Blog pro ženy s dětmi i bez nich, ale i pro muže

Muzeum hraček - do konce března 07 v Brně

15. února 2007 v 15:22 |  Kam s dětmi v Brně

Pro inspiraci zde uvádím informace a fotky z Muzea hraček, které jsem navštívila se synem, a mohu vřele doporučit!! Jsou zde tři veliké herny , kde si dítka zadovádí, zasportuje či zahraje. Je tu plno i starších hraček z mladých let našich babiček a maminek. Tany
Brno 7.11.2006 - 31.3.2007
O hračkách, hrách a hraní
Hračky a hry jsou neodmyslitelnou součástí života dítěte a mnohé lidi hravost neopouští po celý život. Proto je tato tématika pro většinu z nás víc než zajímavá.
Dětské muzeum Moravského zemského muzea v Brně prostřednictvím nového výstavního projektu "O hračkách, hrách a hraní", který je zpřístupněn veřejnosti od 8. listopadu ve výstavních prostorách Dietrichsteinského paláce, nabízí návštěvníkům velkou kolekci hraček od historických z 19. století až po soudobou produkci vybraných českých výrobců. Hračky jsou děleny do osmi tématických celků podle svého zaměření a didaktického poslání směrem k dítěti.
V prvním sále čeká návštěvníky šest tématických celků. Kolekce plyšových, textilních a dřevěných hraček představuje hry rozvíjející cit a fantazii. Hry napodobivé zastupují hračky, které imitují činnosti dospělých, jako jsou kočárky s panenkami, nábytek, domácí i hospodářské nářadí a náčiní, dopravní prostředky atd. V oddíle her námětových a fantazijních je mimo jiné připraveno i dětské divadlo.
Čtvrtým celkem jsou plechové a dřevěné mechanické hračky, které rozvíjejí motoriku a představivost. Konstruktivní hry představují různé typy stavebnic a skládaček a hry kombinační pak především stolní hry a hlavolamy. Druhý sál potěší milovníky vláčků velkou funkční vlakovou soupravou i souborem starých vláčků. K dispozici zde bude i promítání dobového snímku o hrách a hračkách i několik návodů na téměř zapomenuté dětské hry.
Poslední výstavní místnost třetího poschodí je věnována ukázkám specializovaných hraček a hraček vhodných i pro handicapované děti. Zde mohou získat rodiče postižených dětí i pedagogové inspiraci i informace. Celým podlažím prolínají tématické hrací boxy, kde si děti mohou mnohé vyzkoušet a pohrát si.
Sál Dětského muzea v přízemí je věnován pohybovým hrám. V něm je připravena velká herna pro neposedné děti i hravé dospělé.
Historické hračky zapůjčila řada moravských i českých muzejí a soukromých sběratelů, soudobé hračky pro výstavní účely i hry dětí pak do výstavy věnovalo několik renomovaných tuzemských firem. Zbývající část hraček k manipulaci pak byla vyrobena nebo zakoupena speciálně pro tuto akci.
Výstava potrvá do 31. 3. 2006, je přístupná od úterý do soboty vždy od 9 do 17 hodin, školní skupiny staršího školního věku si mohou objednat výklad na tel. č. 542 214 438 nebo 542 321 205, kl. 274 a 271.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dáša :o) Dáša :o) | 20. února 2007 v 23:06 | Reagovat

Výstava je skvělá, Vojtu jsem z každé místnosti odnášela s pláčem, jinak bysme tam byli asi ještě teď :o).

Plánuju tam zajít ještě jednou...

Co Páťa, už je zdravej?

2 tany tany | 21. února 2007 v 9:56 | Reagovat

ahoj Dáši, taky se nám tam líbilo, chtěli bychom tam do konce března taky zajít. Páťa zatím čeká na další výsledky jaterních testů. Budou asi v pátek, ale doporučila ještě dva týdny mimo školku, tak to teď řešíme. Ale jinak kromě diety (která je tedy děsná) je v pohodě:-) Pozdravuj Vojtínka!!!

3 Tomáš Týn Tomáš Týn | E-mail | Web | 8. prosince 2008 v 23:04 | Reagovat

Nevite, jestli se to da jeste nekde navstivit? Diky

4 autor fotek autor fotek | Web | 6. října 2016 v 23:19 | Reagovat

Ukradeno z www.e-hracky.cz
Zveřejněno bez souhlau autora fotografií, předáno právníkovi pro porušení autorkých práv.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama