náplň života. Jde pouze o stereotyp, který jsme převzaly od generací našich matek a babiček, který nás ubíjí a brání osobnímu rozvoji. To je převažující názor žen, které se zúčastnily diskuse pořádané agenturou GAIA v rámci projektu "Quo vadis, femina?"

Kdo je doma, ten uklízí
Diskuse se ženami od třiceti do sedmačtyřiceti let potvrdila, že právě v tomto věku se nejvýrazněji projevuje nerovnost mezi produktivní a reproduktivní funkcí ženy. Odchod na mateřskou dovolenou pro velké procento žen znamená zásadní zlom, změnu na vlastní potřeby, zájmy i společenskou identitu. Projekt ukázal, že v českých rodinách stále platí pravidlo, že kdo je doma, musí také uklidit.
To se stává ovšem problémem, kdy se žena na mateřské dovolené chce věnovat péči o dítě a navíc se od ní očekává, že k tomu dokáže udržovat domácnost v perfektním stavu. Poměrně častou je také v českých domácnostech skutečnost, že ženy na mateřské dovolené si přivydělávají, aby ulehčily rodinnému rozpočtu. Na ženy na mateřské jsou tak kladeny příliš velké nároky.
"Chci se maximálně věnovat dceři, ale nakonec jí nemůžu dát dostatek času, i když jsem s ní doma. Musím dělat spoustu věcí kolem, jak domácích prací, tak placenou práci po večerech na počítači, protože manželův plat na zabezpečení rodiny nestačí. Doma mě vedli k tomu, aby domácnost byla vždy v perfektním stavu, proto považuji svoje problémy za obrovské selhání," vypověděla v diskusi matka dvouleté dcery.
Pracovití mravenečci
Ženy považují domácí práce za nudné a vyčerpávající povinnosti, které navíc nejsou ani dostatečně oceněné. Ukázalo se, že pouze minimum žen na mateřské dovolené si dopřává výpomoc v domácnosti. Pokud si však tento "luxus" dovolí, pociťují to jako velkou úlevu a jsou se svou situací více spokojeny. Bohužel si většina žen nemůže placenou pomoc v domácnosti dovolit kvůli nedostatečným financím.
S touto skutečností souvisí i to, že ženy jsou na přechodnou dobu, kterou je například mateřská dovolená, schopny smířit se se závislostí na partnerových příjmech. Většina žen však vyjádřila přesvědčení, že cesta k soběstačnosti a samostatnosti vede přes ekonomickou nezávislost. Při té příležitosti si však ženy stěžovaly, že jsou to právě ony, kdo je často ,nejen ekonomicky, znevýhodněny. "Ženy jsou stále jen pracovitými mravenečky, kteří sbírají drobky na podlaze a nemají čas se ani rozhlédnout kolem sebe. Proč si třeba radši nepřečteme volební programy politických stran místo věčného uklízení?" vyjádřila se jedna z účastnic diskuse.
Autor: GAIA/bad

Palec dostal Tony :-(

31. května 2006 v 5:53

Palcování

Tady máte úplný přehled o tom, kdo kolik obrdžel hlasů a kdo komu dal palec v tomto kole.
Kolik dostal palců?Komu dal palec?
TonyPalecPalecPalecPavel
Pluto-Tony
MarcyPalecTony
Marie-Marcy
PavelPalecTony

VyVolení 2 musí do izolace!

31. května 2006 v 5:46
VyVolení skutečně míří do izolace. Nejdou tam však z důvodu smrtící choroby, ale kvůli blížícím se volbám! Štáb se proto rozhodl pro dvoudenní izolaci a nulový kontakt!
VyVolené čekají volby. Ač nemají ponětí, co se nyní děje, půjdou hlasovat. Škoda, že jim unikají ty nejzákladnější informace. Jeden předvolební průzkum hovoří ve prospěch ODS, ten druhý naznačuje náskok ČSSD. Premiér Paroubek mluví o spřátelených agenturách s ODS a Mirek Topolánek kontruje slovy: "Vy pořád mluvíte o spřátelených agenturách." Galimatyáš, jak má být! Občanská povinnost je však občanská povinnost a VV2 tak čeká několik hodně výjimečných dní! "Televize Prima vysílá tuto středu a čtvrtek politický pořad Poslední souboj. Z tohoto důvodu nebudou vysílané pravidelné rekapitulace a jediná Výzva proběhne v pátek." Abychom ale nepřišli o jakýs takýs kontakt s Vilou, každý večer budou vysílány pravidelné Noční show. Tím to ale celé nekončí. Jestliže nebudou mít kontakt s Vilou diváci, nedojde ani ke kontaktu mezi samotnými soutěžícími a štábem. Martin Horák, mluvčí VV2, nás informuje: "Během středy a čtvrtka se přeruší veškerý kontakt s Vilou a se samotnými soutěžícími. Kamery nebudou reagovat, dveře Zpovědnice se pro nikoho neotevřou. VyVolení dostanou baterie do portu na dva dny dopředu a budou muset vystačit se zásobami, které mají k dispozici." Jako za války! Kontakt s Vilou bude navázán až v pátek večer, kdy se adeptům na pohádkovou výhru přihlásí Tereza Pergnerová. "Jak se vypořádají soutěžící s touto skutečností, nám ukáže páteční rekapitulace." My už si dovolíme předběhnout dění tohoto týdne tvrzením, že o nic převratného nepůjde. VyVolení žijí pod dohledem kamer, několikrát už byli v situaci, že neměli co jíst, ani co kouřit, a s dvoudenní volnem si jistě poradí. Pokud byste ale měli o některého ze soutěžích strach, potom ho budete mít zbytečně. Samozřejmě je neustále k dispozici případná lékařská pomoc. VV2 budou bez dozoru jen na oko! Každopádně jim bude v hlavách rotovat, co se stane v pátek. Dnešní večer nám přinese nového Duelanta a pokud se nestane nic nepředvídaného, bude jím opět Antonín Jalovec! Foto: Prima
Autor: Jan Holoubek

Zlatá klec - 43. kapitola

30. května 2006 v 19:52 Má tvorba
Pak po těch dlouhých nekončících minutách jsme byli vyzváni k vyslechnutí rozsudku . Vstoupili jsme tedy do síně a rychle přešli ke stolkům, kde jsme se obhajovali a oba bojovali za své dítě. Každý po svém. Povstali jsme a do soudní síně znovu vešel soudce.
"Jménem republiky" začal svůj závěrečný projev a zároveň vynesení rozsudku,
"shledávám pana barona Johna von Blaire a jeho ženu baronku Jessicu von Blaire. . . vinnou
a to ve věci zadržování osoby v nuzných a nevyhovujících podmínkách , psychického teroru , ohrožovánízbraní , krádeže dítěte a nakonec v křivé výpovědi ve věci skutečné matky dítěte Eleonory vonBlaire.Rozhodl o tom hlavně znalecký posudek zkoušky DNA.
Používání na slečně Janě Dolejší omamných a jiných látek nebylo důkazy prokázáno."
Začala jsem se usmívat , advokát mi chytil ruku na důkaz , že to vypadá slibně . Paul nyní seděl v lavici pro veřejnost a spolu s mými rodiči nedočkavě hleděli na ústa předsedy soudu a střídavě na mne. Byli napnutí a báli se zároveň.
Soudce pokračovat v závěrečné řeči: " Rozhodl jsem se , i přes humanitární činnosti , které manželé von Blair prováděli, jim udělit trest odnětí svobody. A to následovně. Johna von Blair za znásilnění, zadržování osoby, ohrožování zbraní a násilného odebrání dítěte odsuzuji na sedm let nepodmíněně s výši odškodnění navrhovatelce 7 200,- Eura a uhrazení veškerých nákladů , které navrhovatelce vznikly tímto soudním řízením. Jessica von Blair za spolupachatelství v zadržování a násilnému odebrání dítěte a křivé výpovědi ve věci skutečného mateřství malé Eleonory von Blaire odnětí svobody ve výši čtyři roky podmíněně a výší pokuty 3 500,- Eura, které rovněž budou vyplaceny navrhovatelce. A samozřejmě bude ihned po skončení tohoto jednání dítě svěřeno do péče slečně Janě Dolejší , skutečné matce dítěte. John von Blaire ztratil tímto činem, který na slečně a matce svého dítěte, spáchal, veškeré otcovské práva. Jeho povinností naopak ale zůstane od dnešního dne platit výživné, které soud určí po dalším jednání. Kromě těchto dvou hlavních aktérů soudního sporu , obviňuji i komorníka ScottaHelski k spolupachatelství a rodinného doktora za falšování důkazů a křivé výpovědi. Tito dva budou souzeni v příštím soudním řízením , po předložení nových důkazů a se svými advokáty. Ostatnímu služebnictvu, kteří křivě vypovídali ve prospěch svého zaměstnavatele, uděluji pouze důtku. Doufám, že si všichni přítomní vezmou k srdci tyto skutečnosti a již nikdy více nebudou křivě vypovídat, ani jinak páchat trestné činy.
Proti tomuto rozsudku lze podat odvolání do 15 dnů od doručení písemného vyhotovení ke zdejšímu soudu.
Tímto prohlašuji dnešní jednání za ukončené." A odešel.
To už jsem plakala , objala jsem svého nejlepšího advokáta pod sluncem: "moc vám děkuji, ani nevíte , co jste pro mne udělal. Nikdy vám to nezapomenu," řekla jsem s vděčností v hlase a zároveň se slzami radosti v očích. "Vím Jani, co to pro vás znamená". A také mne objal. A proti nám zatím zatýkali Johna, dávali mu pouta. Byl bledý , vyděšený a začal klást odpor. Teď si alespoň bude připadat jako já, když jsem byla vězněná v jeho domě a hlavně v tom pokoji. Zasloužil si to i za Gabrielu. Manželka dostala jen podmínku, ale myslím, že ji to stačí. Bude bez Johna sedm let. Má dost času přemýšlet o tom, co spáchala. A na Scotta a doktora taky brzy dojde. Cítila jsem se spokojeně, po poděkování advokátovi jsem spěchala mezi lavice, kde seděli moji nejbližší. A to Paul, máma i táta. Objímání nebralo konce , plakali jsme štěstím všichni čtyři. Máma mě objímala , líbala . Táta nejdříve přede mnou sklopil hlavu. Styděl se za to , co spáchal. Ale já ho objala a políbila. Ani nevím, kdy jsem to udělala naposledy. To jsem asi byla ještě malá. Ale teď jsem to udělala moc ráda. Vím, že všeho lituje , ale odpouštět se má zvlášť, když jde o vlastního tátu. Pak jsem se políbila s Paulem. Naši se na sebe zvědavě koukli. Netušili , že já a Paul… , ale byli rádi, že mně byl velikou oporou a že mě nenechal napospas osudu a samotného porodu. Bez něj bych to těžko zvládla.
Nyní na mne pokynul soudce. Netušila jsem , že se mezitím vrátil. Dostala jsem najednou divný pocit , co po mě ještě bude chtít. Teď řekne, že jsem lhala a zavře mě. Stála jsem jak sloup. "Slečno , pojďte do mé kanceláře, prosím," řekl, když viděl, že stále stojím. Sice jsem pak šla, ale nohy jsem měla jako z olova a držela se pevně Paulové ruky . V závěsu za mnou šli rodiče. Asi mě v tom nechtějí nechat samotnou, ale v čem?

Martin Hranáč: Kajdžas je moje manažerka!

30. května 2006 v 17:40
Martin Hranáč
Martin Hranáč
Renata Kajdžas Martin Hranáč
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
Jen co se exVyVolený Martin Hranáč (23) oklepal z vyhazovu ze soutěže, už se rozhlíží po manažerovi. Tony mu z vily vzkazuje: "Vezmi si Renatu, ta se o tebe postará!" Vznikne tak z Jalovce, Kajdžas a Martina jedna velká rodina?
Zatímco ve VyVolených se truchlí po dvorním vilovém šaškovi Martinovi, ten venku zatím spřádá velké plány. I když ho Jiří Suchý vypoklonkoval ze Semaforu kvůli ostudě, kterou divadlu dělal v reality show, chce se stát opět hercem, natočit další desku a hlavně dennodenně bavit lidi.
To všechno ale bez manažera nejde! Tony mu proto z vily radí, aby se bez obav obrátil na jeho přítelkyni Renatu Kajdžas (31)!
"Renata se v šoubyznysu pohybuje už dlouho a ví, jak to tam chodí. Když bude Martin u ní, nikdo ho nepodvede a nepřipraví o prachy. Viď, že mu, Renato, pomůžeš?" ptá se Tony. (mat)

Co táhne mladšího muže ke starší ženě?

30. května 2006 v 15:29

"Vždyť by mohla být jeho matka!" napadne kdekoho, když je vidí spolu. Jenže není. Je to jeho milenka. Nebo dokonce rovnou manželka! "Co na ní ten kluk vidí?" následuje užaslá otázka.

Hostem iDNES bude v úterý 30. května zpěvačka Eva Pilarová a její o 13 let mladší partner Jan Kolomazník.
Trička mám starší, než jsi ty! Tuhle větu rozhořčeně pronáší na plátnech kin herečka Uma Thurmanová.

Ve filmu Prime hraje čerstvě rozvedenou blondýnu, která vyrazí s kamarády do kina a seznámí se tam s mužem svých snů. Jenže ouha, na prvním rande přichází šokující zjištění: její vyvolený je o čtrnáct let mladší!

Co teď? Má věřit svému srdci, nebo má podlehnout společenskému diktátu, který praví, že ve 37 nesmí milovat 23letého muže, protože to není normální?

Podobné otázky si už dávno nekladou jen filmové hrdinky.

"Jeho rodiče se s tím pořád ještě nesrovnali, vadí jim, že Roman nemá vlastní děti a se mnou je ani mít nebude," vypráví mi nad sklenkou vína 55letá úřednice Pavla. Své příjmení prozradit nechce. Bojí se reakce přítelovy rodiny. Ten měl původně dorazit s ní, ale pak si veřejné přiznání rozmyslel.

Pavla se se svým 42letým přítelem seznámila pár týdnů po rozvodu - podobně jako hrdinka filmu Prime. Oslovil ji první. "Půl roku jsem čekala, že mě zase hned opustí, ale nic se nestalo." Dnes spolu už čtyři roky žijí.

Sportují, chodí do společnosti, on je pozorný, milý, starostlivý: "Dělá doslova, co mi na očích vidí." Na rozdíl od bývalého manžela, jehož životní náplní byl alkohol a parta kamarádů. Otázku, proč se do ní o tolik let mladší muž zahleděl, neřeší. A asi dělá dobře.

"Domnívám se, že ve vztahu starší ženy a mladšího muže často mohou hrát roli i jiné faktory než skutečná zamilovanost. Například to, že ta žena je slavná, známá, bohatá - muž získává vztahem společenskou pozici. Nebo to může být ze sexuálních důvodů - když si ti muži netroufnou na své vrstevnice, pak jsou si se starší ženou jistější, protože své mládí považují za dostatečnou hodnotu, kterou nabízejí," tvrdí sexuolog Petr Weiss.

Podle něho může sehrát svou roli i fakt, že mladý muž hledá spíše péči než bouřlivé milostné zážitky. A vybírá si tak starší ženu jako mateřský typ.
Oidipovský komplex
Teorii, že když se mladíček zakouká do ženy středního věku, tak má většinou problematický vztah k matce, potvrzuje i psycholožka Alena Jarkovská: "Nedovedu si představit, že by v takovém vztahu nehrál vztah muže k matce vůbec žádnou roli. Zejména když je věkový rozdíl větší než deset let. Ať už jde o silnou vzájemnou závislost, kdy pečující máma je nahrazena pečující partnerkou, nebo má ten muž s matkou cosi nedořešeného, co ho k o hodně starším ženám táhne."

A Pavla přiznává: "Je pravda, že mateřské péče měl Roman málo, a navíc maminku velmi miloval. Jeho otec byl naopak despota a maminka dávala přednost jemu před dětmi, takže myslím, že si to teď kompenzuje. I v dospělosti ho kontroluje, radí mu co a jak. Mně to sice vadí, ale mluvit mu do toho nehodlám. Myslím, že i tohle je věc, kterou oceňuje. Nesoupeřím s ní. Párkrát jsem na to téma narazila, ale on se o tom bavit nechce. Je to taková jeho 13. komnata, kterou nemá vyřešenou, a je si toho vědom."

Jarkovská k téhle ,oidipovské' teorii dodává: "Těžko ale říct, kdo má nebo nemá problémy s vlastní matkou, v tom norma neexistuje. Obecně to vlastně nelze definovat."

Starší žena může být podle ní rozhodně zajímavá i jinými věcmi. Je zralejší než mladé slečny, má jasný pohled na svět, většinou je samostatnější. Jednoduše řečeno už ví, co od života chce.

V obci Rudná kousek od Prahy sedím s dalším ,nežádoucím' párem - Janovi Kryštůfkovi je 26 let, jeho přítelkyni Šárce Zahradníkové o 16 víc.

Na první pohled je na nich vidět, že jsou zamilovaní, propastný věkový rozdíl byste mezi nimi nehádali. Už pátým rokem žijí spolu. Napadá mě, že tak trochu teorie o dominanci starší ženy vyvracejí - tady je jasným vůdcem ve vztahu statný mladík, i když jeho přítelkyně taky není žádná uťáplá panička. Vtipkují, smějí se, přiznávají, že šli spát v pět hodin ráno, protože v noci řádili na zábavě.

Co ho k ní táhne? "Mladý holky obrážejí diskotéky, což mě nikdy nebavilo. Taky si užíváme, ale jinak vedeme rodinný život a to se mi líbí, vyhovuje mi to," tvrdí Jan.

Jenže co dál? Co až bude jeho manželce šedesát a jemu teprve 44? "Neřeším, jestli mě někdy opustí kvůli mladší ženě. Dokonce jsem Honzovi řekla, že až ta chvíle přijde, ať mi to řekne normálně v klidu. Nebudu mu v ničem bránit nebo dělat scény. Jsem ráda za každý měsíc, který se mnou stráví," tvrdí Šárka.
Budoucnost? Proč ji řešit?

Že starší žena láká mladšího muže svou sečtělostí a klidem, potvrzuje i třetí pár.

Spisovatelce Mileně Tomešové bude za dva roky padesát, jejímu manželovi Michalovi je třicet.

"Manželka je žena každým coulem a zaujala mě na ní její vysoká úroveň po všech stránkách: kultivovanost, inteligence, krása. To všechno dohromady dává tu její ženskost," říká Michal, bývalý duchovní, dnes policista. Jejich vztah se prý vyvíjel poměrně rychle, za pár týdnů po seznámení si byl jistý, že právě ji chce mít do konce života po svém boku.

Proč si vybral ženu téměř o osmnáct let starší? "Měl jsem předtím vztahy se svými vrstevnicemi, i dlouhodobější, a nikdy mne to neuspokojovalo. U předchozích partnerek jsme si po určité době neměli co říct, vztah se vyprázdnil. S Milenou si rozumíme ve všech směrech," vysvětluje Michal Tomeš.

Přestože jsou manželé, ani jim plány ve vztahu nic neříkají. "O budoucnosti nemluvíme. Michal říká, že žijeme teď. Kdo z nás ví, co bude za týden, za měsíc? Můžu se bát, že mě za dvacet let opustí, protože budu stařenka, zatímco on bude na vrcholu sil, ale pak můžu vyjít na ulici a přejede mne auto... Nemá smysl se tím zabývat. Napadá mě to, když zahlédnu dvacetiletou krasavici a vím, že na ni nemám a nikdy mít nebudu, protože mi je už tolik, kolik mi je. Ale co s tím nadělám? Spoléhám na Michalův charakter a na to, že pokud by se něco takového mělo přihodit, snad se dohodneme bez dramat," konstatuje Michalova žena.

A on dodáva: "Žijeme ze dne na den. O daleké budoucnosti nepřemýšlíme. Spíše se snažíme využít čas současný."

Vytěsňování myšlenek na budoucnost -to mají oslovené páry společné. "Nemám chuť se vysilovat tím, že budu pořád chtít vypadat mladší, nebo si nechat dělat plastiku. I já nechávám budoucnost zcela otevřenou. Když bude chtít odejít, jsem pro, to máme vyříkané. Vážím si toho, že se mnou tak dlouho byl," uzavírá Pavla.
3 příklady z minulého století

* Geniální surrealistický malíř Salvador Dalí nebyl kvůli přísné otcově výchově a jeho varování před nebezpečnými ženami až do svých 25 let schopen navázat vztah, dokud nepotkal o deset let starší Galu. Svou manželku pak celý svůj život až patologicky zbožňoval.

*"Archeolog je nejlepší manžel. Neboť čím je žena starší, tím je pro něj zajímavější," vtipkovala slavná spisovatelka Agatha Christie. Po rozvodu s prvním manželem se zamilovala do archeologa Maxe Mallowana. Byl o 14 let mladší než ona a žila s ním téměř půl století.

*Autor neméně slavných detektivek Raymond Chandler, citově velmi vázaný na matku, se oženil s dámou dokonce o osmnáct let starší, než byl sám - ovšem až po matčině smrti. Svou Cissi miloval natolik, že její smrt ho v roce 1954 dohnala k alkoholismu.
Kateřina Hejdová, MF DNES

Pavle Peláne pravdu! Kupuješ si hlasy!

30. května 2006 v 13:50
Vše o VyVolených...

Jde mu o ceny za 15 miliónů, ale je v pohodě!

Jeho soupeři se psychicky hroutí, ale on si klidně dává "svých třicet kuželek"! Pavel Pelán (26) z Hrotovic má výhru v kapse!
Alespoň to tvrdí informátor Blesku z rodného města soutěžícího, který si přál zůstat v utajení. "Máme tady tajný sešit, kam všichni jeho fanoušci zapisují, kolik mu poslali sms do soutěže. Všem prý slíbil patnáct až padesát tisíc korun, podle toho, jak budou aktivní," tvrdí Pelánův známý. A kdo další dostal slib, že nebude na vítězství Pelána v soutěži ztrátový? Dokonce samotné Hrotovice!
Bývalý strážník městské policie Pavel Pelán měl podle všeho oslovit starostu Hrotovic s lákavou nabídkou miliónového daru pro radnici. Tím si měl zajistit popularitu mezi místními a tím i dostatečný počet sms hlasů nejen při televizní volbě do reality show VyVolení, ale především v samotných Duelech.
A co na to říká starosta Hrotovic, který Pelánovu cestu v reality show bedlivě sleduje? "Jsou to hospodské řeči, ale kdyby Pavel vyhrál a městu nějaké peníze dal, bylo by to příjemné," řekl Blesku Antonín Mlynář, starosta města Hrotovic, který nikterak nad vidinou finanční injekce pro městskou pokladnu neohrnoval nos.
Ovšem podle všeho Pelán kvůli pohádkové výhře byl schopný zajít ještě dál! "Vím, že existuje jistý zápisník, do kterého se zapisují jména a výdaje lidí, kteří vHrotovicích posílají Pavlovi smsky. Pavel slíbil, že pokud vyhraje, k celkové útratě za smsky jednotlivě připočte deset až padesát tisíc korun a tímto způsobem oplatí pomoc při vyhraných Duelech," prozradil Blesku zdroj z Hrotovic.
A zřejmě tak Pavel sázel na jistou kartu! Jak jinak si totiž vysvětlit skutečnost, že Pavel před nástupem do VyVolených dal výpověď z pracovního poměru u městské policie a ani nežádal o náhradní volno?
A tak se zdá, že Pavel Pelán může být až do konce VyVolených "grandiózně svěží". Protože, jak to vypadá, tak lidé z Hrotovic Pelána z každého Duelu vítězně vrátí do vily, no a kdo by potom nebyl v pohodě?
Autor: Rudolf Šindelář, Ondřej Požár (30. 5. 2006)

Co máme podle mužů vědět o sexu

30. května 2006 v 12:10
Co máme podle mužů vědět o sexu
Záludná otázka. I když si myslíte, že víte všechno, podle mužů máme právě v této oblasti zásadní nedostatky. Na co si muži stěžují? Tady je seznam, který se vám může hodit…

Bílá: Teď na mně Noid visí!

30. května 2006 v 9:37
Lucie Bílá a její
Lucie Bílá a její "Noid"
Lucie Bílá (40) si pořídila náhrdelník se jménem svého manžela Vaška Bárty alias Noida.
"Je celý ze stříbra. Nechala jsem si ho udělat u mé známé zlatnice. Nosím ho hrozně ráda," řekla SuperSpy zpěvačka. Pokud jí zrovna Noid nemůže stát po boku, zvolí Lucie Bílá malou "náhražku" v podobě šperku.
"Takhle je se mnou pořád," směje se Bílá.
A měla ho i na akci v hotelu Praha, kde zpívala. Noid na ní chyběl. Pařil v pražském klubu Duplex, kde dělá barmana jeho bratr Štěpán. "Lucka už nepije alkohol vůbec a já jen výjimečně. Panáka si dám maximálně jednou týdně, a to většinou v Duplexu u bráchy," dodal Noid. (gw)

Jak proplout rozvodem

30. května 2006 v 7:56

Provdala jste se za člověka, kterého jste milovala.

Myslela jste si, že jej dokonale znáte a že o něm víte úplně všechno. Ale bohužel se něco stalo a váš idylický vztah byl rázem ten tam. Víte, co dělat, když hodláte manželství ukončit a chcete si zachovat důstojnost?
Nejdříve je nutno připomenout, v jakých případech nelze uzavřít manželství. Je jich pouze pět a jsou všeobecně známé:
1. Manželství nelze uzavřít s ženatým mužem nebo s vdanou ženou.
2. Tabu je také manželství mezi příbuznými.
3. Rovněž nezletilý(á) nesmí manželství uzavřít.
4. Osoby zbavené způsobilosti k právním úkonům nesmí vůbec uzavřít manželství, soud však může povolit manželství osobám, kterým byla způsobilost pouze omezena.
5. Poslední překážkou může být vada právního úkonu.
Rozvod
Jestliže je všechno v pořádku, pak jste šťastnou ženou. Ovšem někdy to v manželství začne po nějakém čase skřípat. Vyvrcholením všech neshod je pak rozvod. Záleží na obou partnerech, jak se s novou situací vyrovnají a jak ji zvládnou. Jsou-li oba partneři rozumní, nebudou věci komplikovat - proběhne nesporný rozvod. Dojde-li mezi nimi k neshodám, pak si zřejmě manželé prožijí sporný rozvod.
Nesporný
Samozřejmě, že nejlepší variantou je vzájemná dohoda na obou stranách. V tom případě jde o tzv. nesporný nebo také smluvený rozvod. Tedy dohodnou-li se obě strany ve věcech týkajících se dětí, majetku, bydlení, soud nezjišťuje příčiny rozvodu a řízení je rychlé.
Sporný
Partneři se na výše uvedených záležitostech nedohodli. V tomto případě soud zjišťuje příčiny rozpadu jejich manželství. Velice důležitou roli hraje fakt, zda se v manželství narodily děti. Pokud se manželé nedohodnou nebo mají nezletilé děti a rozvod by byl v rozporu s jejich zájmy, danými zvláštními důvody, pak takové manželství nemůže být rozvedeno.
Ovšem pokud dospějí k dohodě, je hotovo. Soud rozhoduje v zájmu nezletilých dětí, o rozvodu však soud nerozhodne, dokud nenabude právní moci rozhodnutí o úpravě poměrů nezletilých dětí po rozvodu - to vydá soud v samostatném řízení.
Důležité: nejdříve je třeba rozhodnout o nezletilém dítěti a pak teprve přichází na řadu rozvod.
Dohoda je levnější
Když už se oba partneři rozhodli ukončit vztah rozvodem, je v jejich zájmu, aby byl co nejklidnější. Přestože to není příjemné, vzájemnou dohodou si můžete celou situaci ulehčit. Záleží tedy pouze na vás dvou, jestli se rozvedete jako dvě myslící bytosti, nebo zvolíte nechutné dryjáčnické tahanice o dítě nebo majetek.

Karin a Karolína: Vrací se do vily!

30. května 2006 v 7:40
Karina Hovjacká
Karina Hovjacká
Karolína Vrbasová Karina Hovjacká
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
Pondělí 29.5. 2006, 17:00
Do vily se po čase vrací dva odpadlíci: Karin (18) a Karol (25). Nejdou znovu hrát, ale jen na návštěvu!
Štáb primácké reality show už neví, co by pro vyšší sledovanost vymyslel. Snažil se tedy aspoň nabulíkovat zbylým hráčům, že Karol a Karin, které si vybrali pro návrat do soutěže, jdou spolu s nimi znovu hrát o hlavní výhru patnácti milionů. Ti jim však nevěří a až po pár hodinách pobytu odejdou, bude po překvapení. Karol se těší na Noční show, kdy se jí vrátí plyšák Puk. (mat)

Už je tu nová reality show BAR

30. května 2006 v 7:39
Josef Carda je bavič, který by prostředí Baru velmi oživil. Doufejme, že nabídku přijme
Josef Carda je bavič, který by prostředí Baru velmi oživil. Doufejme, že nabídku přijme
Agátě Hanychové prý produkce již několikrát volala, že o ni velmi stojí. Agáta se stále rozmýšlí Petra Voláková patří mezi oblíbenkyně generálního ředitele, a tak je její účast téměř jistá Yemi je další známou osobností, o které televize Prima uvažuje Josef Carda je bavič, který by prostředí Baru velmi oživil. Doufejme, že nabídku přijme
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
Prima chystá na léto hned několik reality show. Jednou z nich, od které si hodně slibuje a do které zapojí i několik známých osobností, je reality show s názvem Bar.
"Jde o velmi svěží moderní formát, který má všechny předpoklady stát se hitem letošního léta. Prostředí Baru samo o sobě evokuje pohodu, zábavu, akci a přátelskou atmosféru. To vše k létu neodmyslitelně patří. Navíc účastníci soutěže nebudou nedosažitelnou skupinou lidí uzavřenou v nedostupném domě. Naopak, každý, kdo se bude s nimi chtít osobně setkat, bude moct, pokud Bar navštíví," řekl SuperSpy generální ředitel televize Prima Martin Dvořák.
Česká verze této celosvětově úspěšné reality show počítá s deseti až dvanácti soutěžícími, kteří se momentálně vybírají.
Kromě nových tváří by měly část soutěžících tvořit známé osobnosti ze světa showbusinessu. SuperSpy zjistil, že se uvažuje například o Agátě Hanychové, Petře Volákové, Josefu Cardovi nebo Yemim.
Účastníci soutěže nebudou izolováni od vnějšího světa, jako je zvykem u jiných typů reality show. Budou muset přímo komunikovat se svým okolím - hosty Baru. Po dobu soutěže ale nesmí nikdo opustit Bar ani byt u Baru, kde budou bydlet. (ku)

Zlatá klec - 42. kapitola

30. května 2006 v 7:04 Má tvorba
Uběhl poslední týden , který mi chyběl do soudního procesu. Byla jsem už na pokraji sil, tak dlouho jsem nic neslyšela o moji holčičce. Neměla jsem sebemenší zprávy, jak se ji daří , jestli je v dobrých rukou, nic. Prostě nic. Ještě , že už je dneska ten soud. Jen ať to dobře dopadne, modlím se stále. Paul začal být , čím víc se blíží tento proces, také nervóznější, ale nedával to najevo jako já. Oba jsme doufali v to nejlepší , že snad dnes, nejpozději zítra , nám dají zpět mé dítě. A já budu moci přivinout na svou hruď, tak jako když se narodilo.
Tak dnes máme 15. ledna . Hodina H se blíží. Bude devátá hodina ranní a tak soud ohledně rodičovství a svěření do péče malé Eleonory, začal. Mělo by to být i soudní řízení o mém zadržování v domě a hlavně násilném odebrání mého dítěte po porodu. Přišli všichni, kteří byli pozváni. Navrhovatelkou jsem byla já. Odpůrce byl John spolu s Jessicou. Byli přizváni i svědkové, jejichž jména mi můj obhájce nestihl před jednání říci, nebylo totiž až do samotného začátku tohoto řízení jisté, kteří svědkové se dostaví k svědectví. Jako obhájce mi byl soudcem doporučen JUDr. Štefka. Měli jsme před stáním dvě schůzky, abychom ho mohli spolu se soudcem zasvětit do případu.
Byli jsme s Johnem a Jessicou společně s našimi advokáty vyzváni k vstoupení do soudní síně a zaujmutí místa. Soudní síň byla veliká, krásně zdobená místnost, která měla v čele velký soudní stůl. Za ním bude za chvíli sedět soudce, který tento případ dostal na starosti a který bude, jak pevně doufám , spravedlivý. Škoda, že se případu nemohl ujmout soudce, známý od mého táty, ale je za prvé z jiného státu a za druhé to by byl střet zájmů. Ale alespoň mě pomohl s přípravou na jednání a jednal i s mým novým obhájcem, který se zabývá rodinným, ale i trestním právem, do kterých má žaloba spadá. Vedle soudce po pravé straně seděla zapisovatelka. My jsme měli stolky proti sobě kolmo k soudnímu stolu. Byla jsem nerada, že budu muset po celou dobu hledět na ty dva. Raději jsem se koukala jinam. Pořád jsem musela myslet na mého drobečka a vždy se mi pak objevily slzy v očích. Asi ji hlídá chůva. Nalevo ode mne seděl obhájce a před sebou měl horu papírů a písemných materiálů k jednání. Jinak v této rozlehlé místnosti byli lavice pro veřejnost. Seděli tam lidé, kteří nebyli svědci, protože ti by museli sedět za dveřmi. Podle pravidel soudu se nesmějí účastnit soudního řízení, aby nebyli ničím a nikým zmanipulováni.
Konečně přišel soudce, povstali jsme. Obě strany byli soudci představeni. Ten zahájil soudní řízení. Oba advokáti měli nyní prostor na sdělení představy o své pravdě.
Nejdříve mluvil můj advokát . Vyprávěl tedy vše od začátku. Začal mým pronásledováním inženýrem Drahým a poslání ředitelem do Itálie pod podmínkou překladu smlouvy, která nikdy neexistovala. Pokračoval pozvánkou na ples, na kterém mi poprvé byl nasypány nějaké drogy do pití. Bohužel na toto tvrzení jsme neměli důkazy. Pak odhalil pravdu o mém znásilnění u rybníka, o kterém jsem neměla díky lékům tušení. Došlo k otěhotnění. A nakonec držení v pokoji pod dohledem, a hlavně v pokoji v podkroví. Ve špinavé , ponuré díře, bez jídla a pití a kde jsem byla nucena i porodit. A to nejhorší nakonec. Odebrání dítěte baronkou Jessicou a ozbrojeným baronem . A znovu držení pod zámkem. Takže podle mého advokáta tu bylo několik trestných činů dohromady. Soudce vše bedlivě vyslechl.
Pak dostal prostor i advokát Johna. Začal mluvit svou pravdu a já jen zírala s otevřenou pusou. Měli to pěkně secvičené. Tak tento povedený advokát začal tím, že jsem se vetřela sama na ples, aniž bych byla pozvána. "Slyšela o plese z rozhovoru, který vedl s jedním obchodním partnerem v hotelu, kde jsem byla také mimochodem ubytována. Pan baron nechtěl být nezdvořilý a tak ji na plese nakonec nechal , ale netušil, jaké divadélko poté předvede. Začala blouznit a předstírat velké bolesti hlavy. Baron ji nechtěl mít na svědomí, říkal si, třeba na plese snědla něco zkaženého , tak ji nechal pod svou střechou další dny. Chtěli ji s baronkou dávno vyprovodit z domu, neměla tam co pohledávat. Zvlášť, když zjistili, že baronka je v jiném stavu." Advokát mluvil a mluvil čím dál víc nesmysli. Chtěla jsem se vzepřít, ale nesměla jsem . Doktor Štefka mě poprosil, abych vydržela. Mohla bych urazit soudce za mrhání a přerušování soudního řízení a tudíž by mě mohl pokutovat až do výše 50 000,- Kč . Tak jsem raději mlčela , kde bych takové peníze taky vzala. "No a když tedy baronka zjistila," pokračoval Johnův advokát, "že čeká dítě, měla velkou radost. Tak svolila, abych ji dělala společnost. Nechala slečnu Dolejší klidně se pohybovat po domě. Jenže zjistili, že jim tam prohlíží pokoje a začali se bát o majetek. Začali ji trochu napomínat a to se ji nelíbilo. Počkala, až paní Jessica porodí a podala na ni tuto pochybnou a lživou žalobu. Hlavně , že dítě je její a ne samotné vážené paní baronky." Pak obhájce popřel tvrzení, že jsou na panství zbraně, nebo drogy. Jsou spořádaná a vznešená rodina, která pomáhá při různých dobročinných akcí.
Soudce vyslechl i tuto stranu. Poprosil nyní o důkazy . Za důkaz , dle soudce, mohou sloužit všechny prostředky , jimiž lze zjistit stav věci , zejména výslech svědků, znalecký posudek, zprávy a vyjádření orgánů, fyzických a právních osob, notářské zápisy či jiné listiny.
Byli tedy do soudní síně postupně zvány svědci. Nejdříve se za Johna postavil komorník Scott, řidiči, nová ochranka , osobní služebná /ta plnoštíhlá/ a kuchař. Všichni vypovídali ve prospěch Johna . Přesně kopírovali slova Johnova advokáta, že jsem se tam vetřela a byla trpěná. Nakonec přistoupil i rodinný doktor, který mě vyšetřoval a vystavil i těhotenskou průkazku. Ale dělal, jako kdyby mě nikdy neviděl. Doložil těhotenskou průkazku, ale baronky Jessicy, písemnou zprávu o proběhlém porodu Jessicy a jeho asistence na něm. A nakonec předložil i falešně vytvořený rodný list Eleonory von Blaire. A přitom jsou všichni svědci soudcem poučeni, těsně před samotným výslechem, o mluvení pravdy a nesmějí nic zamlčovat . Průběh jednání určuje předseda senátu, tedy soudce a ten nyní vyzval svědky druhé strany. Tedy navrhovatelky, mne.
První vypovídá pod přísahou Paul. Ten mi byl největší nadějí . Po něm Blanka, pak jedna služebná, která slíbila pomoc nabídnout mne a být proti svému pánovi a zaměstnavateli. Pak se soudce odmlčel a pozval mé rodiče. Ztuhla jsem , nevěděla jsem , že tu budou také. Do sálu nejdříve vešel otec. S rozechvělým hlasem nadiktoval do zápisu své jméno. Pak krátkým pohledem spočinul na mně. Viděla jsem v jeho očích lítost, oporu a pokoru. Byla jsem ráda, že tu byl také , aby pomohl vyjasnit případ s pozváním na jednání, které nikdy nemělo být uskutečněno. Vše bylo dle jeho slov podplaceno Johnem. Podplatil ředitele, který mne vyslal na falešné jednání. Také donesl písemné prohlášení mé paní doktorky o tom, že jsem byla před devíti měsíci těhotná. To mě mohlo také pomoci. Nakonec do síně , tedy po mé matce a k mému údivu vstoupila dívka, která mi byla nesmírně podobná. Úplně jsem z toho měla husí kůži. To musela být přeci Gabriela. Kde ji našli? Můj advokát se na mne usmál, věděl, co se mi honí hlavou. Gabriela se na mne podívala, poznala a věděla přesně , co jsem prožila. Byly jsme v tuto chvíli spojeni stejným tajemstvím a zkušeností. Jenže ona dítě měla a já ….
Po ukončení svědků , kteří vypovídali, přišlo na řadu podání důkazů, které ještě podány nebyli. John již kromě těhotenského průkazu, písemného vyjádření jednoho doktora o porodu a rodného listu, neměl nic. Já tedy doplnila důkazy o lékařské písemné prohlášení mladého doktora, který potvrdil můj nedávno proběhlý porod . Soudce se pořád tvářil tak neurčitě , byla jsem z něj nervózní. Napadlo mne , jestli ho John také nepodplatil. Byla jsem na to upozorněna, že to možné bude a tudíž bychom se museli odvolat. Samozřejmě při neúspěchu. A pak nám zbyla poslední věc, na kterou jsme upírali veškeré naděje . Předložili jsme poslední důkaz mého těhotenství a rodinného , krevního pouta k malé holčičce, která je zatím pojmenovaná Eleonora. A to lékařské potvrzení a vyšetření DNA. Jak to John uslyšel , povstal, vytřeštil oči. Vůbec neměl potuchy o našem malém podfuku a vyšetření našeho dítěte. Byl šokován. Soudce i tento důkaz, a to nejpádnější , přijal.
Předseda senátu nakonec vyzval všechny účastníky k opuštění soudní síně a vyčkání k návratu za účelem vynesení rozsudku. Zvedli jsme se tedy k odchodu a vyčkali za dveřmi. Tady mi byl velkou oporou Paul , v tom dlouhotrvajícím čekání na vynesení rozsudku, který určí, komu bude holčička svěřena do péče a kdo bude platit vyživovací povinnosti.

Je to normální? Drsňák Tony: Báseň Martinovi

30. května 2006 v 5:52
Vše o VyVolených...

To je víc než láska!

Duo Martin Hranáč (23) - Antonín Jalovec alias Tony (30) jsou i po rozdělení v sobotním Duelu reality show VyVolení stále spolu. I když Tony vystupuje jako drsňák, jeho srdce je rozpolceno zakázanou láskou.
Oficiální partnerka Renata Kajdžas čeká doma a trpce se vyrovnává s milostným vzplanutím svého Tondy k extravagantnímu homosexuálovi Martinovi.
"Sedím tady v sauně s myšlenkami na tebe, chci ti toho tolik říct a nevím, kde začít. Moc často jsem přemýšlel, jak je tohle možný, už jsem na to, mamko, přišel, jsme totožní." Tak píše Tony své "mamce"!
Fakt, že bude mít Kajdžas v Martinovi soka v lásce dokládá i další verš básně."Polovinu svého srdce, dal jsem právem Renatce, to ty dobře víš, polovinu zbylé půlky dávám právě tobě!"
Vypadá to, že po svém návratu z vily bude mít Tony doma dost co vysvětlovat. Takový milostný trojúhleník Česká republika totiž dlouho nezažila...

Návštěva se blíží

29. května 2006 v 21:51
krevety a další dobrůtky...
Podvečer přinesl do Vily vzrušení. VyVolení konečně uvěřili, že jejich návštěva nejspíš dorazí.
Nejprve ale museli zodpovědět otázku, zda jsou si jistí, že se dobře rozhodli, když si pozvali zpátky do Vily Karol a Karin. Shoda byla absolutní. Vůbec nevadí, jestli je holky ohrozí ve hře o 15 milionů. Hlavně když bude zase jeden večer sranda.
Zásobovačka pak vydala své poklady. Krevety, šampíčko, paštiku, whisky, zmrzlinku... A večeře se mohla chystat. Tony se projevil jako kuchařský velmistr. Jeho recept na krevety okouzli všechny VyVolené. Hlavně Pluta a Marušku, kteří mu pomáhali ulamovat nešťastným korýšům tykadla.jen se nemohli dohodnout, jestli jsou hezčí s hlavičkou nebo bez ní.
Marcy připravila předkrm paštiku s hroznovým vínem a zmrzlinový desert se spoustou ovoce. A pak už všichni čekali, co přijde...

Břišní tanec a Kája

29. května 2006 v 16:16 Moje redakce
BŘIŠNÍ TANCE
Nevíte, zda se je naučit? Moje čtenářka a zároveň kolegyňka Kája vám poradí a proto posílá pár informací o tomto zajímavém koníčku:
Břišní tance tančím skoro již rok. Chce to trénovat, ze začátku , aby si to tělo na to zvyklo, tak asi každý den . Ale většina lidí na to nemá čas, tak alespoň pár krát do týdne.

Jaké oblečení zvolit? Ze začátku stačí nějaké tepláky a přiléhavější tričko a pak se dají koupit různé typy šátků s penízky, sukně atd.

Cena za hodinu je kolem 100 Kč, ale liší se to dle místa.

No zprvu vám to moc nepůjde , hlavně hrudník rozhýbat , to je dost náročné a celkově se člověk u toho zapotí.

Tancuje se každý sólo, ale vypadá to super , i když tancujete ve skupince.
Tak hodně zábavy a radosti z tance Vám všem přeje čtenářka a návštěvnice Tanina blogu KÁJA
Pozn . Tany: Moc ti to na fotce Kájo sluší!!!! Jen mi to sem nejde zkopírovat.
Pořád to ukazuje x. Ale i tak moc děkuji za příspěvek.

ExVyVolený Martin zatím netuší, že ho Tony hnusně podrazil

29. května 2006 v 15:46

říká psycholožka!

Na adresu Tonyho nešetří silnými výrazy: manipulátor, Velký programátor… Naše odbornice - psycholožka sleduje i online kamery a tvrdí, že Tony by VyVolené vyhrát neměl - není fér!
Další týden s VyVolenými je za námi, z velkého souboje Titánů odešel jako poražený Martin. Ale co k tomu všemu vedlo a jak tento týden probíhal? Pro všechny zbylé obyvatele Vily to byl bezesporu nejtěžší týden, co se týká náporu na psychiku. Původní nevraživost mamky s taťkou proti Pavlovi Pelánovi se postupně přenesla na všechny ostatní, a tak vznikly dva opravdu nesmiřitelné tábory - Martin a Tony na jedné straně, Pavel, Pluto a Marcy na druhé. Jen Maruška se stále ještě snažila kamarádit se všemi, ale i jí byl Pavlův tábor bližší. Nepřátelství se promítlo do všech úkolů a her takovým způsobem, že se i zcela nevinné zábavy zvrhávaly v nepříjemné a nechutné záležitosti. Jedním z příkladů byl úkol, kdy si VV ve dvojicích navzájem dělali zrcadla. V tomto případě měla velkou výhodu dvojice Pluto a Maruška, kteří jsou oba mírumilovní a ještě se mají docela rádi, takže úkol byl pro ně zajímavou hrou. Zcela opačně to však dopadlo u dvojic Pavel - Martin a Marcy - Tony. Mamka s taťkou se prostě rozhodli svá zrcadla zničit za každou cenu. A jelikož už nebyli schopni rozeznat hranici mezi hrou a ubližováním, dopadlo to pro Marcy i Pavla docela nepříjemně, přinejmenším pro jejich žaludky. Podrobností se radši ušetřme, část jsme viděli, já bohužel i online a ani můj žaludek pak nebyl docela v pořádku. Je pravdou, že tento úkol odnesl opilostí i Tony a vypadal při tom podstatně hůře než stále popisovaná a v poslední době naprosto vymyšlená opilost Pavla Pelána. U tohoto úkolu bych ještě jako člověk ocenila jednu věc - i když Maruška není s Marcy velká kamarádka, v případě její nezaviněné alkoholové indispozice o ni pečovala přímo ukázkově a já ji za to obdivuji. Při tomto úkolu i při dalších bylo vidět jak dokáže být Marcy rovnocennou soupeřkou Martina a Tonyho a nedá jim nic zadarmo. Však si také každou chvíli ona i Maruška od nich vyslouží velmi nelichotivá přízviska. Tady bych se zastavila u jedné věci - u Tonyho propastného rozdílu mezi slovy a činy. Ano, je hrubšího zrna a nemá úctu k ženám - v tomto směru je proti němu Pavel naprostý gentleman - ale pokud by si to tiše přiznal a nepasoval se do role rytíře, bylo by to asi pro všechny přijatelnější. Většina dalších úkolů směřovala spíše k rozdmýchávání emocí a zde nastal rychlý Martinův pád. Bylo jasné, že se Tony své mamky chce zbavit, a to už od Duelu s Karol. Tenkrát doufal, že se vrátí Karol a ne Martin. Když to nevyšlo, využil další příležitosti a ta už se povedla. Tím, že byl Martinovi nejblíž a dokonale ho zná, dokázal využít jeho absence jakýchkoli hranic a to co nadhodil, Martin ve své slepé oddanosti provedl. Takže Martin jako ten nejhorší nakonec vypadal. Tony jen tak podle potřeby přiléval olej do ohně. Je zvláštní, že Tony už si občas neuvědomuje přítomnost kamer a myslí si, že to co prováděl, je nedokazatelné. Já myslím, že dobrým sestřihem to dokazatelné je a možná by to mnoha Toníkovým zastáncům otevřelo oči. Nejhorší ukázkou manipulace bylo ovšem přemlouvání Martina, koho si vzít do Duelu. Jelikož Tony stále měnil názory, nutil Martina každou chvíli do něčeho jiného, nejdéle asi, aby si vzal jeho. To, že si to Tony rozmyslel těsně před Výzvou a určil, že si má Martin vzít Pavla, bylo posledním hřebíčkem do Martinovy rakve. Velmi podrobně jsem sledovala v těchto chvílích Martinovy reakce a bylo vidět, jak je opravdu bezradný a zmatený. Byl jako robot, kterému na poslední chvíli změnili program a on se podle něj ještě nenaučil chovat. Jeho zhroucení bylo určitě zčásti hrané, ale jeho Velký programátor ho dokázal řádně pocuchat. A ještě ho přesvědčil, že vlastně v této soutěži už vykonal své a je čas jít domů. A Martin, který si jinak pro své chování lítost nezaslouží, tento názor jako poslušný robot vzal za svůj a od té doby jakýkoli boj vzdal. A co na to ostatní VV? Jsou v umělém světě, tak vidí hlavně to, co je na povrchu. Tedy to, že Martin se chová hůř a je tím pádem to horší zlo. Ovšem s výjimkou Marcy - ta řekla nahlas, že mozkem všech špatností je Tony a stojí si za tím. Ona možná také bude v další Tonyho taktice prvním člověkem na odpis. Pluto už pochopil, že je potřeba se také občas zapojit a prát se za svá práva i za práva ostatních - a hned si vysloužil název Robin Hood. Ovšem Tony nepochopil, že vymyslel vlastně poklonu. Být Robinem Hoodem vůbec není špatné. Výsledek sobotního Duelu se dal očekávat, je potěšitelné že absolutním vítězem se stal Pavel. A otázky při Duelu - to nejdůležitější, co zaznělo, bylo, že Martin přeje výhru Tonymu a Tony sobě. Nám divákům je to jasné už dávno, jen nevím, zda to někdy pochopí Martin a zda to pro něj nebude horší, než žít v blažené nevědomosti a snech o dokonalém taťkovi. Ale sláva vítězům, čest poraženým. A jak se bude situace, tedy spíš Tonyho manipulace, vyvíjet dál? Začala už před Duelem - obvinil všechny, že nejenže Martinovo zhroucení zavinili, ale ještě ho zcela zavrhli a pošlapali. No a v této linii asi pojede dál. Už během dneška bude z jeho řeči patrné, koho si vezme do příštího Duelu - musí si nepřítele předpřipravit. Jsem zvědavá, kdo a jak jeho manipulacím podlehne. Pokud si Tony vzpomene, že se vlastně vrátil do Vily jen proto, aby zničil Pavla Pelána z Hrotovic, vyzve do příštího Duelu jeho. A to bude zajímavé, protože výsledek by hodně napověděl i o vítězi celé soutěže. A tím by podle mě člověk, který v touze po 15 mega podrazil přítele, který ho bezmezně miloval a podporoval, být neměl. I vysoká hra by měla být fér! Foto: Prima
Autor: Mgr. Irena Ježková