Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Říjen 2006

Desatero

24. října 2006 v 18:44 Galerie
Nové desatero...

1 - Žij, abys mohl odpočívat!

2 - Miluj svoji postel , je to Tvůj chrám !

3 - Když Tě přijde někdo navštívit , aby si odpočinul, stůj (lež) při něm !

4 - Odpočívej přes den, abys v noci mohl spát!

5 - Práce je posvátná, proto se jí ani nedotýkej !

6 - Nikdy nedělej zítra to, co můžeš udělat pozítří !

7 - Pracuj tak málo, jak je to jen možné. Co je potřeba udělat, nechej udělat jiné !

8 - Uklidni se. Nikdo ještě nezemřel z nicnedělání, ale při práci by sis mohl ublížit !

9 - Když pocítíš potřebu pracovat, pohodlně si sedni, aby Tě to přešlo!

10 - Nezapomínej, že práce je zdravá! Proto ji přenech nemocným....

Gedeon Burkhard

22. října 2006 v 19:43 Tany zprávičky
Na přání uvádím něco o Gedeonu Burkhardovi
Místo narození: Mnichov
Datum narození: 3.7.1969
Contact addressGedeon Burkhard
c/o Elisabeth von Molo
Nymphenburger Strasse 154
80634 München
Germany

Foto:

Nové obrázky dinosaurů

21. října 2006 v 20:09 Galerie
Na přání pro milovníky dinosourů Vám posílám nové obrázky těchto již vyhynulých zvířat.
Pěknou podívanou . Tany
Gorgosaurus libratusTyrannosaurus rex
AllosaurusTyrannosaurus rex
DromaeosaurusTyrannosaurus rex
IguanodonStegosaurus and friend
VelociraptorSuchomimus
Tyrannosaurus rexTriceratops
"Masters of the Earth"Styracosaurus
ArgentinosaurusStegosaurus
TriceratopsMicroceratops
ApatosaurusAnkylosaurus
MegaraptorSeismosaurus
CaudipteryxArchaeopteryx
CoelophysisWooly Mammoth
Wooly RhinocerosGlyptodont
UintatheriumSaber-toothed cat
BrachiosaurusStygivenator
"Death of the dinosaurs""Nova of death"
MammothCeratosaurus
TherizinosaurusVelociraptor
DilophosaurusTyrannosaurus rex
Giganotosaurus
CaudipteryxArchaeopteryx
CoelophysisWooly Mammoth
Wooly RhinocerosGlyptodont
UintatheriumSaber-toothed cat

TOP 10 - superstar

21. října 2006 v 13:06 Tany zprávičky
Aleš Burket...Zbyněk Drda...Roman Lasota...David Spilka...Martin Ševčík...Leona Černá...Tereza Najdekrová...Soňa Pavelková...Karolína Pavlíková...Barbora Zemanová...

Další odpadl v Trosečníku Otto

15. října 2006 v 10:18 Trosečník

Sumář epizody 6

Trosečník přišel o Otta

Šestá epizoda se stále nesla v duchu výměny ostrovů. Před sloučením obou kmenů do jednoho se tak vztahy mezi Modrými a Červenými pěkně vyhrotily. Červení však v podvečer 14. dne mohli mít pocit zadostiučinění. Po večeři se uložili společně ke spánku. To na ostrově Gibraleon zůstalo jedno místo opuštěné. Trosečníka opustil Otto. Bude ho velká škoda!


13. den

Modří vstávali na Plantanéras, Lukáš nasekal dřevo na oheň, aby mohly vypuknout pravé hody. Modří se nijak nežinýrovali a vrhli se na zásoby Červených. Snědli, na co přišli. Prý aby měli sílu do nadcházejících soubojů. Modří v tom mají jasno, nemohou Červeným zapomenout rabování Vlaďky. Fakt, že to byla výhra v souboji, už neřeší. V hlavě mají hlavně odvetu, především Iveta s Ingrid. Ingrid a Iveta Červení trpí, nebyli zvyklí na komáry, na Gibraleonu se jim nelíbí, tělo mají pokryté úplnými koberci štípanců od komárů i blech. Nálada v týmu je napjatá a projevuje se ponorková nemoc. Frank čte dopis od Marka, kde se Ještěrky dovídají, že se po souboji vracení domů. HURÁ, společně křičí. Návrat má však háček, s sebou si mají vzít své osobní věci a navíc čtyři, které jim nepatří a které potřebují. fuj noha Přístup obou týmů k této informaci byl naprosto rozdílný. Modří to pojali jako velkolepou pomstu. Otto se ohradil proti zařazení svého nože mezi věci, které jim nepatří. "To je moje věc, jestli na to někdo šáhne, tak mu urazím pazoury". Vzali mačetu, škrtátko a kotlík. A navíc Iveta podvodně odnesla rýži a olej v lahvích na vodu. Štáb to však odhalil. Iveta jí mango "Morálně mi to nedělá vůbec nic, protože pokud jde o jídlo, tak mi to nevadí. Nemrzí mě to, mrzí mě, že se to profláklo," vyjádřila se Iveta.

Odjezd z Plantanéras korunoval Lukáš škodolibým nápadem. Naplnit prázdné konzervy pískem a naaranžovat tak, jakoby byly plné jídla. "Někam ho pěkně schováme, tak aby ho našli a řekli si: Paráda konzervy."

I Červení spekulovali, co si odnést. Čekali, že je Modří vyrabují, ale skutečnost jejich očekávání předčila. U Červených zvítězily také praktické věci pro boj o přežití, mačeta, škrtátko, plachta. Při výběru věcí však měli na paměti, aby Modré úplně neochromili.

Souboj o výhodu
Nastal čas odjezdu k souboji o výhodu. Vítězný kmen získal rybářský prut. V silovém souboji muž proti muži a žena proti ženě byli úspěšnější Modří a odnesli si první vítězství této epizody. Lukáš vede Výměna ostrovů zpět
Návrat domů nepotěšil především Červené, podle Modrých jsou zbytečně přecitlivělí. To, co našli, však bylo docela maso. "Návrat na naši základnu byl šokující. Byl to nájezd pirátů. Budeme se z toho ještě chvilku vzpamatovávat", vyjádřil se Bert. "My jsme teda vyplundrovaný, koukám." Kromě prázdné spíže našli své věci poházené, Frank dokonce rozřezané kraťasy! Přesto se snažil Červené mírnit, je to přece hra a boj přežití. Vysloužil si kritiku, že se Modrých zastává. A byl zase Frank, který objevil kotlík s konzervami. Radoval se však jen chvíli, než zjistil, že jsou naplněné pískem. "No, mají smysl pro humor", konstatoval kysele Martin. Ingrid vylupuje maso z klepítek
Na Gibraleonu vládla veselá nálada, souboj byl v kapse a navíc, Iveta odhalila svůj podvod. S lahví na vodu žertovala. "Já bych si přála změnit tu vodu na nějakou potravinu". Její věrná kamarádka Ingrid se přidala: "Já bych si přála rýži". Iveta hrála, že silou vůle mění vodu v rýži. Ingrid s pusou od ucha k uchu vykřikuje: "Čí to byl nápad?" A obě sborově: "No náš!"

14. den

U Červených prostě nebyla pohoda. Pustili se do Ráci, že už není tak pracovitý jako dřív a ulívá se. Frank poprvé použil výraz ponorková nemoc a uvažoval nad tím, že je to tím, že vyhrávají pořád Imunitu a jsou tak pořád spolu.

Modré v noci zastihla děsivá bouřka, až se báli, že od blesků chytne les. Neměli zrovna klidnou noc, především Otto, jakoby tušil, že je jeho poslední a měl cestovní horečku. V noci se probudil a vrhnul se na Ingrid. "Já už vedle něho nespím. Za prvé chrápe a za druhé mě ze spaní bije. Já spim..a. najednou hop, on si klekl a skočil mi na kolena a začal mě tak jako mlátit a já au ty vole, co děláš, a on promiň, já myslel, že jsi velký krab, ha ha ha."

Souboj o Imunitu Lukáš přinesl druhou cihličku Trosečníci obou kmenů se sešli k dalšímu boji o Imunitu. Úkol nebyl nijak jednoduchý. Červení se dozvěděli předem, že půjde o další zkoušku síly a kvůli vyrovnanosti odjeli jen ve čtyřech. Souboj o cihly na opičí dráze vyhráli a Modré deklasovali. Symbol Imunity tak po páté odjel s nimi a Modré čekala jejich pátá Kmenová rada. Vítězství je na dosah Červení se vraceli se zaslouženým úsměvem na rtech domů, kde na ně čekal zbytek. Odpoledne se věnovali lovu večeře. Frank tak poprvé otestoval svou past na kraby. Ráca mu do toho kafral, což vedlo k drobnému sporu. Frank mu řekl, že už má je rad po krk!

Modré čekala společná večeře, rýže s přílipkami. Otto mlčel, už věděl, že se odjezd bude týkat jeho. Vcelku jasná rovnice: 2x I + L = - O. Nicméně si vzájemně vyjádřili sympatie. Lukáš strávil odpoledne sám na pláži, zkoušel prut a uvažoval: "Tohle měla být elita, co měla jít do finále".

Kmenová rada Marek se víta s trosečníky Marek si myslel, že přivítá Červené, zase se zklamal. Ponurou náladu ještě zhoršil list papíru se seznamem věcí, které Červení nahlásili za zničené či zmizelé. Marek ho Modrým na úvod rady přečetl. Nebyl nijak krátký: sárong, sandály, kraťasy, háček na ryby, pláštěnka, batoh, 5kg rýže a oleje, rozřezané Frankovy kraťasy, rozházené mušle, ustřižené jmenovky, igelit, smíchaní mokrých a suchých věcí, plesnivý Hančin klobouk. Tým modrých opět na Kmenové radě Do čtení seznamu se ozýval Ivetin a Inčin smích. "Jak se na vás budou koukat po sloučení?", reagoval na to Marek. Ano, kmeny se v příští epizodě sloučí, to však tento večer ještě Modří ani Červení nevědí. Marek se zeptal, jestli už mají jasno, všichni přikývli a šlo se na věc. Kmenová rada poslala domů Ottu. Ingrid označila Ottu Ottovi se nepodařilo dovolat domů, a tak se s námi na závěr podělil o svůj pohled na věc. "Já si myslím, že ten důvod je prostě, že jsem nejstarší. Asi si budou tihle ti mladí líp rozumět mezi sebou. Fakt, že co se týče toho trosečnictví samotnýho, zde jsem jim byl velice platnou oporou."

Otto, budeš nám chybět!

Nezapomeňte si prohlédnout aktuální videogalerie a fotogalerie k šesté epizodě. Již zítra vás čeká exkluzivní rozhovor s Ottou! Projděte si zpětně všechny epizody, protože od příště už nebudou Modří a Červení. Týmy končí a začíná skutečný boj o přežití! A přežije ho jen jeden!David ze Superstar a jeho záhadná nemoc

10. října 2006 v 18:45 Tany zprávičky
Exkluzivně SuperStar: S Davidem o jeho nemoci!
Semifinalistu SuperStar zákeřně zradilo zdraví. Nám se jako jediným podařilo s Davidem Spilkou na toto téma udělat rozhovor. Jak moc ho nemoc změnila? Jaké má vyhlídky na uzdravení?

Superstar

10. října 2006 v 18:42 Tany zprávičky
S U P E R S T A R 3
začala castingy:
pokračovala 20 vybraných a generálkou:
Jan Kříž Michal Michajlec Zbyněk Drda
Robert Daniel David Spilka Jan Kopečný
Martin Ševčík Aleš Burket Jaroslav Parci
Roman Lasota
Terezka Tereza Najdekrová Eva
Eva s Leošem Eva Krutáková Leona
Leona Černá s Leošem Leona Černá Bára s Leošem
Barbora "prcek" Zemanová Bára Zemanová Zuzana
Zuzana Vlčeková Karolína Pavlíková Karolína s Leošem
Karolína Karolína Pavlíková Soňa s Leošem
Soňa Pavelková Soňa Pavelková Bára poslouchá porotu
Barbora Opplová Petra Petra poslouchá, co na její zpěv říká porota
Petra Hlávková Eliška Eliška Faicová naslouchá porotě
Eliška Faicová
a pak se začalo vylučovat : 1. večer vypadly:
Kompletní čtyřka exsoutěžících - Zuzana, Honza, Michal a Bára a pak druhý večer a vyřazování:a co naše porota?
A ostatním držíme palce!!!!!
Vaše TANY

Kdo vypadl z Trosečníka? Rozhovor s ním.

8. října 2006 v 17:47 Trosečník

Rozhovor s Norbertem

Čekal jsem, že to nebude jednoduché.

Neděle, 8.10 | 07:01
Modří jsou zase o jednoho člena chudší. Severní kmen Krabů opustil po dramatickém zážitku s otravou Norbert. To co rozhodlo, však byla Kmenová rada.
Jméno: Norbert Pýcha
Tým: Severní kmen
Věk: 36
Bydliště:
Praha
Povolání: ředitel eventové agentury

Norbert


Jak ti bylo ve chvíli, kdy Marek uhasil tvoji louči?
Protože bylo dopředu jasné, že to budu já, těšil jsem se především do hotelu na večeři.

Jaké jsi měl vztahy s ostatními? Kdo ze soutěžících byl pro tebe největší oporou, kamarádem? Kdo by ti naopak v týmu nechyběl? Proč?
Všechny v týmu jsem respektoval. Nejvíc jsem si vážil Otty pro jeho zkušenosti a pohodu, kterou šířil.

Norbert myje Otto Proč si myslíš, že jsi dostal nejvíc hlasů právě ty?
Protože jsem se netajil s tím, že už mě to na ostrově nebaví

Kdo byl podle tebe nejslabším článkem týmu a proč?
V této chvíli já, protože ostatní byli větší bojovníci.

Jakou roli jsi v Severním kmeni zastával?
Nemyslím, že bych měl nějakou speciální roli.

Norbert nasel vylitou lahev Jak jsi prožíval boje o Imunitu?
Hodně intenzivně, protože byly nejdůležitější.

Na co si vzpomeneš třeba i za deset let?

Zážitků je obrovské množství, od castingu, přes cestu do Panamy, přes vlastní pobyt až po cestování po Panamě po vyřazení. Rád bych si toho v hlavě uchoval co nejvíce.

Naplnila se tvá očekávání? Co tě nejvíc překvapilo? Šel bys do toho znovu?
Čekal jsem, že to nebude jednoduché, a to se naplnilo :). 100% bych do toho šel znovu. Iveta ukazuje Norbertovi houseky na stromě u tábořiště Jak jsi se vlastně na cestu připravoval? Co jsi předem nastudoval?
Protože jsem horká hlava, podstoupil jsem pár lekcí psychopřípravy, navíc jsem absolvoval několik lekcí přežití Musado, to jsem bohužel neměl jak využít.

O čem se ti zdálo první noc na ostrově?
Protože první noc jsem víceméně neusnul, tak to bylo beze snů.

Co ti na ostrově nejvíce chutnalo?
Rozhodně slepice. Přílipky ani žáby vůbec nebyly špatné. Po krabech, syrovém mangu a kokosu se mi rozhodně nestýská. Andrea jde Norbertovi a Lukášovi ukázat žábu Zažil jsi někdy pocit hladu? Kdy? Jak často?
Nebyl to takový ten svíravý pocit hlavu, spíš celková slabost a nechuť cokoliv dělat.

Jaké nejzajímavější zvíře jsi na ostrově potkal? V jaké situaci?
Zvířat na ostrově moc nebylo. Kraby, žáby, ještěrky, pelikáni. Jednou jsme viděli jedovatého ježdíka a jednou malého žraloka.

Jak vzpomínáš na první den a stavbu přístřeší?

První den bylo spoustu dojmů, přelet z Panamy, akrobatické prvky před přistáním, vylodění...Stavby přístřeší se ujal hlavně Renda, všichni mu ale hodně pomáhali.

Modří poprvé vyhráli Souboj o imunitu Vzpomněl jsi někdy i na Robinsona Crusoea?
To spíš na Souostroví Gulag :)

Jak se změnily tvoje nároky na hygienu během pobytu na ostrově?

Moc mi to tedy nešlo si zvyknout na život bez sprchy, toaletního papíru a čistého oblečení. Nemusím už zase komentovat kauzu s vodou, ne :)?

Co bys označil za nejpříjemnější zážitek?
Z těch interních pocitů to byly v určitých chvílích mezilidské vztahy, z těch pragmatických vyhrané zápasy, vyhraná slepice a rozhodně první večeře a pivo v civilizaci.

Co bys naopak označil za nejnepříjemnější zážitek?
Ta série porážek byla hodně hodně hodně nepříjemná.

Otto a Norbert Uplatnil jsi nějaké tvé schopnosti či znalosti, které ostatní neměli?
Byl jsem hlavním organizátorem protestu po soutěži s kanonem, ale jestli to pro ostatní byla vlastnost hodná ocenění, to fakt nevím.

Co jsi se o sobě zajímavého a překvapujícího dozvěděl?
Bohužel nic, co bych o sobě nevěděl. Že nedělám, co mě nebaví.

Jaký byl návrat domů? Na co ses nejvíc těšil?

Před návratem domů mě čekalo několik dnů cestování především s Bárou, něco jsme zažili i s Rendou. Těšil jsem se domů samozřejmě strašně na všechny ty lidi, co mě provází životem.

Lukáš, Norbert a Otto Komu bys přál výhru?
Moje vysněná závěrečná trojka by byl Otta, Lukáš a Frank.

Na co jsme se neptali a chtěl bys odpovědět?
Pokud by Vám to přišlo důležité, tak byste se byli zeptali.

Co bys chtěl vzkázat čtenářům našeho webu?

Rozhodně se zkuste dostat do případného pokračování Trosečníka, je to zážitek na celý život. Soutěž začíná

Letuškou ? Za měsíc!

7. října 2006 v 19:05 Kariéra
G130235.gif
Zajímavé profese nabízejí některé mezinárodní společnosti

Jestliže se domluvíte dobře anglicky, máte rádi pestrou a nepravidelnou práci a umíte jednat s lidmi, zkuste štěstí třeba na palubě letadla nízkonákladových aerolinií. V poslední době se jich vyrojilo nespočet a jejich linky křižují celý svět. Proto tyto firmy neustále rozšiřují svoje aktivity a nabírají nové lidi. Protože létají i z Prahy a cestuje s nimi mnoho Čechů, česky mluvící letuška nebo stevard se mohou hodit. "Zaměstnanci z České republiky umějí tvrdě pracovat, jsou zdatní a velmi přátelští," říká Samantha Day, tisková mluvčí firmy EasyJet, jedné z největších evropských nízkonákladových leteckých společností.

* Jaké pozice potřebujete zrovna teď a jaké máte požadavky?

Neustále nabíráme nové zaměstnance. Nejvíce potřebujeme posádky letadel. Naše společnost během 10 let existence přepravila 100 milionů cestujících. Nyní přepravuje Evropou 35 milionů cestujících ročně. Přihlásit se k nám mohou všichni zájemci, nemáme téměř žádná omezení. Jediným naším kritériem je dovršených 18 let a chuť do práce. Pracovní zkušenost není nutná, protože my hledáme hlavně loajální a pozitivní osobnosti, které rády pracují s lidmi. Protože jsou téměř celou pracovní dobu v kontaktu s našimi zákazníky, musí umět působit příjemně a být vždy nápomocní a ochotní. Jako stevardka u nás třeba létá téměř šedesátiletá paní. Nyní hledáme nové posádky letadel pro trasy z letiště Praha do Ženevy a Milána, jejichž provoz zahajujeme tuto zimu. Rovněž máme volná místa pro pozemní personál na letišti.

* Za jak dlouho se můžu stát členkou posádky letadla?

Budoucí posádky letadel musí absolvovat intenzivní čtyřtýdenní školicí program v našem výcvikovém středisku na letišti Luton nedaleko Londýna. Program obsahuje letecká pravidla a regulace, provozní postupy, zvládání konfliktů, obsluhu zákazníka, první pomoc i kurzy plavání. Pak absolvují zkoušky všech těchto dovedností formou praktických cvičení, modelových situací a znalostí teorie. Po skončení celého kurzu musí účastníci absolvovat dva cvičné lety. Abyste mohli opravdu létat, musíte úspěšně složit všechny zkoušky během kurzu, absolvovat letové testy, a pokud s vámi po tříměsíční zkušební lhůtě budeme spokojeni, nabídneme vám trvalý pracovní poměr.

* Kolik lidí a národností pracuje ve vaší společnosti?

Zaměstnáváme 3400 lidí různých národností. To se nám hodí při provozu leteckých tras, kdy naši stevardi mohou se svými krajany komunikovat mateřštinou. Užitečné je to i v prodejním centru letenek, kam se denně dovolají tisíce lidí z různých zemí a operátoři často používají rodný jazyk.
G470006.gif
* Kolik u vás pracuje Čechů a na jakých pozicích?

Zaměstnáváme posádky letadel, piloty, pozemní pracovníky, obsluhu zákazníků, operátory, prodejce, manažery a inženýry z České republiky.

* Mají vaši zaměstnanci šanci na kariérní postup?

Ukázkový příklad jsem já. Začala jsem před 10 lety po skončení vysoké školy v telefonickém prodejním centru letenek. Po šesti měsících v prodejním oddělení mi vedení nabídlo místo vedoucího služby. Po roce jsem začala nabírat a školit nové prodejce. Rovněž jsem získala zkušenosti při organizaci řízení provozu na letišti. V roce 1998 jsem se přemístila do oddělení práce s veřejností jako asistentka a dospěla do funkce tiskové mluvčí. Nyní jsem zodpovědná za tiskové zprávy společnosti pro Velkou Británii a střední Evropu.

* Kde se zájemce může dozvědět o volných místech ve vaší společnosti?

Na webové stránce www.easyjet. com . Kliknete na oddíl práce a tam najdete všechny potřebné informace a kontakty.

Foto popis| Díky cestování poznáte nové země a kultury, říká Samantha Day
Foto autor| FOTO: ARCHIV MF DNES

G470036.gif

Soutěž - superstar

3. října 2006 v 19:07 Testy
S O U T Ě Ž
Napište mi do komentáře jména soutěžících, kteří v pondělním vysílání Superstar vypadly.
Jsou to tito čtyři na obrázku, ale jak se jmenují?
Tany

Otec u porodu

3. října 2006 v 19:02 Děti

Rarita či běžná praxe?

Dříve jste prostě svoji milovanou odvezl do porodnice a poslali vás domů čekat. Zazvonil telefon a z vás byl najednou táta. A vaše miminko vám ukázali na chvíli za sklem. Ale časy se mění...
Těhotný muž?
Ano, v dnešní době je naprosto normální a přirozené, že muž prožívá celé těhotenství i porod společně. Navštěvuje s partnerkou různé kurzy a učí se, jak může budoucí matce pomoci, až bude třeba. Samozřejmě ne každý muž je ochoten na to přistoupit a některý by k porodu nešel ani za nic. Ale je to správné? Přijdete o něco? Pokud se na potomka těšíte, jistě všechny důležité okamžiky sdílíte s partnerkou velmi rád. Ten malý skoro-človíček uvnitř bříška vás sice nevidí a pravděpodobně ani neslyší, ale vnímá pocity matky. Takže pokud je matka spokojená, odpočatá, šťastná a milovaná, cítí se tak i vaše miminko. A to za to přece stojí, ne?
Co vás čeká?
Nemusíte samozřejmě zvětšujícímu se břichu vykládat pohádky. Úplně bude stačit, pokud zajistíte, aby se cítila dobře nastávající maminka. Pokud jste se rozhodl, že chcete být u porodu, měl byste s partnerkou navštívit kurz, který pořádá každá porodnice. Dozvíte se, jak vše probíhá a co můžete pro svoji drahou polovičku udělat. Nezapomenutelný zážitek Rozhodně se připravte na životní zážitek! Nemalujte si ovšem žádné růžové scény, jaké znáte z amerických filmů. Porod trvá podstatně déle (třeba i půl dne) a vyžadují se od vás zejména silné nervy. Příhody, kdy se budoucí otec na sále prostě složil, nepatří k neobvyklým. I to se stane...
Co získáte?
Budete s vaším miminkem u první minuty jeho života a pouto, které mezi potomkem a vámi vznikne, bude o mnoho silnější, než pokud se porodu nezúčastníte. Zeptejte se známých, kteří to absolvovali. Tatínkové jsou většinou nadšení a vše mají zdokumentováno na fotografiích či kameře. Byl jste nebo se chystáte být u porodu vašeho potomka? Jaký je váš názor?
Autor: Petra Dvořáková

Miss word vyhrála češka!!

1. října 2006 v 18:43 Tany zprávičky

Miss World Kuchařová: Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek

Kliknutím fotografii zvětšíte.
Zvětšit obrázek Nová Miss World Taťána Kuchařová (uprostřed), Miss Rumunska Ioana Valentina Boitorová (vlevo), která skončila na druhém místě a Miss Austrálie Sabrina Houssamiová (vpravo), která se umístila třetí.
První Češkou v historii, která si nasadila korunku světové královny krásy, se v sobotu stala osmnáctiletá Taťána Kuchařová. Blondýnka z Opočna na Rychnovsku zaujala porotu na ceremoniálu, který se letos konal v polské Varšavě.

Chronologický přehled mezinárodních úspěchů českých a slovenských miss:

 • 1989 - Ivana Christová (ČSFR) - Miss Maja International (Dominikánská republika)
 • 1990 - Jana Hronková (ČSFR) - v první desítce na Miss Universe (USA)
 • 1990 - Ingrid Ondrovičová (ČSFR) - vicemiss International (Japonsko)
 • 1991 - Markéta Silná (ČSFR) - druhá vicemiss International (Japonsko)
 • 1992 - Pavlína Baburková (ČSFR) - vicemiss Europe (Řecko)
 • 1993 - Pavlína Baburková (ČSFR)* - v první desítce na Miss Universe (Mexiko)
 • 1995 - Renata Hornofová (ČR) - druhá vicemiss International (Japonsko)
 • 1995 - Monika Žídková (ČR) - Miss Europe (Turecko)
 • 1998 - Alena Šeredová (ČR) - 4. místo na Miss World (Seychelly)
 • 1998 - Kateřina Stočesová (ČR) - Queen of the World (Německo)
 • 1999 - Jitka Kocurová (ČR) - 5. místo na Miss Europe (Libanon)
 • 2003 - Kateřina Smržová (ČR) - v první desítce na Miss Universe (Panama)
 • 2003 - Miroslava Luberdová (SR) - vicemiss Europe (Francie)
 • 2005 - Tatiana Krčméryová (SR) - 5. místo na Miss Europe (Francie)
 • 2006 - Taťána Kuchařová (ČR) - Miss World (Polsko)
30.9. 2006 22:17 - 1.10. 2006 13:22 Aktualizováno
VARŠAVA - "Je to pro mne nezapomenutelný a jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě," řekla Taťána Kuchařová krátce poté, co převzala korunku nejkrásnější dívky planety. "Cítím se skvěle," dodala ještě chvějícím se hlasem blondýnka z Opočna na Rychnovsku.
Pár minut po vyhlášení výsledků ještě neměla představu o své další budoucnosti, ví ale, že ji čeká bohatý program. Taťána, která měří 177 centimetrů, předpokládá, že po vítězství v soutěži Miss World se její život od základu změní. "Ale věřím, že to bude změna pozitivní," podotkla. Chtěla by se stát modelkou a hodně cestovat. "Ale hlavně musím dodělat školu," zdůraznila.
Kuchařová se těší na cestování po světě, nové zážitky a hlavně na spánek. Osmnáctiletá usměvavá blondýnka si prý ještě plně neuvědomuje, že se stala nejkrásnější dívkou světa. "Teprve mi to všechno dochází, bylo to opravdu velké překvapení," řekla novinářům na své první tiskové konferenci ve Varšavě.
Podle prezidenta soutěže Miss ČR Zapletala ale bude muset škola počkat. "Teď se jí hodně změní život. Stráví rok cestami - hlavně charitativními. Bude cestovat po celém světě, bude se setkávat s politiky a čeká ji sláva. Věřím, že se zařadí mezi ty, kteří proslavují Českou republiku," řekl Zapletal.
V absolutní vítězství Češky v soutěží Miss World prý nedoufal. "Čekal jsem ale, že Taťána bude mít úspěch, protože kromě toho, že je opravdu krásná, tak je krásná i zevnitř. Její duše je zajímavá a je to vidět na ní na celé, jak se chová, jaká je osobnost, jak hovoří, co dělá, čím se zabývá. Není to náhoda, že vyhrála," poznamenal.
Porotu zaujala Kuchařová nevšedním zjevem i mírami 90-63-90. Při 177 centimetrech výšky váží 54 kilogramů. Ačkoliv podle svých slov Kuchařová vděčí za svou postavu pravidelné stravě a pohybu, pro španělská přehlídková mola by byla příliš hubená. Tamní návrháři minulý měsíc vyhlásili, že chtějí dělat modely pro ženy přirozeně krásné a zdravé, a stanovili jako podmínku účasti na přehlídkách index tělesné hmotnosti 18. Kuchařové na něj chybí 2,5 kilogramu.

Nová Miss World byla přirozená

Kuchařová se domnívá, že mezinárodní porotu zaujala především tím, že byla přirozená. Velkou předností byla také dobrá znalost angličtiny. "Mohla jsem si povídat s porotci, lidmi kolem soutěže a také s ostatními dívkami," prozradila.
"Mrazilo mě na zádech," popsal její otec Lubomír Kuchař okamžik, kdy se sálem varšavského Paláce vědy a kultury neslo, že vítězí dívka z České republiky. "Je to nepopsatelný zážitek, vůbec to nejde vyjádřit," dodala se slzami v očích maminka nové Miss World.
"Bude hodně cestovat a její sestry si ji moc neužijí," podotkla. Byla by prý ráda, kdyby Taťána dokončila střední školu a dále pokračovala ve studiu. "Pro Táňu bylo vždy prioritní studium. Udělá jistě všechno proto, aby dokončila čtvrtý ročník, aby se dostala na vysokou školu. Ale to se vše ještě uvidí. Ona sama nejlépe usoudí, co bude chtít," povzdechla si.
Půvabná světlovlasá studentka z České republiky sklízela v Polsku podporu fanoušků od chvíle, kdy do země přijela. Oblíbili si ji polští novináři, podpisy si žádali lidé na ulicích i v obchodech. Slovy jako "sexy žena" a "sympatická dívka" pak komentovali vystoupení české krásky diváci v průběhu finále.
Druhé místo v klání o nejkrásnější dívku světa obsadila Miss Rumunska Ioana Valentina Boitorová a třetí skončila Australanka Sabrina Houssamiová. Česká kráska dokázala uspět mezi 104 soutěžícími a stala se šestapadesátou Miss World.

Kuchařová byla dojatá

Trůn nejkrásnější ženy světa předala Češce Islanďanka Unnur Birnaová, která loni zvítězila v Číně. Při přebírání korunky Kuchařová vyslovit všem slova díků a snažila se potlačit slzy dojetí.
Mezi záliby nové Miss World, která se narodila na Slovensku, patří tenis, volejbal, jízda na koni, lyžování a mnoho jiných sportů. Má ráda také tanec a poslech dobré hudby. Čas doposud nejraději trávila ve společnosti svých oblíbených zvířat: koček, morčete, ptáků a želvy. Oblíbeným jídlem Taťány je kuře. Jejím vlastním životním krédem pak zůstává: "Být vždy optimistou."
Nejlepší umístění mezi Češkami doposud měla na svém kontě první vicemiss z roku 1998 Alena Šeredová, která v soutěži Miss World obsadila čtvrté místo.

Opočno se rozplývá nad krásčiným triumfem

Obyvatelé Opočna, kde rodina Kuchařové žije, v neděli dopoledne svorně odpovídali, že v Taťánin úspěch věřili již před finále. Mnohé z nich mrzelo, že přímý přenos nenabídla žádná z tuzemských televizí a souboj o titul Miss World museli sledovat na polském programu.
Nad Kuchařovou se obyvatelé Opočna doslova rozplývali. "Já jsem od začátku říkala, že Taťána vyhraje. Má charisma a je zkrátka úžasná," řekla Barbora Vojnarová. Vítězství Taťáně přáli i ostatní obyvatelé městečka s přibližně třemi tisíci obyvatel. Podle některých obyvatel vítězství Taťány Kuchařové pomůže Opočno zviditelnit.

Soutěž sledovali na celém světě

Poprvé se soutěž konala v jedné ze zemí bývalého sovětského bloku. Součástí soutěže byla i oblíbená promenáda v plavkách. Přímo v Paláci bylo 2500 diváků. Po vyhlášení výsledků v hale zavlálo pár českých vlajek. Očekává se, že soutěž sledovaly dvě miliardy diváků ve 200 zemích světa.
V Evropě se soutěž konala podruhé, před Varšavou soutěž hostil i Londýn. Poprvé v této soutěži mohli diváci hlasovat i přes internet a pomocí svých mobilních telefonů.
Kuchařová je třetí vítězkou soutěže, která pochází ze střední Evropy. V minulosti soutěž vyhrála i Polka Aneta Beata Kreglická, která soutěž v sobotu moderovala.

Návštěvnost za říjen 2006

1. října 2006 v 8:34 Návštěvnost
NÁVŠTĚVNOST ZA ŘÍJEN 2006:
G330184.gif
Březen 1 808 (od 17.3.)
Duben 7 945
Kveten 14 123
Cerven 14 216
Červenec 13 952
Srpen 23 137 !!
Září : 23 934 !!!
Říjen:
1.8442172
2.8962385
3.11012857
4.10342468
5.9082368
6.9642495
7.8562292
8.8052090
9.9202397
10.9872429
11.10432615
12.6511539
13.9702591
14.8042157
15.8732180
16.9792325
17.9692582
18.9702630
19.8972202
20.8792138
21.7691810
22.8482155
23.9622152
24.8892090

Dekuji všem za vysokou návštevnost!!!!
G290158.gif

Další domů jede BÁRA

1. října 2006 v 8:32 Trosečník
Včera se do dalšího postupu v Trosečníkovi neprobojovala BÁRA.
Získala od červeného kmene (jižní kmen) 5 hlasů.
Druhým kandidátem byl Betr - získal 3 hlasy.

Bára

Tým: jižní kmen Jméno: Barbara Chybová Věk: 24 Bydliště: Brno Povolání: Studentka muzikálového herectví Znamení: Ryby Životopis: Narodila se 2. 3. 1982 v Brně. Studovala 4 roky základní školy, Taneční konzervatoř a gymnázium, poté Konzervatoř Brno, obor hudebně-dramatický. V současné době studuje na JAMU, obor muzikálové herectví, a hraje v divadle Marta. Hraje externě v Brně a v Praze.
Proč jste se přihlásil do Trosečníka: Několikrát jsem viděla soutěž v televizi. Je pro mě zcela odlišná od ostatních reality show. Miluji na ní dobrodružství, exotiku, nebezpečí, adrenalin, což vyhledávám i v osobním životě. Tajemný ostrov je zatím můj nesplněný sen!!! Chci si sáhnout na dno!!! Co od soutěže očekáváte?: Nové zážitky na celý život!! Je pro Vás důležitá výhra?: Ano, ale není to to hlavní… (vlastně do této chvíle nevím, o kolik peněz se hraje). S čím jdete do trosečníka?: S nadšením a s baťohem. Na co se těšíte?: Na vše nové…na řešení otázek mezi životem a smrtí. Čeho se naopak obáváte?: Publicity Záliby: Cestování, vaření, herectví, zpěv, tanec, sport, kultura, příroda, film, divadlo. Životní postoje: Nadšenec. Jaký zážitek pro Vás doposud znamenal největší adrenalin a dobrodružství?: Seskok padákem a když mě vyslýchali ve Švýcarsku na policii! Záliby:
Aktivity: cestování, vaření, moje práce - herectví, tanec, zpěv
Barva: modrá
Vůně: Eternity - Calvin Klein
Květina: luční kvítí
TV pořad: seriály o medicíně, válečné filmy, cestopisy
Film: Romeo a Julie
Herec/herečka: Meryl Streep, Jack Nicholson
Hudba: funky
Kniha/autor: Bez dcerky neodejdu
Jídlo: maso
Ovoce: meloun
Zvíře: pes
Alkoholický nápoj: nemám, je toho víc, kromě whisky
Nealkoholický nápoj: Cola
Životní motto: Každý, kdo dýchá, zemře. Za všechno si může sám.
Nejhorší/nejlepší vlastnost: sama nemohu říci
Nejlepší životní zážitek: spoustu