Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Další odpadl v Trosečníku Otto

15. října 2006 v 10:18 |  Trosečník

Sumář epizody 6

Trosečník přišel o Otta

Šestá epizoda se stále nesla v duchu výměny ostrovů. Před sloučením obou kmenů do jednoho se tak vztahy mezi Modrými a Červenými pěkně vyhrotily. Červení však v podvečer 14. dne mohli mít pocit zadostiučinění. Po večeři se uložili společně ke spánku. To na ostrově Gibraleon zůstalo jedno místo opuštěné. Trosečníka opustil Otto. Bude ho velká škoda!


13. den

Modří vstávali na Plantanéras, Lukáš nasekal dřevo na oheň, aby mohly vypuknout pravé hody. Modří se nijak nežinýrovali a vrhli se na zásoby Červených. Snědli, na co přišli. Prý aby měli sílu do nadcházejících soubojů. Modří v tom mají jasno, nemohou Červeným zapomenout rabování Vlaďky. Fakt, že to byla výhra v souboji, už neřeší. V hlavě mají hlavně odvetu, především Iveta s Ingrid. Ingrid a Iveta Červení trpí, nebyli zvyklí na komáry, na Gibraleonu se jim nelíbí, tělo mají pokryté úplnými koberci štípanců od komárů i blech. Nálada v týmu je napjatá a projevuje se ponorková nemoc. Frank čte dopis od Marka, kde se Ještěrky dovídají, že se po souboji vracení domů. HURÁ, společně křičí. Návrat má však háček, s sebou si mají vzít své osobní věci a navíc čtyři, které jim nepatří a které potřebují. fuj noha Přístup obou týmů k této informaci byl naprosto rozdílný. Modří to pojali jako velkolepou pomstu. Otto se ohradil proti zařazení svého nože mezi věci, které jim nepatří. "To je moje věc, jestli na to někdo šáhne, tak mu urazím pazoury". Vzali mačetu, škrtátko a kotlík. A navíc Iveta podvodně odnesla rýži a olej v lahvích na vodu. Štáb to však odhalil. Iveta jí mango "Morálně mi to nedělá vůbec nic, protože pokud jde o jídlo, tak mi to nevadí. Nemrzí mě to, mrzí mě, že se to profláklo," vyjádřila se Iveta.

Odjezd z Plantanéras korunoval Lukáš škodolibým nápadem. Naplnit prázdné konzervy pískem a naaranžovat tak, jakoby byly plné jídla. "Někam ho pěkně schováme, tak aby ho našli a řekli si: Paráda konzervy."

I Červení spekulovali, co si odnést. Čekali, že je Modří vyrabují, ale skutečnost jejich očekávání předčila. U Červených zvítězily také praktické věci pro boj o přežití, mačeta, škrtátko, plachta. Při výběru věcí však měli na paměti, aby Modré úplně neochromili.

Souboj o výhodu
Nastal čas odjezdu k souboji o výhodu. Vítězný kmen získal rybářský prut. V silovém souboji muž proti muži a žena proti ženě byli úspěšnější Modří a odnesli si první vítězství této epizody. Lukáš vede Výměna ostrovů zpět
Návrat domů nepotěšil především Červené, podle Modrých jsou zbytečně přecitlivělí. To, co našli, však bylo docela maso. "Návrat na naši základnu byl šokující. Byl to nájezd pirátů. Budeme se z toho ještě chvilku vzpamatovávat", vyjádřil se Bert. "My jsme teda vyplundrovaný, koukám." Kromě prázdné spíže našli své věci poházené, Frank dokonce rozřezané kraťasy! Přesto se snažil Červené mírnit, je to přece hra a boj přežití. Vysloužil si kritiku, že se Modrých zastává. A byl zase Frank, který objevil kotlík s konzervami. Radoval se však jen chvíli, než zjistil, že jsou naplněné pískem. "No, mají smysl pro humor", konstatoval kysele Martin. Ingrid vylupuje maso z klepítek
Na Gibraleonu vládla veselá nálada, souboj byl v kapse a navíc, Iveta odhalila svůj podvod. S lahví na vodu žertovala. "Já bych si přála změnit tu vodu na nějakou potravinu". Její věrná kamarádka Ingrid se přidala: "Já bych si přála rýži". Iveta hrála, že silou vůle mění vodu v rýži. Ingrid s pusou od ucha k uchu vykřikuje: "Čí to byl nápad?" A obě sborově: "No náš!"

14. den

U Červených prostě nebyla pohoda. Pustili se do Ráci, že už není tak pracovitý jako dřív a ulívá se. Frank poprvé použil výraz ponorková nemoc a uvažoval nad tím, že je to tím, že vyhrávají pořád Imunitu a jsou tak pořád spolu.

Modré v noci zastihla děsivá bouřka, až se báli, že od blesků chytne les. Neměli zrovna klidnou noc, především Otto, jakoby tušil, že je jeho poslední a měl cestovní horečku. V noci se probudil a vrhnul se na Ingrid. "Já už vedle něho nespím. Za prvé chrápe a za druhé mě ze spaní bije. Já spim..a. najednou hop, on si klekl a skočil mi na kolena a začal mě tak jako mlátit a já au ty vole, co děláš, a on promiň, já myslel, že jsi velký krab, ha ha ha."

Souboj o Imunitu Lukáš přinesl druhou cihličku Trosečníci obou kmenů se sešli k dalšímu boji o Imunitu. Úkol nebyl nijak jednoduchý. Červení se dozvěděli předem, že půjde o další zkoušku síly a kvůli vyrovnanosti odjeli jen ve čtyřech. Souboj o cihly na opičí dráze vyhráli a Modré deklasovali. Symbol Imunity tak po páté odjel s nimi a Modré čekala jejich pátá Kmenová rada. Vítězství je na dosah Červení se vraceli se zaslouženým úsměvem na rtech domů, kde na ně čekal zbytek. Odpoledne se věnovali lovu večeře. Frank tak poprvé otestoval svou past na kraby. Ráca mu do toho kafral, což vedlo k drobnému sporu. Frank mu řekl, že už má je rad po krk!

Modré čekala společná večeře, rýže s přílipkami. Otto mlčel, už věděl, že se odjezd bude týkat jeho. Vcelku jasná rovnice: 2x I + L = - O. Nicméně si vzájemně vyjádřili sympatie. Lukáš strávil odpoledne sám na pláži, zkoušel prut a uvažoval: "Tohle měla být elita, co měla jít do finále".

Kmenová rada Marek se víta s trosečníky Marek si myslel, že přivítá Červené, zase se zklamal. Ponurou náladu ještě zhoršil list papíru se seznamem věcí, které Červení nahlásili za zničené či zmizelé. Marek ho Modrým na úvod rady přečetl. Nebyl nijak krátký: sárong, sandály, kraťasy, háček na ryby, pláštěnka, batoh, 5kg rýže a oleje, rozřezané Frankovy kraťasy, rozházené mušle, ustřižené jmenovky, igelit, smíchaní mokrých a suchých věcí, plesnivý Hančin klobouk. Tým modrých opět na Kmenové radě Do čtení seznamu se ozýval Ivetin a Inčin smích. "Jak se na vás budou koukat po sloučení?", reagoval na to Marek. Ano, kmeny se v příští epizodě sloučí, to však tento večer ještě Modří ani Červení nevědí. Marek se zeptal, jestli už mají jasno, všichni přikývli a šlo se na věc. Kmenová rada poslala domů Ottu. Ingrid označila Ottu Ottovi se nepodařilo dovolat domů, a tak se s námi na závěr podělil o svůj pohled na věc. "Já si myslím, že ten důvod je prostě, že jsem nejstarší. Asi si budou tihle ti mladí líp rozumět mezi sebou. Fakt, že co se týče toho trosečnictví samotnýho, zde jsem jim byl velice platnou oporou."

Otto, budeš nám chybět!

Nezapomeňte si prohlédnout aktuální videogalerie a fotogalerie k šesté epizodě. Již zítra vás čeká exkluzivní rozhovor s Ottou! Projděte si zpětně všechny epizody, protože od příště už nebudou Modří a Červení. Týmy končí a začíná skutečný boj o přežití! A přežije ho jen jeden!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanka hanka | 17. října 2006 v 19:41 | Reagovat

je to výborný fandim modrejm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama